share itpoint.cz

Co je nového v Dynamics NAV 2017

Mezi žhavé novinky a vychytávky Microsoft Dynamics NAV 2017 patří provázaná integrace několika aplikací, uživatelsky přívětivější prostředí, posílení klíčových modulů, snadnější nastavení a konfigurace, sofistikované vytěžování dokumentů a mnoho dalších rozšíření.

S podporou inovativních technologií se po mnoho let Microsoftu daří neustále zlepšovat a posouvat svá řešení. Příkladem toho je i nejnovější verze jednoho z nejpoužívanějších ERP na světě - Microsoft Dynamics NAV 2017.

Tato novinka přináší mnoho rozšíření, hlubší integraci s dalšími aplikacemi a nové možnosti pro zvýšení efektivity firem na trhu. Hodnotu společnosti zvýšíte i díky systémové podpoře vašich obchodních cílů.

Při vývoji nejnovější verze Dynamics NAV 2017 postavil Microsoft svou strategii na třech základních pilířích.

1. Posílení klíčových aplikací a platformy

Velký posun udělal Microsoft v oblasti nastavení a konfigurace systému. Jako žhavou novinku uvádíme např. funkci Asistovaného nastavení, která bude pravděpodobně nejvíce využívaná pro Dynamics 365, ale poslouží i při implementaci jiných aplikací a řešení. Pomocí Asistovaného průvodce může uživatel editovatvlastní nastavení, pouze se základní znalostíprogramování.

Zjednodušení je charakteristické také pro nastavení CRM. Je k dispozici velmi snadná Správu příležitostí a vylepšení dalších CRM funkcionalit zobrazovaných přímo v NAV webovém/mobilním klientovi.

Obrovský pokrok uživatel ocení také při práci s příchozími dokumenty. Pokročilé filtry třídí příchozí dokumenty a významně snižují množství záznamů ke zpracování. Funkce OCR nyní zpracuje pdf. i grafické soubory, ze kterých načítá příslušná metadata k dokumentům.

Další inovovanou oblastí, jsou funkcionality Zboží. Díky novince Atributy zboží, uživatel přiřadí vlastní specifické ukazatele jednotlivým položkám zboží. Podle atributů nebo jejich skupin může následně dynamicky filtrovat. Pomocí atributů je uživatel schopen vytvořit hierarchii kategorií zboží a těmto kategoriím pak jednotlivé atributy přiřazovat.

Velmi atraktivní je nový dlaždicový pohled na seznamy. Systém zobrazí položky zboží na jednotlivých dlaždicích a k nim automaticky přiřadí příslušná data/atributy.

Sofistikovanější ovládání čeká na uživatele v Projektech a v Centru rolí. Na kartě projektu je zcela nový fact box, aktuální informace o nákladech projektu a mnoho dílčích novinek týkajících se projektové dokumentace, reportů i fakturace.

Jako jednu z dalších vychytávek představili tvůrci nejnovější verze Inteligentní notifikace. Notifikace zaslaná uživateli je na základě kontextu automaticky přiřazena k dalším akcím, které může uživatel spustit. Systém dává uživateli rady a doporučení a nechává pouze na něm, zda je využije nebo je bude ignorovat.

2. Spojení dvou světů a integrace s BI

 • integrované Power BI
 • Office 365

Jedná se o hlubší propojení Microsoft Office 365, Microsoft Dynamics NAV a jejich těsnou integraci s Power BI.

Příklady, jak tohoto propojení Microsoft dosáhl:

 • Integrované Power BI jsou sofistikované grafy integrované do klienta Dynamics NAV. Nyní mohou být využity v Centrum rolí, Fact boxech a na dalších místech systému. Nástroj Power BI mohou nyní uživatelé využít kdekoliv potřebují.
 • Ze seznamu kontaktů je možné ručně synchronizovat vlastní NAV kontakty s kontakty v Office 365. Stejným způsobem budou tyto kontakty synchronizovány zpět do NAV, je možné aplikovat filtry.
 • Nově je uživatel schopen fakturovat svým zákazníkům na základě záznamů ve vlastním kalendáři. To umožňuje Dynamics NAV Add-In, který je v kalendáři umístěný.
 • V sekci e-mail jsou nyní tlačítka, která integrují NAV s e-maily uživatele. Informace o kontaktech může uživatel zobrazit v NAV.
 • Dynamics Learning Portal je zcela nový průvodce, kterého při seznamování s NAV 2017 nesmíte vynechat.

3. Zcela nové možnosti

Rozšíření funkcionality Předpověď prodejů a zásob Vám podává informace o potenciálních prodejích a přehled potřebného zboží, které na skladě chybí.

Nová funkce Cortana Intelligence na základě historie předpovídá budoucí prodeje a snižuje pravděpodobnost nedostatečných zásob.

Platební služby jsou nyní rozšířeny o standard PayPal plateb a jejich přiřazení k platebnímu dokladu.

Přehled nových možností:

 • PowerApps & MicrosoftFlow
 • nové doplňky a rozšíření
 • Cortana Intelligence
 • E-everything

Hlavní novinky v české lokalizované verzi

Vedle výše zmíněných novinek a možností přináší NAV 2017 také několik změn specifických pro českou lokalizovanou verzi.

Příklady novinek pro českou lokalizovanou verzi:

 • report Položky dokladu - pokrytí CZ lokalizace
 • pokladní doklady - funkce kopírovat doklad
 • Workflow pro schvalování CZ dokladů
 • EET - elektronická evidence tržeb
 • náhled účtování pro CZ doklady
 • Cash Flow - doplnění CZ záloh
 • došlé doklady pro CZ doklady
 • správa certifikátů
 • Intrastat CZ

Článek NAVISYS s.r.o. ze dne 13. února 2017 - pondělí, čteno 465x

Zbrusu nová vzdálená správa pro Linux
Další články NAVISYS s.r.o.

Efektivní výroba KOVONA SYSTEM s podporo...

Co je nového v české verzi Dynamics NAV ...

Co je nového v Dynamics NAV 2017

Pokročilé plánování výroby a zdrojů s Pl...

Oerlikon Balzers používá Microsoft Dynam...

Jet Professional 2017 pro pokročilý repo...

Akvizice Ortems společností Dassault Sys...

Optimalizace plánování výroby a zdrojů s...

NAVISYS certifikuje proces pro implement...

Firemní intranet Cofely na platformě Mic...

ERP Microsoft Dynamics NAV 2013 R2 řídí ...

ERP Microsoft Dynamics NAV 2015 řídí fin...

Tritón Pardubice upgraduje na ERP Micros...

Microsoft Dynamics NAV bude řídit klíčov...

Microsoft Dynamics NAV 2013 bude řídit d...

Microsoft Dynamics NAV 2013 řídí klíčové...

NAVISYS implementuje ERP Microsoft Dynam...