logo MIBCON a.s.

Vývojové centrem mib:lab nabírá další zájemce o technické vzdělávání

Společnost MIBCON plánuje Během podzimu přijetí dalších nováčků, kteří mají zájem učit se nové technologie v děčínském vývojovém centru mib:lab, které bylo otevřeno letos v létě.

"Vývojové centrum mib:lab do regionu přináší možnost spolupráce s absolventy a studenty technických škol, zejména s ČVUT, které zde má dvě fakulty. Pro Děčín jsme se rozhodli, protože jde o region s vyšší nezaměstnaností, kde hůře hledají dobré místo i kvalifikovaní lidé. Navíc chceme podchytit zajímavé talenty z řad studentů, kteří by chtěli zůstat pracovat v regionu, ve kterém žijí a studují. V Děčíně jsou dvě fakulty ČVUT. Projekt Vývojové centrum v Děčíně realizujme v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost a je spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj a Ministerstvem průmyslu a obchodu," říká Jan Holík, šéf strategie MIBCON a.s.

Vývojovým centrům se v Česku daří, rostou a vznikají stále nová a předvídaví manažeři směřují stále častěji zajímavé aktivity do regionů.

Dalším příkladem je výrobce světelné techniky pro automobilový průmysl, společnost Varroc Lighting Systems, který otevřel z kraje letošního roku výzkumné a prototypové laboratoře, včetně zázemí pro téměř 100 elektroinženýrů v Šenově u Nového Jičína.

A do třetice nedávný příklad vzniku dalšího vývojového centra. Pardubický výrobce pasivních radarů a letových systémů ERA dokončil své nové sídlo a vývojové centrum.

V Praze, která bývá někdy kritizována, navzdory přítomnosti elitních technických škol, že zaostává za Brnem v sektoru high-tech výroby a vývojových center, firmy také nezahálejí.

Developer Panattoni Europe chce v Dolních Měcholupech vybudovat high-tech průmyslovou zónu. V areálu, do nějž má být investována zhruba miliarda korun, by mohlo vzniknout až 750 pracovních míst.

Společnost Red Hat zase otevřela v Brně svou čtvrtou budovu vývojového centra. Rozvoj je reakcí na rostoucí zájem o podniková řešení na bázi open source technologií, které Red Hat vyvíjí.

Pro Red Hat nyní v Brně pracuje více než 1000 vývojářů a dalších hi-tech pracovníků zapojených do více než 50 mezinárodních týmů. Zázemí v brněnském centru má rovněž stovka stážistů a dvě stě spolupracujících studentů.

Další články k tématům - ČVUT - investice - nezaměstnanost - výzkum - vzdělávání - Jan Holík

Článek MIBCON a.s. ze dne 22. září 2017 - pátek

Další články od MIBCON a.s.