logo MIBCON a.s.

Děčínské vývojové centrum mib:lab přispívá k regionálnímu rozvoji

mib:lab připravuje zájemce na práci v oblasti navrhování a implementace podnikových systémů. Spolupracuje s absolventy a studenty technických škol, především ČVUT. V následujících měsících MIBCON plánuje přijetí dalších nováčků, kteří se zajímají o nové technologie.

Vývojová centra v České republice budují zejména velké nadnárodní giganty, ať už z oblasti IT, automobilového průmyslu nebo farmacie. Do své budoucnosti v podobě vlastního vývoje nebo výchovy odborníků ale začínají investovat i lokální progresivní firmy, mezi které patří i MIBCON.

"Chtěli jsme, aby naše vývojové centrum mělo i další přidanou hodnotu, kromě vzdělávání odborníků. Proto jsme je umístili do Děčína, z něhož sám pocházím, a kde věříme, že centrum může přispět k regionálnímu rozvoji. A to rozhodně znatelněji, než třeba v Brně nebo v Praze. Chceme dát šanci kvalifikovaným lidem zůstat po škole ve svém kraji, získat tam zajímavé a perspektivní zaměstnání. Pro nás je to zároveň příležitost podchytit zajímavé talenty z řad studentů," říká Jan Holík, šéf strategie společnosti MIBCON a.s.

V Děčíně má pobočku České vysoké učení technické, již více než 20 let zde působí detašované části Fakulty dopravní a Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské.

"Naši absolventi jsou opravdu žádaní - v regionu i mimo něj. Velmi nás těší, že se nám v Děčíně podařilo obnovit inženýrské studium, takže studenti neodcházejí za vyšším vzděláním jinam a je větší šance, že v regionu zůstanou. V Děčíně skvěle funguje spolupráce s městem i s krajem, s Hospodářskou komorou v Chomutově a v Mostě, a tak společně přispíváme na poli vzdělání k revitalizaci tohoto regionu. Spolupracujeme i se středními školami, kde aktivně podporujeme zájem studentů o technické obory," říká Petr Konvalinka, rektor ČVUT.

Ústecký kraj je jedním z regionů, které se potýkají s odlivem vzdělaných lidí, kteří se sem po vystudování často nevrátí. Na jeho revitalizaci se podílí i stát a jako jedna z priorit je uváděna také podpora rozvoje technologických projektů.

Nedávno se například objevily informace o tom, že v Ústí nad Labem by měl být realizován pilotní projekt testování samořiditelných aut v reálném provozu, region se uchází i o vybudování testovacího okruhu pro autonomní vozidla.

Udržet schopné lidi v regionu ale nemůže jeden projekt, proto jsou nezbytné i aktivity dalších firem.

Článek MIBCON a.s. ze dne 31. října 2017 - úterý

Další články od MIBCON a.s.

Pryč z EU - dokument o Evropské unii - autor Stanislav Brunclík