logo Microsoft s.r.o.

Nové Microsoft inovační centrum ve spolupráci s WBI

Microsoft ve spolupráci s WBI otevřel v Praze již třetí inovační centrum (MIC) a přináší tak nové příležitosti pro začínající firmy a studenty z dalších regionů - Praha a regionu středních a západních Čech.

Posláním WBI Systems a.s. - společnosti, která sama začala jako start-up a je významným partnerem společnosti Microsoft, je propojit již existující inkubační aktivity a zdroje a prostřednictvím speciálních akceleračních programů tak napomoci konkurenceschopnosti českých start-upů, potažmo celé České republiky.

Spolu s dalšími partnery, kterými jsou Vysoká škola ekonomická v Praze, Západočeská univerzita v Plzni, akcelerátor StartupYard, poskytovatel technického zázemí TechSquare 
a vzdělávací institut iCollege, nové Microsoft inovační centrum nabídne začínajícím firmám a studentům technologickou podporu, zázemí, možnost konzultací a školení.

Microsoft inovační centrum Praha:
BB Centrum - budova ALPHA
Vyskočilova 1461/2a (4.patro)
140 00 Praha 4
Tel.: (+420) 312 315 777

"Výsledky poslední analýzy konkurenceschopnosti Světového ekonomického fóra jasně ukazují, že Česká republika nutně potřebuje zásadní změny v přístupu ke vzdělávání, podpoře začínajících firem a inovací. Vzhledem k úspěchům našich dosavadních dvou inovačních center v Brně a Hradci Králové jsme se tedy rozhodli podpořit myšlenku třetího a nabídnout tak zajímavé akcelerační programy dalším zájemcům," říká Milan Hrabovský, ředitel divize vývoje, Microsoft.

"Chceme zúročit naše zkušenosti z dob, kdy jsme začínali jako start-up, a předat je těm, kteří je dnes potřebují. Chceme dát šanci šikovným studentům a začínajícím podnikatelům, podpořit zajímavé projekty a pomoci jim vybudovat konkurenceschopné firmy. Doposud se nám to povedlo například s dodavatelem řešení FBA Suite, které si našlo stovky spokojených uživatelů po celém světě, a věříme, že budou následovat mnohé další," komentuje myšlenku otevření Microsoft inovačního centra Praha Robert Paskovský, generální ředitel WBI Systems.

O Microsoft inovačních centrech

Microsoft má po celém světě více než 100 inovačních center. Dvě z nich se nachází v České republice (v Brně a Hradci Králové) a za dobu svého fungování podpořily formou speciálních vzdělávacích programů, přístupu k nejnovějším technologiím a technologickému zázemí 12000 zájemců z řad studentů a začínajících firem.

Další články k tématům - inovace - VŠE - vzdělávání - Milan Hrabovský - Robert Paskovský

Článek Microsoft s.r.o. ze dne 6. listopadu 2013 - středa

Další články od Microsoft s.r.o.