logo itpoint.cz

Jiří Hub

Výkonný ředitel a místopředseda představenstva společnosti Asseco Solutions

Jiří Hub - Asseco Solutions, a.s.logo Asseco Solutions, a.s.

V dnešní době, kdy v ČR nezaměstnanost dosahuje výše pouhých 2,3%, se prakticky ve všech oblastech výroby - a nejen výroby - nedostává pracovních sil. Proto zatěžovat zaměstnance rutinními aktivitami, místo kterých by se mohli věnovat důležitějším záležitostem, znamená riskovat konkurenceschopnost své firmy. Například je třeba zmínit oblast zvanou big data. Podniky i fyzické osoby v dnešní době produkují stále větší objemy dat.

Ty mohou využít ve svůj prospěch, pokud se naučí se v nich vyznat a zpracovávat je. Právě technologie, které přicházejí s iniciativou Průmysl 4.0, dokáží s velkými daty pracovat a vytáhnout z nich pro podnik a jeho výrobu to podstatné. Nástroje, které dnes máme k dispozici, se dostávají až na úroveň možnosti prediktivní analýzy a posléze umělé inteligence.

Mění se i celková podoba informačních systémů, které se dnes vyznačují nejen vyšší uživatelskou přívětivostí, ale i tzv. User Experience - tedy způsobem, jak informační systém konzumujeme a jaký prožitek z toho máme.

Lukáš Ontl

Produktový manažer společnosti Asseco Solutions

Lukáš Ontl - Asseco Solutions, a.s.logo Asseco Solutions, a.s.LinkedIn

Velkou výhodou ERP systému je například plně integrované řešení Business Intelligence, které dokáže v datech firmy zjistit klíčové souvislosti pro její úspěch na trhu - jak pro zvyšování tržeb, tak pro snižování nákladů, čímž získá velkou konkurenční výhodu. Jako téma s velkým potenciálem pro inovace se ukázaly především oblasti Skladového hospodářství, Obchodu a Finančního controllingu.

Velmi důležitou novou funkcionalitou je pak prediktivní analýza důsledků, díky které je možno do velké míry eliminovat onen neblahý lidský faktor. Očekáváme, že se požadavky firem v budoucnu budou opět měnit. Společnosti budou od svých producentů automatizovaných systémů očekávat více flexibility a nezávislosti.

Rády si proto budou vybírat produkty od více dodavatelů. Kromě toho budou také čím dál méně ochotny investovat do komplexních systémů.

Jan Stuchlík

Pre-sales Team Leader Networking Unit společnosti atlantis telecom

Jan Stuchlík - atlantis telecom spol. s r.o.logo atlantis telecom spol. s r.o.LinkedIn

Jsme vděčni jak našemu týmu, tak zejména síti našich resellerů, kteří prostřednictvím dodávek vysoce kvalitních služeb významně napomohli k dosažení takového úspěchu.

Mezinárodní ocenění, které nám společnost Aruba slavnostně předala během výroční konference Atmosphere 2018 EMEA v chorvatském Šibeniku, bereme jako poctu a je významným milníkem a motivací k ještě dalšímu zlepšování.

Miloš Mastník

Obchodní ředitel společnosti České Radiokomunikace

Miloš Mastník - České Radiokomunikace a.s.logo České Radiokomunikace a.s.LinkedIn

Neustále pracujeme na rozšiřování pokrytí naší IoT sítě a rozšiřování našich IoT služeb. Mnohem větší smysl, než živelné zahušťování sítě, nám dává pokrývání na základě poptávky a reálných projektů. Na základě zkušeností, které už z některých projektů máme, předpokládáme, že v příštím roce se dočkáme velkého růstu. Uvědomujeme si, že nelze obsluhovat celý trh samostatně, proto jsme začali spolupracovat s řadou partnerů, ať už technologických nebo obchodních.

Aktuálně třeba spouštíme ve spolupráci s IBM projekt monitoringu pohybu pracovníků v povrchových dolech a lomech, jehož cílem je mimo jiné zefektivnění řízení bezpečnosti práce.

Dále se jedná o projekty pro průmysl, chytrá města, máme ale i projekty, které se týkají koncových uživatelů.

Radko Svrdlin

Generální ředitel společnosti Schneider Electric CZ

Radko Svrdlin - Schneider Electric CZ, s.r.o.logo Schneider Electric CZ, s.r.o.LinkedIn

Naší výkladní skříní je továrna v Písku, kde aplikujeme všechny naše technologie a právem se můžeme považovat za takzvaný Digital Plant neboli digitální závod. Technologie jsou na každém kroku - od řízení výrobních systémů a jejich automatizace, přes rozvody elektrické energie až po ovládání a řízení budov komerční i rezidenční sféry.

Naši experti pomáhají koncovým zákazníkům i provozovatelům průmyslových a komerčních budov získat kontrolu nad spotřebou i kvalitou energie, rizikem výpadku i různými abnormálními jevy. Prokazatelně firmám zvyšujeme dobu provozuschopnosti používaných technologií. Dominujeme také v oblasti výroby jednoúčelových strojů a s tím souvisejícího řízení výrobních procesů, ať už se jedná o tradiční české výrobce či mezinárodní skupiny působící v Česku.

Martin Smekal

CEO společnosti SafeDX

Martin Smekal - SafeDX s.r.o.logo SafeDX s.r.o.LinkedIn

V Praze jsme vybudovali softwarově definované datové centrum s jedním z největších OpenStack clusterů ve střední a východní Evropě s vizí nabídnout zákazníkům a partnerům cloudové služby nové generace.

Použité Intel technologie nabízejí výkon pro řešení těch výpočetně nejnáročnějších úloh a umožňují využít datacentrum i jako cloud pro umělou inteligenci a strojové učení. Těší mě, že se nám i díky spolupráci se společností Quantasoft daří tuto naši vizi naplňovat.

Zdeněk Bínek

Jednatel společnosti ZEBRA SYSTEMS

Zdeněk Bínek - GFI Softwarelogo GFI SoftwareLinkedIn

Elektronická pošta je dnes v sítích malých a středních firem hlavní vstupní branou pro nejrůznější virové a ransomwarové útoky. Podle našeho nedávného průzkumu jsou viry a spamy největším problémem při zajištění provozní kontinuity e-mailové infrastruktury pro 77% českých a slovenských IT administrátorů.

Zabezpečení elektronické pošty již na úrovni poštovního serveru umožňuje odfiltrovat drtivou většinu nevyžádané či infikované pošty a minimalizovat následky případných chybných rozhodnutí uživatelů.

John Zanni

Provozní ředitel společnosti Acronis

John Zanni - Acronislogo AcronisLinkedIn

Někdo by mohl říci, že neochota zaplatit za obnovu svých dat je známkou toho, že si jich lidé neváží, ale s ohledem na stále vyšší každodenní závislost na datech obsažených v počítačích či mobilních telefonech lidé cenu svých informací určitě znají velmi dobře. Podíl uživatelů, kteří někdy ztratili důležitá data, stále poroste, stejně jako poroste počet zálohovaných počítačů.

Stále více lidí chápe, že náklady na jednoduché a přitom účinné řešení, jako je Acronis True Image, jsou zanedbatelné v porovnání s náklady na obnovu ztracených či zašifrovaných dat.

Jan Fiala

Ředitel divize realizace Helios Orange společnosti Asseco Solutions

Jan Fiala - Asseco Solutions, a.s.logo Asseco Solutions, a.s.LinkedIn

Digitální svět má to nejlepší stále před sebou. A to nejzajímavější je podílet se na vytváření konkurenčních výhod a nabízet inovativní řešení pro doposud nevyřešené problémy. Spolu s tím se chci v Asseco Solutions věnovat rozvoji týmů i jednotlivců a přispět tak k dalšímu růstu společnosti

Martin Stoilov

Ředitel divize Enterprise společnosti Asseco Solutions

Martin Stoilov - Asseco Solutions, a.s.logo Asseco Solutions, a.s.LinkedIn

Na SW a ICT řešeních mám rád, když chytře podporují kreativní práci a účelně automatizují a optimalizují běžné procesy. Těším se proto, že v rámci Asseco Solutions se budu podílet na inovaci produktové řady, přechodu na cloud a s tím spojené transformaci obchodního modelu

Gerald Pfeifer

Viceprezident programů pro produkty a technologie společnosti SUSE

Gerald Pfeifer - SUSE LINUX, s.r.o.logo SUSE LINUX, s.r.o.LinkedIn

SUSE poskytuje vysoce produktivní řešení pro dodávky nativních cloud aplikací. Naším cílem je identifikace hlavních open source technologií, jejich spojení a dodání zákazníkům v jednom balíku, tak aby jejich použití dávalo smysl. Dnes v SUSE Cloud Application Platform přinášíme, z pohledu produktivity práce, bezkonkurenční řešení spojením Cloud Foundry modelu s moderní Kubernetes infrastrukturou.

Tato unikátní kombinace dává našim zákazníkům možnost snížit komplexitu a zvýšit agilitu v dnešní době digitalizace.

7