logo itpoint.cz

Igor Kytka

Koordinátor vzdělávacích aktivit sdružení CZ.NIC

Igor Kytka - CZ.NIC, z.s.p.o.logo CZ.NIC, z.s.p.o.LinkedIn

Novinkou nadcházejícího pololetí je především sloučení kurzu Svobodná aplikační bezpečnost I, který byl zaměřen spíše teoreticky, a kurzu Svobodná aplikační bezpečnost II, v němž si účastníci vyzkoušeli především praktické věci, do kurzu s názvem Bezpečnost webových aplikací.

Tato změna umožní účastníkům vyzkoušet si nabyté vědomosti rovnou v praxi. S kurzem Bezpečnost webových aplikací je spojena i druhá aktualita a tou je individuální 30minutová konzultace s lektorem, která je pro účastníky kurzu zdarma.

Michal Zachar

Marketingový manažer společnosti Google Czech Republic

Michal Zachar - Google Czech Republic, s.r.o.logo Google Czech Republic, s.r.o.

Intenzivně jsme spolupracovali s našimi partnery z filmového odvětví na tom, abychom po aplikacích, hrách, knihách a hudbě mohli spustit dlouhodobě očekávanou službu Filmy Google Play i v České republice.

Google Play nabízí nové filmy i klasiku, kterou si mohou uživatelé zapůjčit nebo koupit a sledovat je na kterémkoliv ze svých zařízení, ať už mají tablet s Androidem nebo iPhone. Můžou se začít dívat na film na svém počítači, a pokud se potřebují přemístit, pokračují v jeho sledování třeba na tabletu.

Gabriela Němcová

Productized Services Team Leader Hay Group Česká republika

Gabriela Němcová - Hay Group Česká republikalogo Hay Group Česká republikaLinkedIn

Loňský předpoklad se zcela naplnil. Jak je vidět, tak nejen reálné mzdové pohyby, ale i naše mzdové předpovědi jsou, díky naše obrovské datové základně, velmi spolehlivé. Při bližším pohledu na jednotlivé zaměstnanecké kategorie opět vidíme, že tou preferovanou skupinou budou specialisté, kterým mzdy upraví nejvíce společností, zatímco vrcholoví manažeři dostanou přidáno jen v 62% společností.

Nutno dodat, že v Brně, v některých sektorech jsou určité pozice, například v IT, placeny někdy i více než v Praze.

Svatoslav Novák

Prezident ICT UNIE

Svatoslav Novák - ICT UNIE o.s.logo ICT UNIE o.s.

Jsme přesvědčeni, že ICT Diplomová práce roku 2014 důstojně naváže na loňský ročník soutěže, který zaznamenal rekordní počet přihlášených účastníků. Je potěšující, že přetrvává zájem členských firem ICT UNIE podpořit soutěž finančně i svými odbornými kompetencemi.

Spolupráce s vysokými školami a zvyšování prestiže studia ICT oborů představuje důležitou součást aktivit našeho sdružení.

Jan Dvořák

Ředitel Počítačové školy Gopas

Jan Dvořák - GOPAS, a.s.logo GOPAS, a.s.LinkedIn

Nudné one-man-show bez zpětné vazby od posluchačů se přitom můžete snadno vyhnout. Logické a věcné argumenty podpořte těmi emociálními, vyvolejte v publiku smích trefným bonmotem, mějte po ruce nějakou zábavnou historku z natáčení. Pokud máte odvahu a cítíte, že je to vhodné, klidně si připravte dopředu nějaký malý trapas, třeba nějaké vtipné přeřeknutí. Nebo převrhněte židli s vysvětlením, že neustála tíhu vašich informací. Toto vše jsou malé situační pomůcky, které vás zlidští. Budete lidem sympatičtější a snadněji si je získáte na svoji stranu i pro Vaše téma.

Přerušte přednášku a dlouhým pohledem se zaměřte na člověka, který je přespříliš neposedný. Většinou to zabere. Pokud ne, zkuste silnější kalibr, vyzvěte jej, aby šel představit svůj názor přede všemi. O něco horší je, pokud máte v publiku posluchače, který rozporuje vaše názory. Poslechněte si je, ale nepouštějte se do tvrdé argumentace, dejte si vzájemně prostor a poté celou věc ukončete a pokračujte k dalšímu bodu své prezentace.

Radim Hampel

Technický ředitel společnosti Intelligent Technologies

Radim Hampel - Intelligent Technologies, s.r.o.logo Intelligent Technologies, s.r.o.LinkedIn

Často se ve firmách střední velikosti setkáváme s tím, že mají naimplementovaný nějaký ERP systém, který skvěle slouží pro základní funkcionality jako je fakturace, objednávky nebo vedení skladu. Ale tyto ERP systémy často postrádají pokročilejší funkce pro zpracování a vizualizaci větších objemů dat.

Vytvoření funkčního reportingu, který zachycuje přesně aktuální dění ve firmě z různých pohledů je potom pro oddělení marketingu, financí nebo prodeje velmi obtížný a časově náročný úkol.

Olga Koupilová

Produktová manažerka systému HELIOS Green

Olga Koupilová - Asseco Solutions, a.s.logo Asseco Solutions, a.s.LinkedIn

V nejnovější verzi jsme chtěli potěšit nejen rozum, ale i oko našeho uživatele. Modernější a vzdušnější design, možnost zvětšení ikon a zpřehlednění oken mu zjednoduší orientaci v systému a zpříjemní a zrychlí jeho práci.

Využití plochy pro umístění informací a odkazů vytvoří z našeho informačního systému výchozí bod pro veškeré aktivity, které uživatel na svém počítači potřebuje provádět.

Dalibor Damborský

Jednatel společnosti CCV Informační systémy

Dalibor Damborský - CCV, s.r.o.logo CCV, s.r.o.LinkedIn

Máme za sebou řadu rozsáhlých a na míru realizovaných projektů řízení skladů (WMS). Proto jsme rádi, že jsme rozšířili naše portfolio logistických řešení o CCV Instantní sklad jako chytré řešení skladové evidence.

Rádi bychom tím vyšli vstříc firmám, které nemají tak rozsáhlé potřeby v oblasti řízení skladového hospodářství, avšak chtějí si udržet přehled a pořádek ve skladu.

Lenka Volfová

Head of Marketing společnosti CompuGroup Medical Česká republika

Lenka Volfová - CompuGroup Medical Česká republika s.r.o.logo CompuGroup Medical Česká republika s.r.o.

Jsme rádi, že jsme se stali součástí organizace, která má dlouhou tradici, odbornou reputaci a profesionální zázemí. Věříme, že naším přístupem k inovacím v zdravotnickém softwaru a k zavádění informačních technologií do zdravotnictví, přispějeme k jednomu z hlavních cílů Asociace, kterým je rozvoj a inovace v oboru zdravotnických prostředků.

Martin Sahula

Produktový manažer společnosti KOMIX

Martin Sahula - KOMIX s.r.o.logo KOMIX s.r.o.LinkedIn

ADVANTA přináší na český trh také netradiční licenční model. Licence pro vykonavatele projektu je totiž zdarma, zpoplatněná je pouze tzv. manažerská licence. Díky tomu lze přístup k systému ADVANTA bez obtíží poskytnout nejen celému projektovému týmu, ale i např. vedení firmy. Lze tím efektivně vyřešit potřebu reportingu a výměny informací mezi ostatními zaměstnanci firmy.

Další skupinou uživatelů, kteří velmi ocení bezplatný přístup, budou externí dodavatelé, kteří tím získají možnost elektronické výměny dokumentů a zároveň přístup ke klíčovým projektovým informacím.

Martina Koutníková

Marketing Manager společnosti Algotech

Martina Koutníková - ALGOTECH, s.r.o.logo ALGOTECH, s.r.o.LinkedIn

Domnívám se, že se naší společnosti podařilo vyvinout produkt, který jednak díky svému unikátnímu modulárnímu řešení, uživatelsky přívětivému prostředí, ergonomii, stabilitě, a jednak díky prokazatelným úsporám, které společnostem přinese, vyplní mezeru na trhu a stane se vyhledávaným produktem.

Již dnes, pár měsíců po uvedení na trh, má společnost referenční zákazníky, a brunch jen potvrdil, jaký zájem produkt budí. Chtěli bychom i touto cestou poděkovat všem za zpětnou vazbu, která povede k dalšímu rozvoji produktu.

131