logo Merz s.r.o.

MES Merz pomáhá řídit výrobu v automobilovém průmyslu

Výrobní informační systém MES Merz sleduje v liberecké společnosti Webasto výrobu jednotlivých komponent panoramatických střešních systémů a zajišťuje jejich jednoznačnou identifikaci.

V libereckém závodě Webasto Roof & Components Czech Republic s.r.o., kde se vyrábí panoramatické střešní systémy zejména pro osobní automobily značky Mercedes-Benz, sleduje MES Merz výrobu jednotlivých komponent a zajišťuje jejich jednoznačnou identifikaci.

MES Merz sleduje každý kus na jeho cestě od prvotního zavedení do systému až po poslední kontrolu kvality. Systém zaznamenává informace o tom, kdo měl na starosti jednotlivé úkony a jaké komponenty byly v rámci výrobního procesu použity (sklo, těsnění, rám, roletka atd.), anebo jaké součásti se musely na pracovišti oprav (reworku) vyměnit.

Díky dotykovým panelům a RFID čtečkám je systém schopný sledovat všech 160 výrobních operací v průběhu výroby a kvalitativních kontrol. Součástí sledování je též tisk speciálních identifikačních štítků, tzv. TIDů, které se používají na označení rámu při průchodu výrobou. Zároveň jsou všechny operace zaznamenávány do elektronických checklistů.

"Díky MES Merz jsme výrazně zefektivnili výrobu a ušetřili mnoho času a nákladů oproti starému systému. Je to živý systém a jeho rozvoj je podporovaný přímo zaměstnanci naší společnosti, protože jim velmi ulehčil práci. Navíc jsme ušetřili obrovské množství papíru, takže nyní je naše společnost o dost zelenější," řekl Rastislav Mrštík, Manager Manufacturing ve společnosti Webasto.

O společnosti Webasto

Webasto je rodinnou firmou založenou Wilhelmem Baierem v roce 1901. V současnosti vyvíjí a vyrábí vytápěcí, klimatizační, kabrioletové a střešní systémy. Společnost Webasto má více než 50 obchodních zastoupení po celém světě - z toho přes 30 tvoří výrobní závody.

Další články k tématům - RFID - výroba - Rastislav Mrštík

Článek Merz s.r.o. ze dne 7. dubna 2015 - úterý

Další články od Merz s.r.o.