logo Microsoft s.r.o.

První české aplikace pro Windows 8

I přesto, že Microsoft na začátku června 2012 zpřístupnil teprve další z testovacích verzí, Windows 8 Release Preview - nový OS má již řadu příznivců. Na straně vývojářů i firem, které ve Windows 8 vidí potenciál, chtějí využít konkurenční výhodu a být mezi prvními tvůrci aplikací.

Zájmu o aplikace v Metro designu napomáhá i otevření české verze Windows Store, na kterém můžeme nalézt již první čtyři české aplikace. Jsou jimi E15, PhoneCopy.com, hra Rune Legend a Zapakatel.

Do příštího léta Microsoft předpokládá, že na českém Windows Store bude přes 500 aplikací. V krátké době se můžeme těšit například na aplikaci, jejímž tvůrcem je Seznam.cz, a která zprostředkovává vyhledávání pro české uživatele ve fulltextovém vyhledávači Seznam.cz.

PhoneCopy.com

Aplikace PhoneCopy.com vyvinutá společností e-FRACTAL je zajímavým nástrojem pro zálohu a synchronizaci kontaktů a podporuje více než 1750 modelů mobilních zařízení. V současnosti spravuje 120 milionů kontaktů uživatelům z 208 zemí.

Rune Legend

Své fanoušky si jistě najde i logická hra s příběhem s názvem Rune Legend od herního studia Dreadlocks, která původně vyšla pro Windows Phone 7 a získala nejedno ocenění.

Zapakatel

Digitální agentura Fleveo, která je jedinou českou společností certifikovanou Microsoftem pro design aplikací pro Windows 8, představila aplikaci pro druhý největší slevový portál v České republice, Zapakatel.

Mladá fronta - E15

Domácí studio Inmite vyvinulo na platformě Windows 8 první zpravodajskou aplikaci, konkrétně pro ekonomický deník E15. Uživatelé mají k dispozici kompletní obsah zpravodajského portálu, včetně vybraných magazínových rubrik tohoto periodika z vydavatelství Mladá fronta.

Další články k tématům - Fleveo - platforma - Windows

Článek Microsoft s.r.o. ze dne 22. června 2012 - pátek

Další články od Microsoft s.r.o.