logo itpoint.cz

Vojtěch Razima

Ředitel společnosti Kverulant.org, o.p.s.

Vojtěch Razima - Kverulant.org, o.p.s.logo Kverulant.org, o.p.s.LinkedIn

Když podle zákona žádáme o informace a instituce za ně chce nesmyslných 60000 Kč, víme, že jsme uhodili hřebíček na hlavičku - potvrdilo se nám to v mnoha našich kauzách. Zřejmě CRAB bude i tento případ. Buď může být ze získaných informací patrné, že je zde nehospodárně nakládáno s veřejnými prostředky, což může být i díky korupčnímu jednání, nebo se jedná o zcela neefektivní fungování a využívání systému. Až od ÚZSVM dostaneme požadované informace, provedeme jejich analýzu.

Chvíli nám trvalo, než jsme ministra Babiše v e-mailové komunikaci přesvědčili, že CRAB je problém za 2 miliardy a nikoliv jen za 0,6 miliardy, jak mu původně tvrdilo jeho ministerstvo. Nicméně povedlo se to a my nyní chceme věřit, že největší tunel v dějinách českého IT bude zastaven dřív, než všechny peníze zmizí někde v Karibiku. Podle našeho odhadu ještě lze zachránit miliardu korun.

Vladimír Přikryl

Generální ředitel společnosti CompuGroup Medical Česká republika

Vladimír Přikryl - CompuGroup Medical Česká republika s.r.o.logo CompuGroup Medical Česká republika s.r.o.

Důležité je, že většinu zpráv přeneseným systémem tvořily lékařské zprávy. Ukazuje se tak, že si ambulantní lékaři díky MEDICAL NET zvykli sdílet takto data a považují to tak za přínosné a bezpečné.

Je dobré si uvědomit, že každý lékař nebo pracoviště využívající MEDICAL NET má na sebe napojené další desítky uživatelů, kteří dostávají nebo posílají svá data prostřednictvím tohoto systému. Jsme tak rádi, že se nám daří do elektronické komunikace zapojovat stále více terénních lékařů.

Tomáš Vocetka

Ředitel Skype Czech Republic

Tomáš Vocetka - Skype Czech Republic s.r.o.logo Skype Czech Republic s.r.o.LinkedIn

Naším cílem je vytvořit aplikaci, která bude reflektovat potřeby našich uživatelů. Proto jsme Skype Translator zpřístupnili uživatelům, kteří mají zájem podílet se na jeho vývoji svými nápady a komentáři.

Na základě jejich zpětné vazby budeme Skype Translator rozšiřovat o další jazyky a funkce. Skype Translator je jen začátkem dlouhé cesty, která již dnes mění způsob komunikace po celém světě.

Steve Garrington

Vice President International společnosti InterSystems

Steve Garrington - InterSystems B.V., organizační složkalogo InterSystems B.V., organizační složka

Společnost InterSystems má velkou radost, že si sdružení Homerton pro svůj projekt sdílení informací o ochraně dětí zvolilo HealthShare jako platformu pro strategickou interoperabilitu.

Věříme, že se k Homertonu v této důležité celostátní iniciativě na ochranu ohrožených dětí ve Velké Británii připojí i mnoho dalších organizací.

Miloslav Kala

Prezident Nejvyššího kontrolního úřadu

Miloslav Kala - ITPOINT.CZlogo ITPOINT.CZLinkedIn

ICT patří k nejproblematičtějším a nejrizikovějším oblastem v rámci hospodaření s prostředky státního rozpočtu. Potvrzují to konečně i naše systémy detekce rizik nehospodárnosti, které vyhodnocují míru rizikovosti jednotlivých oblastí hospodaření státu z hlediska neefektivního a neúčelného utrácení peněz daňových poplatníků.

Zdeněk Hřib

Senior business consultant společnosti Aquasoft

Zdeněk Hřib - Aquasoft s.r.o.logo Aquasoft s.r.o.

Naše řešení ve zdravotnických zařízeních zvyšují efektivitu procesů, kvalitu a bezpečnost zdravotních služeb. Propojováním jednotlivých informačních systémů ve zdravotnických zařízeních zároveň snižujeme objem manuálních administrativních činností, a uvolňujeme tak ruce zdravotnickým pracovníkům pro péči o pacienta.

Tomáš Vocetka

Ředitel Skype Czech Republic

Tomáš Vocetka - Skype Czech Republic s.r.o.logo Skype Czech Republic s.r.o.LinkedIn

Představujeme našim uživatelům další aktualizaci Skype Qik, která vznikla na základě jejich nápadů a návrhů. Navíc se mohou těšit ještě na speciální vánoční překvapení.

Dalibor Damborský

Jednatel společnosti CCV Informační systémy

Dalibor Damborský - CCV, s.r.o.logo CCV, s.r.o.LinkedIn

Věříme, že Vladimír Horák ve své nové roli úspěšně naváže na naše dosavadní úspěchy a dále posílí náš klientsky orientovaný přístup.

Jan Kraus

Jeden ze zakladatelů a předseda správní rady NFPK

Jan Kraus - Nadační fond proti korupcilogo Nadační fond proti korupci

Nadační fond proti korupci udělil každoroční ceny za statečnost. Doporučuji přečíst si profily obou vyznamenaných laureátů. V nich se můžete přesvědčit, že tradiční nadávání na "ty nahoře" - míněno ty v politice je svým způsobem také jenom alibi. Alibi většiny, tedy těch "dole", co v politice nejsou. Nebo jen okrajově - ale přesto se chovají stejně nemravně ...

David Reichel

Ředitel divize eBusiness společnosti CCV Informační systémy

David Reichel - CCV, s.r.o.logo CCV, s.r.o.LinkedIn

Trendem současnosti je mnohem silnější zaměření odběratelů na kmenová data než dříve. Pokud jsou tato data vadná či neúplná, přenášejí se následně chyby i do veškerých dalších logistických či účetních operací. Platí přitom, že většina chyb vzniká na základě manuálního předávání údajů vzniklých v oddělených systémech dodavatele a odběratele.

Správný elektronický přenos údajů o zboží mezi subjekty nákupního řetězce je proto považován za významný pozitivní krok k odstranění chybovosti, časovým a finančním úsporám. A v neposlední řadě představuje efektivní podporu k plnému elektronickému oběhu obchodních dokladů.

František Mikeš

Obchodní ředitel divize IT společnosti Schneider Electric

František Mikeš - Schneider Electric CZ, s.r.o.logo Schneider Electric CZ, s.r.o.LinkedIn

Každý z nás někdy potřeboval, aby mu baterie vydržela déle, třeba když cestujeme nebo jsme v práci. Externí baterie APC Mobile Power Pack byla navržena tak, abychom mohli využívat aplikace, které potřebujeme, a to kdykoli a kdekoli.

Třeba stáhnout e-maily nebo jiné dokumenty, připojit se na Twitter nebo nahrát fotografie a videa z festivalu - to už nebude problém. Díky novému záložnímu zdroji energie nemusíme nervózně sledovat indikátor baterie a doufat, že se telefon nevybije.

125