share itpoint.cz

Optimalizace plánování výroby a zdrojů s Ortems PlannerOne

PlannerOne rozšiřuje ERP systém Microsoft Dynamics NAV o moduly pro plánování výroby a zdrojů. Je snadno implementovatelným a nákladově efektivním řešením pro optimalizaci plánování ve středně velkých a velkých společnostech.

Specializovaný nástroj pokročilého plánování výroby (APS) PlannerOne, který je plně integrován s ERP systémem Microsoft Dynamics NAV, využívá pokročilé plánovací funkce včetně grafického znázornění dat. Uživatelské rozhraní lze přizpůsobit na základě rolí definovaných v Microsoft Dynamics NAV.

PlannerOne umožňuje uživatelům jednoduchý přístup k aktuálním informacím v reálném čase . Je vyvinut pomocí nejnovějších technologií společnosti Microsoft a integrován do systému Windows (RTC) a webového klienta MS Dynamics NAV.

Plánování výroby

Modul plánování výroby (Production Scheduler) podporuje zvyšování výrobní kapacity prostřednictvím svých pokročilých funkcí. Uživatelé přistupují k informacím o termínech a omezeních dle svých rolí a díky tomu mohou efektivně rozhodovat v o produkci - dimenzování kapacit, rozhodování o subdodávkách, časový posun zakázky apod.

Modul také umožňuje interaktivně pracovat s plánovanými koncovými kapacitami uvedenými v Microsoft Dynamics NAV. Např. obchodní zástupce má možnost zobrazit si datum pracovního příkazu konkrétní zakázky přímo na kartě plánu objednávky. Součástí modulu je také grafické znázornění zdrojů, výroby a objednávek prostřednictvím Ganttova diagramu.

Plánování zdrojů

Modul pro plánování zdrojů (Resource planner) umožňuje projektovým a servisním manažerům společně určit dostupné zdroje, přidělit je konkrétním pracovním pozicím a servisním zakázkám. Řešení dovoluje kdykoliv během dne změnit plán v případě nedostupnosti některých zdrojů. Uživatel se může připojit k modulu i prostřednictvím mobilního zařízení a s  aktuálními informacemi pracovat v reálném čase.

Např. manažer servisu může analyzovat úkoly a servisní plánování konkrétního zákazníka. Díky informacím ze systému je management firmy schopen posoudit vytížení různých skupin zdrojů, plánovat jejich doplnění a následně předpovídat fakturaci v následujícím období.

Výhody řešení PlannerOne:

  • profesionální úroveň služeb poskytovaných zákazníkům
  • snížení skladových zásob a zkrácení doby jejich obratu
  • přístup k PlannerOne i prostřednictvím webové služby
  • integrace s ERP systémem Microsoft Dynamics NAV
  • rychlá návratnost investice
  • nulová replikace dat
  • zvýšení produktivity

Článek NAVISYS s.r.o. ze dne 7. března 2016 - pondělí, čteno 984x

Ušetřete peníze větším využitím proxy serverů
Další články NAVISYS s.r.o.

Efektivní výroba KOVONA SYSTEM s podporo...

Co je nového v české verzi Dynamics NAV ...

Co je nového v Dynamics NAV 2017

Pokročilé plánování výroby a zdrojů s Pl...

Oerlikon Balzers používá Microsoft Dynam...

Jet Professional 2017 pro pokročilý repo...

Akvizice Ortems společností Dassault Sys...

Optimalizace plánování výroby a zdrojů s...

NAVISYS certifikuje proces pro implement...

Firemní intranet Cofely na platformě Mic...

ERP Microsoft Dynamics NAV 2013 R2 řídí ...

ERP Microsoft Dynamics NAV 2015 řídí fin...

Tritón Pardubice upgraduje na ERP Micros...

Microsoft Dynamics NAV bude řídit klíčov...

Microsoft Dynamics NAV 2013 bude řídit d...

Microsoft Dynamics NAV 2013 řídí klíčové...

NAVISYS implementuje ERP Microsoft Dynam...