logo Mio Technology

Autokamery Mio v roce 2021

Trendem roku 2021 je určitá počáteční edukace trhu - tedy silný nárůst premiérového zakoupení kamery do auta coby dnes populárního příslušenství aut, ideálně s řadou užitečných funkcí, ale v přijatelné cenové kategorii kolem 3 tisíc korun.

Právě v této zákaznicky nejoblíbenější kategorii excelovala v roce 2020 kamera MiVue 792 WiFi Pro, která byla ve čtvrtém kvartále vůbec nejprodejnější kamerou z pohledu utržených částek a celkově pak druhá za celý rok 2020.

Nejprodávanější DUAL autokamerou byla MiVue C380Dual - přední a zadní kamera v balení, nejen v této kategorii do 3490 Kč, ale i celkově.

Pozor na nadsazené parametry některých výrobců

Podle interní analýzy Mio ohledně zkušeností zákazníků s kamerami všech značek na trhu vyplynulo, že se téměř všichni orientují zveřejněnými parametry výrobců, byť pak s lítostí zjistí, že některé byly uváděny jako minimálně nadsazené.

Mezi aktuální takto nadsazené údaje u autokamer jsou např. rozlišení 4K, které ovšem je pouze přepólované 2K nebo v horším případě jen Full HD. Zákazník má pak pocit, že kupuje vyšší rozlišení, než ve skutečnosti dostane.

Z analýzy Mio vyplývají i další parametry, v nichž výrobci kamer mluví tzv. reklamštinou - patří mezi ně úhel záběru kamery, ale i celá řada dalších. I zde proto Mio uvádí reálné úhly záběru, např. 150 stupňů je pro MiVue C570 skutečně ten, jenž zákazník získá.

Největší úsporu financí, zvlášť u těch, kteří s kamerami teprve začínají nebo nevyžadují tolik funkcí, si zákazníci nezajistí koupí jakéhokoliv levného modelu, byť na první pohled vypadá dobře a je popsaný úžasnými parametry.

Důležitý je důraz na fyzickou výdrž a spolehlivost autokamery, především díky kvalitě zpracování celé kamery, kvalitním komponentům - pevný odolný držák, optický senzor, světelnost objektivu, skleněná a nikoliv plastová čočka.

Samozřejmě pak řadu informací zjistí z objektivních testů nebo unboxingů dostupných na síti Youtube či z recenzí běžných uživatelů.

Důležitým parametrem při výběru kamery je i následná kvalita a zajištění poprodejní a servisní podpory výrobcem.

"Zákazníci nám i po sedmi letech píší, že stále každý den používají naši kameru nebo navigaci a že by si chtěli koupit novější model. Z modelů jako je MiVue 338, 518 nebo 688 tak rovnou přecházejí na moderní MiVue 798 WiFi 2.5k nebo MiVue C570 s vysokým stupněm kvality nočního vidění. To nás vždy ohromně potěší," říká Martin Dobeš, Country Manager pro Mio ČR a Slovensko.

Novinky autokamer Mio pro rok 2021

Mio každý rok uvádí několik technologicky pokročilých novinek. Mezi posledními byla nová vlajková loď Mio – MiVue 846 WiFi s 60 fps, senzorem SONY STARVIS a reálným úsekovým měřením rychlostních radarů.

Dále pak za zmínku určitě stojí modely MiVue 866 s 1.5x větším optickým senzorem blížícím se kvalitou digitálním zrcadlovkám, se 60 fps a kvalitním nočním viděním, nebo MiVue 818 s funkcí cestovní knihy jízd.

Další modely značka Mio připravuje během následujících jarních měsíců.

Další články k tématům - analýza - autokamera - WiFi - Martin Dobeš

Článek Mio Technology ze dne 8. března 2021 - pondělí

Další články od Mio Technology