logo MIBCON a.s.

Podniková IT řešení s dvacetiletou historií

MIBCON slaví 20 let na trhu - společnost nyní zaměstnává 150 lidí a pracuje pro největší světové firmy, spolupracuje s dynamickými startupy, do byznysu zavádí nové technologie a stále hledí daleko do budoucna.

"Jsem přesvědčený, že dvacetiletá cesta MIBCONu je úspěšná také proto, že od začátku klade důraz na vyvážení pracovního a soukromého života. Jsme si vědomi, jak psychicky náročná někdy práce v našem oboru je, a proto co nejvíce podporujeme všechny členy týmu, aby se nejen v práci, ale i mimo ni, cítili v pohodě. Řada z nás má pozitivní vztah ke sportu a outdooru, což je na atmosféře v MIBCONu znát. V duchu fair play se chováme i na projektech. Když to jde, jezdíme do práce na kole, což nám i vyneslo ocenění pražský Cyklozaměstnavatel roku," říká Ondřej Dědina, generální ředitel společnosti MIBCON.

MIBCON se dnes věnuje digitální transformaci firem, implementuje aktuální trendy jako je omnichannel, učí firmy pracovat s daty o zákaznících, velkým e-shopům optimalizuje logistiku, ale pracuje i na projektech chytrých továren či internetu věcí.

MIBCON po svém vzniku roku 1998 navázal spolupráci se společností SAP a již několik let je s ní na nejvyšší úrovni partnerství. Dnes však již má v nabídce i nové vlastní produkty postavené na open source.

Mezi zajímavé klienty MIBCONu patří například ČEZ, SIKO Koupelny, Škoda Auto, České Radiokomunikace, Telefonica O2 nebo Zoot.cz. Od roku 2010 vzrostl obrat MIBCONu ze 190 na 345 miliónů Kč a v loňském roce obsloužil 120 zákazníků.

Firma se zároveň aktivně zajímá o nové trendy v IT přímo u zdroje - vstupuje do startupů, spolupracuje s vysokými školami a neustále tak formuje vizi, jaký bude trh budoucnosti.

Skupina MIBCON aktuálně sdružuje celkem 7 společností: MIBCON, MIBCON SK, MIBCON NDC, Designeo Creative, Greensoft, SGEN it a MIBCON DIMA.

Dále je MIBCON menšinových účastníkem ve startupu 33A+ zaměřujícím se na Internet věcí.

Článek MIBCON a.s. ze dne 20. listopadu 2018 - úterý

Další články od MIBCON a.s.