logo itpoint.cz

Jaromír Novák

Předseda Rady Českého telekomunikačního úřadu

Jaromír Novák - Český telekomunikační úřadlogo Český telekomunikační úřadLinkedIn

Prostým srovnáním textů je i lidem bez právnického vzdělání zřejmé, že zde dochází k výraznému oslabení práv spotřebitelů. Přílepek, který bere práva spotřebitelům a oslabuje jejich postavení vůči operátorům, vznikl v poslanecké sněmovně a 22.10. 2014 ho schválil senát.

Nadále budeme hledat všechny dostupné cesty, aby český spotřebitel zůstal ochráněn podle evropského standardu a uděláme pro ochranu zákazníků telekomunikačních operátorů vše, co bude v našich silách.

Martin Palkovič

Ředitel Národního superpočítačového centra IT4Innovations

Martin Palkovič - IT4Innovationslogo IT4InnovationsLinkedIn

První superpočítač dostal velice symbolicky jméno po první ostravské šachtě - Anselm. Také v případě Velkého clusteru chceme, aby jméno vyjadřovalo vztah k Moravskoslezskému kraji, kde sídlí naše centrum. Jméno by mělo být dobře vyslovitelné v českém i v anglickém jazyce a mělo by být složeno ze čtyř až osmi písmen.

Návrh, který bude splňovat předcházející podmínky, je ideálním kandidátem na výhru. O jméně superpočítače rozhodne pětičlenná komise složená ze zástupců Národního superpočítačového centra IT4Innovations a společnosti SGI. Jméno bude široké veřejnosti odtajněno během slavnostního křtu.

Martin Palkovič

Ředitel Národního superpočítačového centra IT4Innovations

Martin Palkovič - IT4Innovationslogo IT4InnovationsLinkedIn

Národní superpočítačové centrum IT4Innovations je už v současné době významným partnerem jak vědecké komunitě, tak průmyslovým partnerům v České republice. Díky novému systému budeme schopni provádět přesnější výpočty, jakož i realizovat mnohem větší množství výpočtů. Na jméno Velkého clusteru bude, tak jako v případě superpočítače Anselm, vypsána veřejná soutěž.

Věříme, že se veřejnost do soutěže opět zapojí. Stejně jako při hledání jména pro první superpočítač máme připraveny atraktivní ceny. O soutěži budeme informovat na našich internetových stránkách i Facebooku.

Bryan Barney

Generální manažer skupiny Sophos Network Security Group

Bryan Barney - Sophoslogo Sophos

Malé a středně velké podniky mají různé potřeby - v nových lokalitách potřebují zajistit bezpečnost, výkon ochrany i reporting. Rozšířením našeho portfolia o nové modely řady SG a virtuální zařízení pro reporting ulehčujeme práci našim zákazníkům i partnerům.

Ochrana jejich stále více distribuovaných prostředí je tak mnohem snadnější.

Svatoslav Novák

Prezident ICT UNIE

Svatoslav Novák - ICT UNIE o.s.logo ICT UNIE o.s.

Je velká škoda, že občané zatím neměli možnost si elektronické hlasování alespoň vyzkoušet. Přitom podle původních plánů mělo k testování tohoto způsobu volby dojít již při senátních volbách v roce 2012. Nyní je celá věc odložena na neurčito.

Svým způsobem to ilustruje dlouhodobě macešský přístup české politické reprezentace k zavádění pokročilých informačních a komunikačních technologií. Věřím tomu, že mladí lidé by se o volby tímto způsobem mnohem více zajímali. Střední aktivní generace by ocenila nejen efektivnost elektronických voleb, ale i úsporu vlastního času.

Rekordně nízká účast ve víkendovém druhém kole senátních voleb jednoznačně naznačuje důležitost toho, začít se realizací elektronických voleb seriózně zabývat. Bez voleb s dostačující průměrnou mírou účasti voličů nelze pravděpodobně udržovat zdravou demokracii.

Martin Baroš

Generální ředitel společnosti Cryptelo

Martin Baroš - Cryptelo s.r.o.logo Cryptelo s.r.o.

Vytvořili jsme Cryptelo, protože bezpečný přenos dat vnímáme jako velmi slabé místo ve fungování většiny firem. S rozvojem cloudových úložišť jako je Dropbox nebo Google Drive se stalo sdílení dat velmi jednoduché. Málokdo ale tuší, kdo všechno se k těmto datům může dostat a nakládat s nimi. Většina služeb, které nabízí šifrované přenosy, ukládají šifrovací klíče spolu s daty nebo je generují na serveru, a tak o skutečném zabezpečení nemůže být řeč.

Cryptelo garantuje absolutně anonymní a dokonale zabezpečený přenos, který je dostupný malým a středním firmám ve standardu armádních norem. Cryptelo je vedle fyzického přenosu například na flash disku jediným opravdu bezpečným způsobem, jak sdílet citlivá firemní i soukromá data.

Petr Frey

Ředitel divize Síťová infrastruktura společnosti Infinity

Petr Frey - Infinity a.s.logo Infinity a.s.

Technologie AirFiber se během příštích letech prosadí v masovém měřítku i na českém trhu a možná až ve 30 % nahradí velkokapacitní datové kabely ve firmách. První zkušenosti českých zákazníků potvrzují rychlost i spolehlivost datových přenosů.

Jiří Dvořák

Hostingový specialista společnosti Coolhousing

Jiří Dvořák - COOLHOUSING s.r.o.logo COOLHOUSING s.r.o.LinkedIn

Výpadek dodávek energie do našeho datacentra, které je u strategicky důležitého internetového uzlu, trval přes půl hodiny a museli jsme pro bezproblémový provoz startovat ze záložních zdrojů Eaton UPS a následně ihned z dieselagregátů, které jely až do té doby, než výpadek energie skončil.

Neplánovaný výpadek trafostanice způsobil přerušení dodávek energie a všechny postižené společnosti musely přepnout v řádu sekund na záložní zdroje, včetně té naší. Výpadek trval zhruba 35 minut, bylo třeba udržet veškeré datové služby v provozu.

Lenka Volfová

Head of Marketing společnosti CompuGroup Medical Česká republika

Lenka Volfová - CompuGroup Medical Česká republika s.r.o.logo CompuGroup Medical Česká republika s.r.o.

Ukazuje se, že čeští uživatelé mají zájem o nové trendy. Možnost online komunikovat se svými lékaři s velkým zájmem vítají. Rádi by online komunikaci využívali v daleko větší míře, tak jako jakoukoliv jinou online službu.

Lékařům se tím otevírají nové možnosti, jak zkvalitnit komunikaci se svými pacienty a zároveň zefektivnit chod své ordinace.

Michal Navrátil

Manažer prodeje společnosti Electro World

Michal Navrátil - Electro World s.r.o.logo Electro World s.r.o.LinkedIn

O předprodej na internetu očekáváme vysoký zájem u zákazníků, kteří chtějí mít jistotu dostupnosti. Ale i pro zákazníky na prodejnách máme rezervováno dostatečné množství pro start prodeje v pátek 24.10. 2014. Prvním příchozím navíc dáme jako poděkování pouzdro zdarma.

Nové iPhony se jistě zařadí mezi letošní vánoční hity. Oproti starším typům jsou větší, tenčí, výkonnější a disponují delší výdrží.

Tomáš Vocetka

Ředitel Skype Czech Republic

Tomáš Vocetka - Skype Czech Republic s.r.o.logo Skype Czech Republic s.r.o.LinkedIn

Naši vývojáři pracovali několik měsíců na zcela nové aplikaci, která bude jednoduchá, v mnoha směrech atraktivní, technicky nenáročná a stoprocentně zábavná. Jde o malou revoluci v mobilním komunikaci. Jsme přesvědčeni o tom, že se jedná o jednu z nejdůležitějších novinek, kterou letos uvedeme na trh.

Stejně jako v případě Skype, jsme připraveni rovněž na naší zbrusu nové aplikaci Skype Qik neustále pracovat a zdokonalovat ji. Budeme proto velmi vděční, za jakékoli ohlasy ze strany našich uživatelů.

129