logo NAVISYS s.r.o.

Akvizice Ortems společností Dassault Systèmes

Společnost Dassault Systèmes 3DEXPERIENCE - světový lídr v oblasti 3D návrhářského softwaru, 3D digitálního modelování a PLM řešení, oznámila odkup akcií francouzské společnosti Ortems, která je jedním z klíčových poskytovatelů on-premise i cloudových řešení pro plánování výroby.

Akvizicí lyonské společnosti Ortems se rozšíří platforma Dassault Systèmes 3DEXPERIENCE a dojde k posílení týmů vyvíjejících řešení pro plánování a organizování výroby spolu s plánováním dodavatelského řetězce a optimalizací - prostřednictvím DELMIA Quintig. Ortems doplní aplikaci DELMIA, včetně DELMIA Apriso, která nabízí sjednocené řešení pro oblast digitální výroby, řízení výrobního provozu i plánování a provozu dodavatelského řetězce. Tím se zefektivní plánování, realizace i optimalizace provozu ve výrobních podnicích.

Řešení Agile Manufacturing a PlannerOne jsou využívány při řízení výrobních provozů, ve kterých je propojení mezi plánováním a vlastní fyzickou výrobou podporováno vysoce synchronizovaným výrobním IT systémem.

"V neustále se rozvíjejícím segmentu výroby vyvinul tým Ortemsu za pouhých deset let celý ekosystém technologií, zákazníků a partnerů a díky tomu nyní výrazně přispívá k rozvoji a rozšíření platformy 3DEXPERIENCE a jejich možností," uvádí Výkonný ředitel společnosti Dassault Systèmes, Bernard Charlès.

Díky nástrojům podporujícím rozhodování o plánování dokáží výrobní podniky lépe zvládnout složitost svého podnikání , napříkladpřerušení provozu strojů, nedostatek pracovní síly a odbornosti, měnící se objednávky či změny v dodavatelském řetězci. Řešení Ortems nabízí plánování založené na simulaci nekonečného množství scénářů, okamžitých interaktivních modifikací, zvládání nestandartních situací a analýze jejich dopadu.

Uživatelé mohou automatizovat, optimalizovat, zvýšit využití zdrojů a následnou ziskovost. Dále mohou pružněji reagovat na poptávku a na problémy přímých dodavatelů, kteří musí neustále synchronizovat toky zboží s požadavky a možnostmi výrobců. Díky tomu se celý výrobní plán stává efektivnějším.

Ortems jako součást společnosti Dassault Systèmes přináší na trh unikátní portfolio pro řízení výrobního provozu, které pomáhá uzavřít okruh mezi návrhem procesů, realizací výroby a řízením dodavatelského řetězce. Výrobci mohou svižněji reagovat na neustále se měnící požadavky zákazníků, protože mají k dispozici agilnější výrobní strategie a pružnější, propojenější, udržitelnější a chytřejší výrobní závody.

Akvizice Ortemsu znamená pro společnost Dassault Systèmes jasné pokračování strategie rozšíření působnosti mimo simulaci výroby a zajištění celé oblasti realizace a plánování.

NAVISYS & Ortems

V roce 2015 jsme uzavřeli partnerskou smlouvu se společností ORTEMS S.A.S a stali se tak expertním distributorem a kompetenčním centrem pro Českou republiku. Tímto krokem získává produkt Planner One silného partnera s implementačními zkušenostmi z výrobních podniků pro rozvoj a podporu produktu na českému trhu.

ERP Microsoft Dynamics NAV v kombinaci s PlannerOne přináší uživatelům unikátní řešení pro pokročilé plánování a realizaci celého výrobního procesu a tím významně upevňuje svoji přední pozici mezi komplexními systémy pro výrobní podniky.

O společnosti Ortems S.A.S.

ORTEMS S.A.S. je certifikovaným partnerem společnosti Microsoft a řadí se mezi významné dodavatele softwarového řešení pro pokročilé plánování výroby. Řešení od Ortems využívá ke každodennímu organizování výroby přes 16000 uživatelů v 60 zemích v oborech jako letectví a kosmonautika, výroba průmyslových zařízení, biotechnologie, obaly a spotřební zboží.

Mezi zákazníky patří společnosti AIA, Almirall, Courvoisier, Depuy, Eckes Granini, Europastry, GE Power, Givaudan, Heineken, Knauf, Mecaplast, Merck Serono, Nexans, Monin, Sanofi, Sidel, Solvay a Thalès. Společnost Ortems za rok 2015 zaznamenala tržby téměř 5 milionů eur.

Další články k tématům - 3D - akvizice - analýza - ERP - Microsoft Dynamics - NAV - optimalizace - plánování - PLM - simulace - výroba

Článek NAVISYS s.r.o. ze dne 8. srpna 2016 - pondělí

Další články od NAVISYS s.r.o.

OMNIPOL sjednocuje klíčové podnikové procesy do ERP MS Dynamics NAV 2017

B2B obchod a distribuce s podporou EDI v rámci implementace ERP řešení

Efektivní správa dokumentů v NAV prostředí s podporou NavSherpa 2018

Nová úroveň podnikání s podporou EDI a ERP

EDI řešení integrovaná s ERP zrychlují elektronickou výměnu informací v obchodním styku

Pokročilé zpracování dokumentů ve společnosti ÚJV

Elektronizace obchodních procesů KOVONA SYSTEM

Upgrade Dynamics NAV pomáhá technologickému rozvoji společnosti AV MEDIA

Kovo Praktik řídí výrobu v Dynamics NAV 2017

Přechod firemních procesů z vlastní IT infrastruktury do cloudu

Hromadný tisk štítků pomocí tiskového manažeru NiceLabel 2017

Efektivní výroba KOVONA SYSTEM s podporou Microsoft Dynamics NAV

Co je nového v české verzi Dynamics NAV 2017

Co je nového v Dynamics NAV 2017

Pokročilé plánování výroby a zdrojů s PlannerOne V6.0

Oerlikon Balzers používá Microsoft Dynamics NAV i v České republice

Jet Professional 2017 pro pokročilý reporting a týmovou spolupráci

Akvizice Ortems společností Dassault Systèmes

Optimalizace plánování výroby a zdrojů s Ortems PlannerOne

NAVISYS certifikuje proces pro implementaci Microsoft Dynamics CRM

Firemní intranet Cofely na platformě Microsoft SharePoint

ERP Microsoft Dynamics NAV 2013 R2 řídí firemní procesy Building Plastics

ERP Microsoft Dynamics NAV 2015 řídí finance a výrobu TENZA cast

Tritón Pardubice upgraduje na ERP Microsoft Dynamics NAV 2013 R2

Microsoft Dynamics NAV bude řídit klíčové procesy MORAVIA Consulting

Microsoft Dynamics NAV 2013 bude řídit dodávku technologických celků v AC TECHNOLOGIES

Microsoft Dynamics NAV 2013 řídí klíčové procesy v Bohemia Müller

NAVISYS implementuje ERP Microsoft Dynamics NAV pro Parfums.cz