logo NAVISYS s.r.o.

B2B obchod a distribuce s podporou EDI v rámci implementace ERP řešení

Podnikový IS MS Dynamics NAV provozovaný na cloudové platformě Microsoft Azure s nasazeným oborovým řešením Biz4Distribution sjednocuje všechny objednávky v jednom systému a spolu se zavedením čteček optimalizuje i skladové procesy obchodní společnosti VeGa solutions.

Současně byly kompletně pokryty i oblasti účetnictví, nákupu a prodeje. Společnost stejně jako mnoho dalších chtěla přenést chod a řízení firemních procesů z vlastní infrastruktury do cloudu, a proto zvolila nový podnikový informační systém MS Dynamics NAV 2017 na cloudové platformě MS Azure - implementátorem tohoto ERP řešení je brněnský NAVISYS.

Nasazení modulu Anveo EDI Connect poskytlo nejvyšší úroveň automatizace elektronické výměny dat mezi obchodními partnery (EDI). Řešení umožnilo načítání objednávek od klíčového zákazníka přímo do Dynamics NAV a následnou tvorbu obchodních dokladů (dodacích listů a faktur). Společnost má k dispozici data o aktuálním stavu zásob, na základě kterých přesně určuje termíny dodávek a plánuje nákupní objednávky.

Velkou přidanou hodnotou, zejména pro obchodní tým, se stalo využití tabletového a mobilního klienta. Obchodní zástupci mohou odkudkoli zakládat online prodejní objednávky, které dříve posílali mailem, což vyžadovalo jejich následné ruční zadání. Zahájení obchodního cyklu je díky okamžitému rozeslání EDI zpráv otázkou několika minut.

Společnost VeGa solutions brzy po spuštění systému do ostrého provozu zaznamenala zefektivnění práce ve skladu. Důkladná analýza a čas strávený tvorbou detailního zadání a návrhu znamenal ve výsledku naprosto bezproblémovou realizaci. Doba realizace EDI projektu byla v řádu jednotek týdnů.

Prokazatelné výsledky u zahrnutých procesů a úspěšný zkušební provoz vedly k přípravě další fáze, ve které došlo k rozšíření procesů na čtečkách, tisku vlastních čárových kódů a další automatizaci při příjmu objednávek a expedici zboží.

VeGa solutions má vybudované obchodní vztahy ve většině velkých slovenských a českých obchodních řetězců a také se zahraničními partnery včetně jednoho z největších amerických internetových obchodů.

Právě požadavek na pokročilou EDI komunikaci s tímto e-commerce gigantem byl důvodem paralelní implementace nového podnikového informačního systému a integrovaného EDI řešení. Dalším důvodem bylo zavedení organizovaných postupů ve skladu a následné navýšení potřebného objemu skladových zásob.

Projekt ve společnosti VeGa solutions byl ukázkovým příkladem využití agilní metodiky projektového řízení v IT. Ta má nesporně kladný dopad na úsporu času a investice v případě, že je zákazník vybaven dostatečnou odborností k tomu, aby byl partnerem do diskuze při intenzivní spolupráci.

O společnosti VeGa solutions

Vega solutions s.r.o. je dynamickou společností, která aktivně vystupuje na trhu od roku 2008. Působí v oblasti B2B obchodu a distribuce a v oblasti informačních technologií. Společnost nabízí kvalitní produkty a služby, které jsou vždy šité na míru každému klientovi. Vega solutions má výhradní zastoupení pro distribuci zboží různých předních výrobců z oblastí elektro spotřebičů, baterií, mobilního příslušenství a drogerie.

Obchodní vztahy má vybudované ve většině velkých obchodních řetězců jako Orange, DATART, COOP jednota, Slovnaft, OKAY elektrospotřebiče, Elektro World, Auto Kelly, RTV a mnoho dalších, včetně zahraničních, partnerů.

Oblast svého působení navíc společnost neustále rozšiřuje.

Článek NAVISYS s.r.o. ze dne 4. května 2018 - pátek

Další články od NAVISYS s.r.o.

OMNIPOL sjednocuje klíčové podnikové procesy do ERP MS Dynamics NAV 2017

B2B obchod a distribuce s podporou EDI v rámci implementace ERP řešení

Efektivní správa dokumentů v NAV prostředí s podporou NavSherpa 2018

Nová úroveň podnikání s podporou EDI a ERP

EDI řešení integrovaná s ERP zrychlují elektronickou výměnu informací v obchodním styku

Pokročilé zpracování dokumentů ve společnosti ÚJV

Elektronizace obchodních procesů KOVONA SYSTEM

Upgrade Dynamics NAV pomáhá technologickému rozvoji společnosti AV MEDIA

Kovo Praktik řídí výrobu v Dynamics NAV 2017

Přechod firemních procesů z vlastní IT infrastruktury do cloudu

Hromadný tisk štítků pomocí tiskového manažeru NiceLabel 2017

Efektivní výroba KOVONA SYSTEM s podporou Microsoft Dynamics NAV

Co je nového v české verzi Dynamics NAV 2017

Co je nového v Dynamics NAV 2017

Pokročilé plánování výroby a zdrojů s PlannerOne V6.0

Oerlikon Balzers používá Microsoft Dynamics NAV i v České republice

Jet Professional 2017 pro pokročilý reporting a týmovou spolupráci

Akvizice Ortems společností Dassault Systèmes

Optimalizace plánování výroby a zdrojů s Ortems PlannerOne

NAVISYS certifikuje proces pro implementaci Microsoft Dynamics CRM

Firemní intranet Cofely na platformě Microsoft SharePoint

ERP Microsoft Dynamics NAV 2013 R2 řídí firemní procesy Building Plastics

ERP Microsoft Dynamics NAV 2015 řídí finance a výrobu TENZA cast

Tritón Pardubice upgraduje na ERP Microsoft Dynamics NAV 2013 R2

Microsoft Dynamics NAV bude řídit klíčové procesy MORAVIA Consulting

Microsoft Dynamics NAV 2013 bude řídit dodávku technologických celků v AC TECHNOLOGIES

Microsoft Dynamics NAV 2013 řídí klíčové procesy v Bohemia Müller

NAVISYS implementuje ERP Microsoft Dynamics NAV pro Parfums.cz