logo MIBCON a.s.

Implementace SAP eNeschopenka

MIBCON - významný SAP partner v oblasti personalistiky, mezd a cloudové transformace poskytuje instalace a podporu široké škály firemních řešení. Jsme připraveni zodpovědět jakékoliv dotazy či připomínky k eNeshopence, proto se na nás neváhejte obracet.

Nová mzdová legislativa zavádí od 1. 1. 2020 kromě jiného i povinnost pro zaměstnavatele a lékaře zasílat České správě sociálního zabezpečení (ČSSZ) v elektronické podobě informaci o pracovní neschopence - tzv. eNeschopenka.

V této souvislosti ČSSZ upravila příslušné reporty a zavádí nový formulář pro hlášení o ukončení pracovní neschopnosti, přehled o výši pojistného či pro přílohu k žádosti o dávku.

Elektronické zpracování tak zjednoduší předávání informací mezi:

Společnost SAP reaguje na zavedení eNeschopenky vylepšením ERP systému v oblasti modulu Payroll (HR-PY) pro stávající zákazníky a nabízí dva scénáře pro komunikaci s ČSSZ - automatický a manuální.

Automatický scénář nabídne oproti manuálnímu menší zatížení interních pracovníků ručním zpracováním komunikace, nižší pravděpodobnost průtahů či prodlení, minimalizaci chyb a překlepů. Zajistí také dodržení všech pravidel GDPR.

Manuální scénář lze aplikovat již po nasazení patchů do systémů.

Další články k tématům - automatizace - ČSSZ - elektronizace - eNeschopenka - ERP - GDPR - legislativa - lékař - zaměstnavatel

Článek MIBCON a.s. ze dne 14. listopadu 2019 - čtvrtek

Další články od MIBCON a.s.