logo Microsoft s.r.o.

Microsoft rozšiřuje cloudový operační systém o nástroje pro správu

Microsoft představuje novinky ve službě Windows Intune a nové funkce dostupné prostřednictvím aktualizace Service Pack 1 pro System Center. Nová řešení umožní efektivně spravovat služby hybridního cloudu a celou škálu připojených klientských zařízení.

Microsoft se tak posouvá blíže své vizi cloudového operačního systému. Cílem je nabídnout partnerům a zákazníkům konzistentní platformu napříč datovými centry zákazníků, datovými centry poskytovatelů služeb a veřejným cloudem Microsoftu na Windows Azure.

"Rozsáhlé možnosti správy a automatizace tvoří klíčový prvek našeho konceptu cloudového operačního systému. Ten si klade za cíl výrazným způsobem ulehčit administraci systémů ve firmách a umožňovat IT organizacím být prostřednictvím implementace hybridního cloud computingu inovativnější a podpořit koncept konzumerizace IT", říká Dalibor Kačmář, manažer serverové divize společnosti Microsoft.

Aktualizace Service Pack 1 pro řešení System Center 2012 ve spojení s Windows Server 2012 umožní vybudovat automatizované prostředí hybridního cloudu a využívat možnosti, jako je škálovatelné multiklientské řešení, softwarově definované síťování nebo virtualizace úložišť.

S inovovaným řešením System Center budou organizace moci centralizovaně spravovat cloudové aplikace a infrastrukturu provozované ve vlastním datacentru, u poskytovatelů hostingových služeb nebo ve Windows Azure. Integrace prostředků od poskytovatelů služeb přímo do centralizovaného prostředí správy rozšiřuje organizacím možnosti pružně reagovat na aktuální obchodní potřeby.

K dispozici jsou také nově služby Windows Azure pro prostředí Windows Server, které mohou poskytovatelé hostingu provozovat na své infrastruktuře Windows Server 2012, a zajišťovat tak vysoce škálovatelné webové stránky a služby hostingu virtualizovaných strojů.

Pro poskytovatele hostingových služeb bylo také v rámci řešení System Center 2012 SP1 uvolněno rozhraní Service Provider Foundation API, které poskytne zákazníkům možnost správy hostované infrastruktury nebo aplikací z prostředí vlastních management nástrojů.

Nové verze se dočkala i služba Windows Intune a byl uvolněn Service Pack 1 pro System Center 2012 Configuration Manager. S pomocí těchto služeb a nástrojů mohou podnikoví zákazníci za použití jediného rozhraní zajistit správu celé škály stolních počítačů, notebooků či mobilních zařízení, a zajistit tak produktivitu zaměstnanců přístupem k firemním aplikacím a datům kdekoli a na jakémkoli zařízení.

V rámci sjednoceného řešení poskytují služby Windows Intune a System Center Configuration Manager výborný způsob, jak efektivně spravovat a zabezpečit novou generaci výkonných počítačů s Windows 8, tabletů s Windows RT, telefonů s Windows Phone, ale i celou řadu dalších platforem používaných v organizacích, jako jsou iOS zařízení a Android zařízení.

Nově umožňuje jedna uživatelská licence Windows Intune spravovat až pět různých zařízení uživatele. Lze si také vybrat mezi verzí služby Windows Intune, jejíž součástí je upgrade na Windows Enterprise, nebo Windows Intune zahrnující jen nástroje pro správu a zabezpečení zařízení pomocí cloudu.

Článek Microsoft s.r.o. ze dne 17. ledna 2013 - čtvrtek

Další články od Microsoft s.r.o.