logo MIBCON a.s.

Nadační fond Klíček s podporou Mibconu

Vážně a nevyléčitelně nemocným hospitalizovaným dětem a jejich blízkým pomáhá Nadační fond Klíček i díky dlouhodobé podpoře poradenské společnosti Mibcon, která se zaměřuje na optimalizaci a implementaci kompletních firemních procesů.

Mibcon neposkytuje Klíčku pouze peníze - od roku 2009 již téměř tři miliony korun. Pomáhá také se zajištěním provozu respitního hospicového domu v Malejovicích, který ulehčuje rodinám péči o nevyléčitelně nemocné děti, přispívá k zabezpečení letních táborových pobytů i k zajištění nonstop poradenské linky.

"Moje myšlenka byla, že když se nás hodně složí, můžeme hodně pomoci," popisuje počátky dobročinných aktivit ve společnosti Ondřej Dědina, člen představenstva Mibconu. Pro firmu bylo na začátku těžké vybrat ze spousty žádostí projekt, který podpoří.

"Začínali jsme s deseti organizacemi a končili s jednou. A nelze říct, že by ostatní projekty byly špatné. Díky způsobu výběru peněz a zapojení všech zaměstnanců do tohoto procesu je to jeden z důvodů, proč pracovat v Mibconu. Výrazně to pomáhá vnitřní kultuře naší společnosti," říká Ondřej Dědina. Pomoc pro Klíček je přínosem i pro samotný Mibcon.

Věří, že pomáhat bude stále více firem. "Stát není všespásný a společenská odpovědnost je důležitým ukazatelem vyspělé firmy. Časem by to mohl byt jeden z ukazatelů, jako je dnes hospodářský výsledek či vlastnická struktura," uzavírá Ondřej Dědina.

Menší a střední podniky, které u nás zaměstnávají přes 60 procent lidí, se stále více začínají hlásit o slovo i v oblasti dárcovství a společenské odpovědnosti. Výborná zpráva je, že často podporují projekty v místě svého působení. Vzkaz je jasný - v podnikání nejde jen o zisk.

Další články k tématům - nadace - pomoc - zaměstnanci - Ondřej Dědina

Článek MIBCON a.s. ze dne 8. července 2013 - pondělí

Další články od MIBCON a.s.