logo itpoint.cz

Jaromír Novák

Předseda Rady Českého telekomunikačního úřadu

Jaromír Novák - Český telekomunikační úřadlogo Český telekomunikační úřadLinkedIn

Na sociálních sítích se odehrává velká část komunikace mezi poskytovateli služeb a zákazníky a spotřebitelé stále častěji řeší své problémy přes Facebook či Twitter.

Stává se, že operátoři v komunikaci se zákazníky přičítají některé problémy regulaci ČTÚ, ač tomu tak zcela zjevně není. Díky lepšímu monitoringu sociálních sítí chceme získat lepší zpětnou vazbu a možnost uvádět taková tvrzení na pravou míru.

Bill Fathers

Výkonný viceprezident a generální manažer Cloud Services Business Unit společnosti VMware

Bill Fathers - VMware INClogo VMware INCLinkedIn

Všichni zákazníci VMware počítají do budoucna s veřejným cloudem jako se samozřejmostí, protože jim umožňuje rychlejší posun vpřed a mnohem lepší zhodnocení jejich IT infrastruktury. VMware vCloud Air přináší našim zákazníkům tyto výhody pro nové i existující aplikace.

Vylepšení, která jsme dnes představili, odrážejí zájem našich zákazníků o veřejný cloud, který je kompatibilní s existujícím prostředím vSphere.

Jan Dvořák

Ředitel Počítačové školy Gopas

Jan Dvořák - GOPAS, a.s.logo GOPAS, a.s.LinkedIn

Před tím, než děti necháme samostatně využívat tato zařízení a pohybovat se na Internetu, doporučujeme zavést pravidla, která bude celá rodina respektovat a dodržovat.

Dodržování několika jednoduchých zásad týkajících se zabezpečení mobilních zařízení i bezpečné komunikace obecně je základem toho, aby se naše děti naučily využívat výhody mobility ve svůj prospěch a vyhnuly se úskalím, která s tím souvisejí.

Jiří Pavlas

Statutární ředitel a předseda správní rady společnosti PC HELP

Jiří Pavlas - PC HELP, a.s.logo PC HELP, a.s.

Nebylo to vždy jednoduché. Během stavění jsme zažili scény komické, zažili jsme scény tragikomické i scény tragické. Nicméně objevili se i scény poetické nebo pohádkové a taky jsme u stavění zažili spoustu adrenalinových zážitků.

Přál bych si, aby tato budova byla útulná pro své obyvatele a přívětivá ke svým návštěvníkům.

Dirk Miller

Výkonný marketingový ředitel společnosti Rittal

Dirk Miller - Rittal Czech, s.r.o.logo Rittal Czech, s.r.o.LinkedIn

Velice se těšíme na možnost prezentovat naše inovativní produkty a řešení pro výstavbu a provoz datových center mezinárodnímu publiku veletrhu CeBIT. Našim zákazníkům a partnerským společnostem, stejně jako všem návštěvníkům bude prezentována působivá a inovativní produktová řada ve zcela novém prostředí.

Svým přímým zaměřením na firemní zákazníky, je pro nás veletrh CeBIT efektivním místem pro vzájemný dialog.

Miloslav Peterka

Senior BI konzultant společnosti BI Experts

Miloslav Peterka - BI Experts, s.r.o.logo BI Experts, s.r.o.LinkedIn

Kromě vyhrazených správců můžeme toto školení doporučit i vývojářům, neboť jim odkryje druhou stranu mince a umožní jim v aplikacích efektivně využívat na první pohled ryze správcovské funkčnosti SQL Serveru.

Jednotlivá témata doplníme vlastními praktickými zkušenostmi, což ocení všichni účastníci pohybující se na bitevním poli IT prostředí. Pro praktiky jsme kurz rozšířili o sadu cvičení umožňující probraná témata procvičit na reálných scénářích.

Vladimír Horák

Ředitel divize Business Solutions společnosti CCV Informační systémy

Vladimír Horák - CCV, s.r.o.logo CCV, s.r.o.LinkedIn

Automatizace EDI dokladů do NAV umožňuje významné zrychlení jejich toku mezi partnery a také zrychlení likvidace přijatých faktur s přímými dopady na snížení pracnosti, časové náročnosti a chybovosti v celém řetězci dokladů.

Pokud uživatel vygeneruje nákupní objednávku na dodavatele, který má nastavenou EDI komunikaci, je po potvrzení její úplnosti a správnosti zapsána do fronty zpráv k odeslání a následně odeslána dodavateli. Přitom dochází k dekódování zprávy do souboru a odeslání s pomocí EDI poskytovatele prostřednictvím zabezpečených VAN sítí.

Ivo Rosol

Ředitel vývojové divize společnosti OKsystem

Ivo Rosol - OKsystem s.r.o.logo OKsystem s.r.o.

Některé biometrie umí příslušný software dokonce rozpoznat lépe než člověk - jde například o biometrie ruky, chůze nebo oční duhovky. Poskytuje tak možnost automaticky nalézt a rozpoznat konkrétního jedince mezi mnoha jinými.

Systémy založené na biometrii je proto přínosné používat pro zajištění nezastupitelnosti a řízení logické i fyzické bezpečnosti. Pro některé naše zákazníky jsme například implementovali docházkový systém se čtečkami otisků prstu.

Osobně očekávám, že pozitivní roli v budoucí adopci biometrických technologií přinesou mobilní telefony, ve spojení s bezkontaktními platbami a mobilním bankovnictvím.

Jan Vimr

Výkonný manažer Rozvoje elektronického bankovnictví ČSOB a Ery

Jan Vimr - Československá obchodní banka, a. s.logo Československá obchodní banka, a. s.LinkedIn

Sjednání cestovního pojištění prostřednictvím aplikace pro chytré telefony či tablety je velice jednoduché a praktické. Je možné zcela online, všechny potřebné dokumenty a smlouvy přijdou klientovi během několika minut e-mailem.

Touto cestou bylo v loňském prvním čtvrtletí, tzn. během zimních dovolených sjednáno více než 1600 smluv, během léta pak přibližně dvojnásobně, což dokazuje, že klienti mají o tuto službu zájem. Klientům stačí pár dotyků na přístroji, který mají neustále u sebe, a od téhož dne jsou pojištěni.

Klienti si chválí především rychlost a komfort sjednání cestovního pojištění, nemusí nikam chodit a volat a vše si vyřídí z pohodlí domova. Nejčastěji si cestovní pojištění sjednávají dva až tři dny před samotnou cestou.

Tomáš Strýček

Výkonný ředitel společnosti AEC

Tomáš Strýček - AEC s.r.o.logo AEC s.r.o.LinkedIn

Nejjednodušší podvodná cesta k penězům klientů uloženým v bankách vede přes jejich vlastní počítače. Lidé jsou velmi málo obezřetní a zabezpečení jejich počítačů je žalostné. Podvodníci na internetu napadají stále častěji internetové bankovnictví přímo přes počítač klientů banky.

Důvod je jednoduchý - do bezpečnosti internetového bankovnictví investují banky stovky milionů korun každý rok, dostat se do banky touto cestou je proto velmi složité.

Ondřej Švrček

Obchodní ředitel společnosti Neogenia

Ondřej Švrček - Neogenia s.r.o.logo Neogenia s.r.o.LinkedIn

V současné době máme z tohoto segmentu několik desítek klientů, jejich počet ovšem letos výrazně narostl. Informační SMS představují totiž nejjednodušší způsob, jak dostat mezi návštěvníky lyžařských středisek rychlou zprávu - například o blížícím se nebezpečí. Provozovatelé to navíc využívají jako svoji konkurenční výhodu.

Zaslat SMS lze přitom nejen těm, kteří sdělili své telefonní číslo, ale také všem, kteří se nacházejí v určité oblasti - tedy například na sjezdovce.

128