logo Micos spol. s r.o.

Dobíjecí stanice MICOS VOLTDRIVE posloužily účastníkům mezinárodní expedice elektromobilů WAVE 2011

Divize TELCOM společnosti MICOS dodala dobíjecí stanice pro závěrečný úsek mezinárodní expedice elektromobilů WAVE 2011, který vedl územím České republiky. DS 1 Dobíjecí stanice slouží k dobíjení baterií automobilů s elektrickým pohonem.

Cestu z Paříže do Prahy dlouhou 2800 kilometrů a vedoucí přes osm evropských zemí zorganizoval Louis Palmer, jenž se v roce 2008 proslavil cestou kolem světa ve svém vozidle na solární pohon. Dvoutýdenní putování bylo dnes zakončeno v Praze na Staroměstském náměstí.

Tuzemská část expedice měla společné zastávky pelotonu v Brně, Jihlavě a Praze, kde byl cíl celé cesty. Ve všech uvedených městech měly zúčastněné týmy k dispozici dobíjecí stanice MICOS VOLTDRIVE.

"V České republice jsme díky těmto dobíjecím stanicím mohli spolu s dalšími účastníky bez problémů nabíjet akumulátory několika vozidel najednou. V některých jiných zemích to během naší cesty bylo poněkud komplikovanější", uvedl na dnešní tiskové konferenci Mario Vögeli ze švýcarského týmu Ökozentrum Langenbruck, jehož elektromobil nazvaný Smile vzbuzoval pozornost neotřelým designem a získal cenu pro "nejsympatičtější" vůz ze všech zúčastněných.

"Vážíme si toho, že jsme mohli prakticky podpořit tuto vizionářskou akci, a těší nás, že účastníci i organizátoři si kvalitu našich dobíjecích stanic pochvalovali", prohlásil Ladislav Mahn, ředitel divize TELCOM společnosti MICOS.

Akce WAVE 2011 (World Advanced Vehicle Expedition) odstartovala 11.9. 2011 z Paříže. Zúčastnilo se jí dohromady 25 posádek elektromobilů včetně českého týmu s vozem Škoda Superb upraveným na elektrický pohon. Trasa vedla osmi zeměmi, měřila 2800 kilometrů a měla celkem 30 zastávek. Cílem cesty bylo názorně předvést, že se současnou technologií lze jet "potichu a čistě" napříč Evropou a že udržitelná, bez fosilních paliv poháněná mobilita je již dnes možná.

Dobíjecí stanice MICOS VOLTDRIVE jsou instalovány už v několika velkých městech České republiky včetně Prahy. Odborníci divize TELCOM, která sídlí v průmyslové zóně města Prostějov, věnovali jejich vývoji a testování značnou pozornost. Tyto dobíjecí stanice se vyznačují variabilitou a bezpečností a jsou certifikovány pro zapojení do elektrické distribuční sítě.

Další články k tématům - elektromobil - VOLTDRIVE - Ladislav Mahn

Článek Micos spol. s r.o. ze dne 26. září 2011 - pondělí

Další články od Micos spol. s r.o.

Dobíjecí stanice MICOS VOLTDRIVE posloužily účastníkům mezinárodní expedice elektromobilů WAVE 2011