logo NAVISYS s.r.o.

Přechod firemních procesů z vlastní IT infrastruktury do cloudu

Obchodní společnost Vega solutions si zvolila podnikový informační systém MS Dynamics NAV 2017 na platformě MS Azure. Implementátorem tohoto ERP řešení je brněnský NAVIYS.

Společnost VeGa solutions s.r.o. si zvolila nejnovější verzi ERP od Microsoft - MS Dynamics NAV 2017, který bude implementován v cloudové službě Microsoft Azure. Stávající systém pokrývá pouze oblast účetnictví a dále je využíváno několik různých externích modulů pro import faktur a tvorbu objednávek a dodacích listů.

Dynamický růst společnosti a prudce se zvyšující počet objednávek vytvořil potřebu implementace sofistikovanějšího pro řízení podnikových procesů, správu integrovaných agend, řešení pro elektronickou výměnu dat a budoucí integraci s e-commerce portálem s jejími největšími odběrateli.

Implementované moduly systému Dynamics NAV kompletně pokryjí oblasti Prodej, Nákup - plánování nákupu, Sklady a Finance. Hlavními přínosy pro VeGa solutions bude zejména sjednocení veškerých objednávek v jednom systému, zavedení systému čteček na příjem a expedici zboží nebo možnost online tvorby dokladů.

Společnost bude mít data o aktuálním stavu zásob, na základě kterých bude přesně určovat termíny dodávek a plánovat nákupní objednávky. Řešení EDI poskytne možnost nejvyšší automatizace procesů prostřednictvím integrované výměny dat mezi obchodními partnery.

Po analýze, která probíhala v březnu 2017, nyní přecházíme k instalaci a postupnému zaškolení uživatelů systému. Po spuštění systému do ostrého provozu, který se předpokládá ve druhém čtvrtletí 2017, budou provedeny některé programové úpravy a následně bude implementováno EDI řešení pro elektronickou výměnu dat.

O společnosti VeGa solutions s.r.o.

Vega solutions s.r.o. je dynamickou společností, která aktivně vystupuje na trhu od roku 2008. Působí v oblasti B2B obchodu a distribuce a v oblasti informačních technologií. Společnost nabízí kvalitní produkty a služby, které jsou vždy „šité na míru“ každému klientovi. Vega solutions má výhradní zastoupení pro distribuci zboží různých předních výrobců z oblastí elektro spotřebičů, baterií, mobilního příslušenství a drogerie.

Obchodní vztahy má vybudované ve většině velkých obchodních řetězců jako Orange, DATART, COOP jednota, Slovnaft, OKAY elektrospotřebiče, Elektro World, Auto Kelly, RTV a mnoho dalších, včetně zahraničních, partnerů. Oblast svého působení navíc společnost neustále rozšiřuje.

Článek NAVISYS s.r.o. ze dne 10. července 2017 - pondělí

Další články od NAVISYS s.r.o.

Power BI Day 2018