logo MIBCON a.s.

Digitální transformace a strojové myšlení zvyšuje efektivitu výroby

MIBCON je spoluzakladatelem a menšinovým vlastníkem startupu 33A+, který se zaměřením na technologie SAP Cloud Platform a SAP Leonardo vyvíjí autonomní a prediktivní řízení celého výrobního procesu se zpětnou vazbou zaměstnancům a firemnímu informačnímu systému.

"Vstupem do 33A+ posilujeme naše know-how v oblasti internetu věcí (IoT) a digitální transformace firem, kde v dalších letech předpokládáme významný nárůst požadavků na řešení konkrétních problémů. Pro IT to znamená řadu nových výzev. A právě na ty se zaměří nově založená společnost 33A+. Vydáváme se na cestu k velkému cíli po malých krocích a jsme teprve na začátku. Statistiky ukazují, že více než polovina IoT iniciativ ve firmách zůstává ve fázi záměru, a více než polovina manažerů uvádí, že digitální transformace je mnohem těžší, než původně očekávali. Nestačí totiž jen zavést systémy, je třeba změnit myšlení celé firmy, respektive jejích lidí. 33A+ i nás tak čeká těžká, ale zároveň hodně zajímavá práce. Těšíme se na to," říká Jan Holík, předseda představenstva a šéf business developmentu společnosti MIBCON.

Na projektu 33A+ se bude MIBCON společně podílet se skupinou Armex Group a Zdeňkem Havelkou, který působí jako digitální architekt specializující se na využívání nejnovějších ICT trendů.

Digitalizace výrobních, obchodních činností, ale i běžného života, se označuje jako Průmysl 4.0, nebo-li čtvrtá průmyslová revoluce. Hlavní roli v ní hrají chytrá zařízení připojená na internet.

"Změna nemusí být hned na první pohled vidět, na jejím konci však bude nová kvalita života a jiný způsob podnikání. Společnost 33A+ se nyní primárně zaměří na výzkum a vývoj, který bude využívat technologii SAP Cloud Platform a SAP Leonardo. Právě v této oblasti vidí svou roli MIBCON, který je jedním z nejvýznamnějších tuzemských partnerů společnosti SAP," doplňuje Zdeněk Havelka, který je zároveň jednatelem nově vzniklého startupu.

Společnost 33A+ vytváří autonomní a prediktivní řízení celého výrobního procesu se zpětnou vazbou zaměstnancům a firemnímu informačnímu systému. Základní službou je zvyšování organizační inteligence prostřednictvím datově založené inteligenční platformy A-Smarter.

A-Smarter operuje ve dvou modech:

Článek MIBCON a.s. ze dne 12. prosince 2017 - úterý

Další články od MIBCON a.s.

MagicFan 3D holografická reklama