logo Microsoft s.r.o.

Biljana Weber střídá na postu generálního ředitele Microsoft ČR Romana Cabálka

Biljana Weber je od 2.7. 2013 novou generální ředitelkou českého Microsoftu. Po třech letech tak střídá Romana Cabálka, který se posune na jinou vedoucí pozici v rámci firmy. Cílem nové ředitelky je podpora strategie a vedoucího postavení Microsoftu na českém trhu v oblasti zařízení a služeb.

Biljana Weber do českého Microsoftu přichází ze slovinské pobočky, kde poslední tři roky působila na pozici generální ředitelky. V této roli získala mimo jiné i prestižní ocenění Chairman Award. Před tím pracovala 18 let ve společnosti IBM, kde zastávala různé vedoucí pozice v rámci regionu střední a východní Evropy, naposledy pak roli ředitelky pro sektor státní správy. Biljana má dlouholeté zkušenosti s vrcholovým managementem, marketingem a obchodem v oblasti IT průmyslu.

Biljana Weber - generální ředitelka Microsoft ČR

"Jsem moc ráda, že jsem získala příležitost stát se součástí Microsoftu v České republice. Jsem si ale samozřejmě vědoma i velké zodpovědnosti, kterou tato pozice přináší, zvláště pak v tomto čase plném ekonomických výzev. Jak z pohledu trhu, tak i interně je dnes Microsoft v České republice považovaný za pobočku s vysoce talentovanými a úspěšnými lidmi. Dosáhl zdravého růstu a pokračování v tomto trendu je mou prioritou," říká Biljana Weber.

"Dnešní svět globalizace přináší rostoucí a intenzivnější soutěž mezi společnostmi. Země, které chtějí být úspěšné, se potřebují připravit. Jejich vlády a obchodní lídři, kteří rozpoznají skutečné příležitosti a potřebu investic do moderních IT systémů, jim pomohou nastartovat ekonomický růst a zlepšit životy lidí. Microsoft významně podporuje a účastní se této transformace a já se skutečně těším na pokračování tohoto úspěšného příběhu, v rámci kterého spolu s mým týmem, partnery a zákazníky dokážeme využít výhod technologií právě v rámci České republiky,“ dodává Biljana Weber.

"Těší mě, že se Biljana stává novou generální ředitelkou Microsoftu v České republice, jelikož do této role přináší výjimečné zkušenosti z vedoucích pozic v Microsoftu i IBM. Jsme hrdí na dlouhodobý výkon českého týmu. Český trh nabízí mnoho příležitostí a dnešní oznámení odráží důvěru v naši strategii pro tuto zemi a schopnost hrát v jejím společenském a ekonomickém rozvoji klíčovou roli," říká Don Grantham, prezident Microsoftu pro střední a východní Evropu. A dodává: "Rád bych poděkoval Romanovi za jeho výkon a výsledky při řízení české pobočky a popřál mu hodně štěstí v jeho budoucí roli, kterou brzy oznámíme."

Biljana získala titul v oboru Podniková ekonomika na University of Sarajevo a následně také MBA na The Open University Business School ve Velké Británii.

Microsoft se aktivně zapojuje do klíčových témat veřejného dění v České republice, zejména se zaměřením na konkurenceschopnost malých a středních podniků, státní reformy a příležitosti pro mladé - ať už napřímo nebo prostřednictvím účasti v mnoha relevantních obchodních a průmyslových asociacích země.

Další články k tématům - ředitel - soutěž - vláda - Biljana Weber - Don Grantham - Roman Cabálek

Článek Microsoft s.r.o. ze dne 3. července 2013 - středa

Další články od Microsoft s.r.o.