logo Monster Worldwide CZ s.r.o.

Monster kupuje HotJobs a podepisuje několikaletou obchodní smlouvu s Yahoo!

Společnost Monster Worldwide - světová jednička na online trhu práce, uzavřela dohodu s Yahoo! HotJobs - webovou službou pracovních příležitostí.

Celková hodnota transakce je 225 milionů dolarů. Monster a Yahoo! také podepsali tříletou obchodní smlouvu na exkluzivní provozování pracovního portálu Yahoo! v USA a Kanadě.

Kromě obchodní smlouvy poskytne Yahoo! společnosti Monster exkluzivní právo na určité období po dokončení akvizice, aby společně znovu vyjednali podobné podmínky na globální bázi, včetně zemí Evropy, Asie a Latinské Ameriky.

"HotJobs ideálně doplňuje inovativní řešení online služby trhu práce Monster pro nábor pracovních sil a jejich hledání", říká Sal Iannuzzi, předseda a CEO společnosti Monster Worldwide a dodává : "Tyto smlouvy v kombinaci s nově uvedenou vyhledávací technologií, nesoucí jméno 6Sense(TM), přinesou podstatné výhody pro firmy hledající zaměstnance i pro ty, kdo práci hledají. Všichni by měli získat více relevantních příležitostí ve více odvětvích, a to celosvětově."

"Spojení Monster a HotJobs vytvoří lepší přístupnost a více příležitostí pro zaměstnavatele i veřejnost," říká Hilary Schneider, EVP firmy Yahoo! a dodává : "Transakce s Monster nám díky nové smlouvě umožní poskytovat důležité služby pro naše uživatele. Yahoo! se může nadále soustředit na své klíčové povinnosti a svým uživatelům, partnerům a inzerentům přinášet výjimečné zážitky."

Monster věří, že akvizice a obchodní smlouva s HotJobs na Yahoo! přinese řadu výhod pro zaměstnavatele i lidi hledající práci. Všichni dnes totiž mají daleko více různých možností u konkurence než kdykoliv dříve. Hlavní výhodou je především expanze počtu volných pracovních pozic v různých odvětvích - díky kombinaci inzerce Monster a HotJobs budou mít uchazeči lepší přístup k většímu množství pracovních příležitostí na jednom místě, a to ve všech oborech, včetně zdravotnictví, financí a pojišťovnictví, maloobchodu, výroby a velkoobchodu.

Celá transakce je pro větší transparentnost a důvěryhodnost vedená pod záštitou "Hart-Scott-Rodino Antitrust Improvements Act" a měla by se podle očekávání uzavřít během třetího čtvrtletí 2010. Monster očekává, že se investice vrátí již do konce téhož roku.

Další články k tématům - akvizice - exkluzivní - firmy - HotJobs - Monster - online - práce - Yahoo - Sal Iannuzzi - Hilary Schneider

Článek Monster Worldwide CZ s.r.o. ze dne 10. února 2010 - středa

Další články od Monster Worldwide CZ s.r.o.