logo Microsoft s.r.o.

Microsoft spojí software a služby typu cloud

Verze 2.0 oceněné platformy Mediaroom TV umožní poskytovatelům předplaceného TV vysílání přinášet více zábavného obsahu na více typů obrazovek pomocí jednoduché infrastruktury typu cloud.

Společnost Microsoft Corp. na mezinárodní výstavě spotřební elektroniky (2010 International Consumer Electronics Show - CES) představila novou verzi nejrozšířenější platformy pro internetovou televizi Internet Protocol Television (IPTV) Microsoft Mediaroom 2.0. Aplikace Mediaroom 2.0 umožní poskytovatelům televizního vysílání zajistit služby pro více předplatitelům, přinášet více obsahu na více obrazovek než předchozí verze a to jak doma tak i mimo domov.

Plánuje se, že produkt Mediaroom 2.0 budou mít operátoři k dispozici pro zkušební provoz od příštího měsíce. Mediaroom 2.0 mohou operátoři zapojit jako cloud pro zábavný obsah a jeho prostřednictvím zajišťovat kompletní televizní služby, včetně digitálního nahrávání (DVR), služeb na vyžádání, interaktivních aplikací a umožnit klientům přístup k obsahu, který zajišťuje operátor, ale i k externím informacím jako je internetová televize. Služby mohou předplatitelé využívat na různých typech obrazovek, jako například v televizi (spolu se set top boxem Mediaroom), Windows Media Center, internetových prohlížečích (pro PC a Mac počítače s operačním systémem Windows), Xbox 360 a kompatibilních smart telefonech.

Novinkou pro poskytovatele služeb je, že s aplikací Mediaroom 2.0 budou mít nyní možnost nabízet stávající televizní služby na vyžádání všem zákazníkům se širokopásmovým připojením a využít přitom stávající set-top boxy. Mohou tak rozšířit svou nabídku a přítomnost nad rámec stávající sítě IPTV. Stejnou nabídku služeb na vyžádání lze využít i na počítačích s operačním systémem Windows 7 s využitím aplikace Windows Media Center, stejně jako na produktech Xbox 360. Poskytovatelé služeb mohou rovněž nabídnout předplatitelům vzdálený přístup k programům na vyžádání pomocí řady internetových prohlížečů na počítačích se systémem Windows (PC i Mac) a v blízké budoucnosti rovněž na kompatibilních smart telefonech.

Mediaroom 2.0 dodává rovněž podporu pro Microsoft Silverlight a Microsoft Internet Information Services (IIS) Smooth Streaming pro přístup a dodávky obsahu na vyžádání. To umožňuje divákům vychutnat si naplno výjimečně vysokou kvalitu záznamu, neboť IIS Smooth Streaming upravuje video stream podle uživatelova připojení k síti a zajišťuje tak optimální kvalitu videa. Kromě toho podpora aplikace Microsoft PlayReady zajišťuje poskytovatelům služeb možnost zajištění knihoven s obsahem a zpoplatnění zážitků zákazníků.

"Naše strategie, pokud jde o Mediaroom, je spojit výkon softwaru, který mají uživatelé k dispozici se službami na bázi cloudu a významně tak obohatit zážitky zákazníků z digitální zábavy. Chceme našim klientům usnadnit vyhledávání a objevování skvělého obsahu, pokud jde o vizuální i audio programy a zapojit je do nových možností a to bez ohledu na to, kde jsou a jakou obrazovku mají k dispozici," řekl Enrique Rodriguez, viceprezident pro podnikání v oblasti TV, videa a hudby společnosti Microsoft. "Mediaroom 2.0 představuje důležitý mezník v naší strategii, neboť poskytne softwarovou platformu pro poskytovatele cloud služeb, přístup na více obrazovek a k více lidem a těm pak nabízí více obsahu než kdykoli předtím."

Více obrazovek

Sledování televizního vysílání na PC je stále rozšířenější. Pro některé představuje počítač druhou nebo třetí obrazovku pro sledování televize doma nebo hlavní plochu, pokud jsou na cestách. Pro jiné může být počítač jediným prostředkem, na kterém sledují televizní vysílání. Nová podpora Mediaroom 2.0 pro Windows Media Center u Windows 7 znamená, že operátoři nyní mohou přenášet své prémiové televizní služby, včetně televizního vysílání ve vysokém rozlišení, DVR a programů na vyžádání na kterýkoli počítač s operačním systémem Windows 7 bez nutnosti doplnění dalšího hardwarového tuneru. Kromě toho si zákazníci mohou vychutnat DVR a obsah na vyžádání i na Xbox 360, celé řadě internetových vyhledávačů pro počítače se systémem Windows a v blízké budoucnosti si je budou moci přehrát i na kompatibilních smart telefonech na cestách.

Toto všechno přináší zákazníkům větší svobodu a umožní jim přístup k jejich televizním službám kdykoli a odkudkoliv a mohou využívat výhod známého prostředí na různých obrazovkách. Například mohou začít sledovat program na jedné obrazovce a dodívat se na jiné. Také si mohou vytvořit video záložku (queue) na svém smart telefonu a později se na něj podívat v televizi nebo na počítači. Na cestách mohou sledovat nahrané televizní programy na svém smart telefonu a později se podívat na film na vyžádání ve vysokém rozlišení na svém notebooku a mají přístup ke stejným funkcím jaké využívají doma.

Více sítí

Do dnešního dne byl produkt Mediaroom zapojován po pevné řízené internetové síti Quality of Service (QoS). Integrací technologie IIS Smooth Streaming do aplikace Mediaroom 2.0 umožňuje společnost Microsoft operátorům nabízet prémiové služby ve vysokém rozlišení, video na vyžádání s minimálním bufferingem a rychlým spuštěním přes IP sítě s různou šířkou pásma.

To významně rozšiřuje pro operátory rozsah služeb a umožňuje jim sloužit zákazníkům na pevných linkách stejně jako bezdrátových sítích a do budoucna i na mobilních broadbandových sítích. Je vhodný jak pro operátory, kteří chtějí přenášet pouze televizní video služby na vyžádání, tak i pro zákazníky přes internet. Produkt Mediaroom 2.0 zahrnuje set-top box klienta, který tyto funkce podporuje. Je vyroben tak, aby si ho mohl zapojit sám předplatitel. Tohoto klienta lze upgradovat na plnou funkčnost platformy Mediaroom, aniž by bylo nutné měnit hardware.

Pro zákazníky to znamená, že více lidí na více místech bude moci vychutnávat přednosti nejmodernějších televizních služeb na bázi platformy Mediaroom než kdy předtím. Rovněž to znamená, že si budou moci vychutnat optimální sledování bez ohledu na rychlost jejich sítě díky vestavěné podpoře pro IIS Smooth Streaming.

Více obsahu

Zákazníci vyžadují přístup k největším knihovnám obsahu a provozovatelé internetové televize chtějí jejich požadavky uspokojit a tak dále rozšiřují své služby tím, že rozšiřují stávající obsah o televizní a video obsah z internetu. S platformou Mediaroom 2.0 mohou nyní operátoři snadno spojit živé televizní vysílání i vysílání na vyžádání s externím obsahem od internetových TV partnerů a dalšími zdroji internetového obsahu. Vše na jednom místě s uživatelsky přívětivým rozhraním. Nová podpora záznamu chráněného obsahu PlayReady pokročilé technologie společnosti Microsoft pro přístup a ochranu obsahu dále rozšiřuje potencionální možnosti v této oblasti pro provozovatele TV služeb. Kromě toho mohou provozovatelé dále rozšiřovat své služby o aplikace, které umožňují bohatší interaktivitu a bezproblémové kombinování obsahu z webu a televize pomocí vývojové aplikační platformy Mediaroom Presentation Framework.

Jakmile jsou služby na bázi Mediaroom 2.0 zavedeny, mohou si předplatitelé vychutnat obsah, který chtějí sledovat na jednom místě buď na své televizi nebo počítači, aniž by museli navštívit desítky stránek, aby našli to, co hledají nebo když chtějí připojit počítač k televizi. Namísto toho budou moci snadno najít a sledovat televizní programy na vyžádání na různých sítích pomocí jednoduchých pokynů nebo jednoduše hledat v programu tituly, které chtějí sledovat, to vše v konzistentním záznamu.

Více tržeb

Podle analytiků společnosti Screen Digest pět největších zákazníků platformy Mediaroom vytváří průměrné tržby za obsah na vyžádání přepočítané na jednoho uživatele, které jsou průměrně 3krát vyšší než povinné platby televizních operátorů na trhu.

Mediaroom 2.0 zahrnuje na vyžádání zajímavou aplikaci tzv. storefront, který ještě více rozšiřuje možnosti zpoplatnění pro operátory služeb Mediaroom. Nový storefront na vyžádání je navržen tak, aby pomohl předplatitelům využívat služby k jejich spokojenosti pomocí zajímavého vizuálního vyhledávání, zážitků z objevování a záznamu a nabízí snadný přístup k dalším oblastem, které operátor poskytuje přímo z této aplikace.

O aplikaci Microsoft Mediaroom

Oceněná platforma pro internetovou televizi (Microsoft Mediaroom Internet Protocol Television (IPTV)) a multimediální software je nejvíce zaváděná IPTV platforma na světě. Mediaroom představuje budoucnost televizního vysílání tím, že umožňuje poskytovatelům širokopásmových služeb přinášet zážitky z televizní zábavy do celého světa. Přináší zákazníkům nové způsoby, jak si vychutnat televizi v rámci jejich připojení a digitálního životního stylu a vytváří zároveň nové obchodní příležitosti pro poskytovatele broadbandových služeb, výrobce hardwaru, tvůrce obsahu, reklamní společnosti a tvůrce aplikací. Více než 20 předních poskytovatelů služeb na čtyřech světadílech si zvolilo platformu Mediaroom k provozování digitálních televizních služeb.

Článek Microsoft s.r.o. ze dne 11. ledna 2010 - pondělí

Další články od Microsoft s.r.o.

Otestujte novinky od Microsoftu

DreamSpark: SW Microsoft zdarma pro studenty vybraných vysokých škol

Microsoft Dynamics NAV 2009 R2: nová verze ERP řešení pro střední firmy

Tracking Protection: řešení kontroly sdílení osobních dat pro Internet Explorer 9

Xbox Live pro Windows Phone 7 a pohybový senzor Kinect pro Xbox 360

Microsoft vyhlásil nejlepší partnery roku 2010

Beta verze Windows Live Essentials 2011 ke stažení

Podpora Windows XP pomalu končí

Testy počítačové gramotnosti ECDL jsou již k dispozici pro Windows 7

Den pro neziskové organizace

Microsoft ukončí prodej některých legalizačních sad pro OS Windows

Software, služby a doplňky zdarma na Microsoftzdarma.cz

Iniciativa Opening Windows otevírá talentovaným ženám nové možnosti

České finále soutěže Imagine Cup 2010 vyhrál projekt na pomoc Haiti

Microsoft Security Intelligence Report

Snadněji na Windows 7 Professional

Microsoft představuje novou řadu vývojářských produktů

Microsoft rozšiřuje možnosti virtualizace pro podnikové zákazníky

Technologická záruka pro Microsoft Office

Laboratoř interoperability na ČVUT spuštěna do ostrého provozu

Microsoft představil Windows Phone 7 Series z pohledu vývojářů

Microsoft Silverlight si v průběhu ZOH nainstalovalo půl milionu českých uživatelů

Internet Explorer 8 stále poskytuje nejlepší ochranu před hrozbami na sociálních sítích

Microsoft umožní výběr internetového prohlížeče v rámci aktualizací Windows

Microsoft uvádí na trh nové verze aplikační a desktopové virtualizace

Microsoft ukončí podporu některých starších verzí systému Windows

Druhé Microsoft inovační centrum slavnostně otevřeno v Hradci Králové

Microsoft Security Essentials, antivir zdarma

ZOH sledujte on-line na ZOH.cz

Microsoft a GIST zakládají kompetenční centrum pro business intelligence

Polovina dětí reaguje na internetu ze zvědavosti na zprávy od cizích lidí

Windows 7 a Windows Server 2008 R2, neomezená funkčnost testovacích verzí končí

Student to Business startuje i v České republice

Hotmail.cz je zde

Jan Moleš, nový obchodní ředitel Microsoftu pro sektor veřejné správy

Microsoft zveřejnil bezpečnostní aktualizaci pro Internet Explorer

Webové stránky technické podpory Microsoft se strojovým překladem do češtiny

Internetová videopůjčovna Topfun přichází s netradičními možnostmi filmové zábavy

Zranitelnost v Internet Exploreru

Microsoft vyhlašuje 12. ročník soutěže Microsoft Awards

Microsoft Office Home Use Program využívá jako zaměstnanecký benefit stále více českých firem

Dostupnost systému Windows XP pomalu končí

Microsoft spojí software a služby typu cloud