logo NAVISYS s.r.o.

Efektivní výroba KOVONA SYSTEM s podporou Microsoft Dynamics NAV

Společnost NAVISYS spustila do ostrého provozu ERP systém Microsoft Dynamics NAV s nadstavbovým řešením BIZ4Elements pro pokročilou výrobu a BIZ4Distribution pro skladování u výrobce kovového nábytku KOVONA SYSTEM.

Před vypsáním výběrového řízení na pořízení nového ERP používala společnost KOVONA SYSTEM lokální informační systém.  Růst společnosti a její zařazení do holdingové struktury vyžadoval implementovat standardizované ERP řešení pokrývající náročné výrobní a skladovací funkcionality také do dalších dceřiných společností.

Potřebu těchto změn vyřešila brněnská společnost NAVISYS. Po detailní analýze bylo navrženo komplexní řešení a v polovině roku 2016 byla zahájena implementace. Platformou řešení se stal informační systém Microsoft Dynamics NAV 2016. Hlavním cílem jeho nasazení bylo zvýšení efektivity výroby.

Implementovaný systém pokrývá oblasti:

Jako nadstavba systému bylo implementováno oborové řešení BIZ4Elements pro pokročilé plánování a řízení výroby a řešení BIZ4Distribution pro řízené skladování a distribuci. Systém byl na začátku roku 2017 úspěšně spuštěn do ostrého provozu.

Řízení obchodních příležitostí probíhá prostřednictvím integrovaného CRM přímo v Dynamics NAV, kde jsou řízeny obchodní případy. Nový systém umožňuje přesněji sledovat a řídit náklady na pořízení materiálu, které jsou důležitým parametrem při cenotvorbě prodeje. Ruku v ruce s tím jde i sledování nákladů na údržbu a opravy strojů a přesnější plánování pravidelné údržby, což do té doby představovalo úzké místo ve výrobě.

KOVONA bude zároveň efektivněji řídit materiálové zásoby. Pokročilá evidence zásob surovin, polotovarů a výrobků umožní lepší využití současných skladových ploch a zoptimalizuje řízení materiálového toku uvnitř jednotlivých výrobních hal i mezi výrobními závody.

Komplexní podnikové řešení od společnosti NAVISYS přináší zákazníkovi dlouhodobě udržitelný ERP systém, který podporuje dynamický vývoj společnosti a pomáhá při řízení všech uvedených procesů. Některé z výše zmíněných efektů a přínosů nového ERP se projevily bezprostředně po spuštění do ostrého provozu a KOVONA tím získala velmi cenné informace potřebné nejen pro výrobní controlling. Na základě rozhodnutí investora bude již sjednocený informační systém implementován v krátké době také do dceřiných společností.

Ve společnosti KOVONA se nyní zahajuje implementace pokročilých funkcí plánování výroby prostřednictvím APS nástroje PlannerOne, které budou do produkčního prostředí spuštěny v  roce 2017.

Nástroj PlannerOne umožní pokročilé plánování  s ohledem na maximální pokrytí prodejů a využití dostupných výrobních kapacit. Dojde tím k optimalizaci výroby a výsledná eliminace operativních změn sníží náklady. KOVONA bude snadněji plnit termíny dodávek s ohledem na požadavky a potřeby obchodního oddělení.

V roce 2017 bude také realizováno řešení EDI pro elektronickou výměnu dat s významnými zákazníky (např. Hornbach, IKEA).

O společnosti KOVONA SYSTEM

KOVONA SYSTEM, a.s. je českou, prosperující a globálně orientovanou výrobní společností, která vznikla v roce 2000, a k jejímu významnému rozšíření došlo po vybudování výrobního areálu v Českém Těšíně v roce 2003. Primární aktivitou společnosti je velkosériová kovovýroba pro velké obchodní řetězce, výroba regálových systémů a válcovaných ocelových profilů.

Silnou stránkou jsou především unikátní automatizované technologie na výrobu židlí a komponent pro regálové systémy. Společnost exportuje své výrobky do řady zemí po celém světě, přičemž k největším odběratelům patří švédský řetězec s nábytkem IKEA.

Článek NAVISYS s.r.o. ze dne 21. března 2017 - úterý

Další články od NAVISYS s.r.o.

OMNIPOL sjednocuje klíčové podnikové procesy do ERP MS Dynamics NAV 2017

B2B obchod a distribuce s podporou EDI v rámci implementace ERP řešení

Efektivní správa dokumentů v NAV prostředí s podporou NavSherpa 2018

Nová úroveň podnikání s podporou EDI a ERP

EDI řešení integrovaná s ERP zrychlují elektronickou výměnu informací v obchodním styku

Pokročilé zpracování dokumentů ve společnosti ÚJV

Elektronizace obchodních procesů KOVONA SYSTEM

Upgrade Dynamics NAV pomáhá technologickému rozvoji společnosti AV MEDIA

Kovo Praktik řídí výrobu v Dynamics NAV 2017

Přechod firemních procesů z vlastní IT infrastruktury do cloudu

Hromadný tisk štítků pomocí tiskového manažeru NiceLabel 2017

Efektivní výroba KOVONA SYSTEM s podporou Microsoft Dynamics NAV

Co je nového v české verzi Dynamics NAV 2017

Co je nového v Dynamics NAV 2017

Pokročilé plánování výroby a zdrojů s PlannerOne V6.0

Oerlikon Balzers používá Microsoft Dynamics NAV i v České republice

Jet Professional 2017 pro pokročilý reporting a týmovou spolupráci

Akvizice Ortems společností Dassault Systèmes

Optimalizace plánování výroby a zdrojů s Ortems PlannerOne

NAVISYS certifikuje proces pro implementaci Microsoft Dynamics CRM

Firemní intranet Cofely na platformě Microsoft SharePoint

ERP Microsoft Dynamics NAV 2013 R2 řídí firemní procesy Building Plastics

ERP Microsoft Dynamics NAV 2015 řídí finance a výrobu TENZA cast

Tritón Pardubice upgraduje na ERP Microsoft Dynamics NAV 2013 R2

Microsoft Dynamics NAV bude řídit klíčové procesy MORAVIA Consulting

Microsoft Dynamics NAV 2013 bude řídit dodávku technologických celků v AC TECHNOLOGIES

Microsoft Dynamics NAV 2013 řídí klíčové procesy v Bohemia Müller

NAVISYS implementuje ERP Microsoft Dynamics NAV pro Parfums.cz