logo NESS Czech s.r.o.

Američtí majitelé Ness Technologies věří inovativnímu potenciálu českých IT odborníků

Ness Technologies vidí na trhu nové příležitosti a nabírá další odborníky s důrazem na kvalitu týmů. Společnost tak upevňuje svou obchodní pozici v oblasti aplikace moderních technologií a outsourcingu.

A protože IT je obor postavený na lidech, jejich nápadech a myšlenkách, klade Ness Technologies důraz především na kvalitu svých týmů. Kromě zkušených odborníků do nich přináší inovativní kreativitu i spolupráce se studenty vysokých škol.

"Ness spolupracuje se studenty už při studiu. Ti si mohou vybrat pro téma své diplomové práce aktuální problém, který řeší u zákazníků naše týmy. Student se může podílet na řešení skutečného problému, k tomu má možnost placené praxe, mentoringu, naši specialisté pořádají na katedrách přednášky. Ness je díky kontaktu s vysokými školami kreativnější v inovacích, což následně oceňují naši zákazníci," říká Pavel Mičánek, Head of Human Resources, Ness Technologies v ČR.

Firmy dnes bojují s nutností snižovat náklady na provoz IT, zároveň ale potřebují inovovat, aby obstály v konkurenci. Proto Outsourcing IT služeb zažívá určitou renesanci. Už začala éra inteligentních energetických sítí Smart Grid, zdravotnictví čeká na eHealth, prudce se rozvíjí oblast Mobilit a stále aktuálnějším a závažným tématem je IT bezpečnost. A to nejen v souvislosti s novým zákonem o kybernetické bezpečnosti. Podle analýzy totiž na tuzemském pracovním trhu chybí asi 12 tisíc zkušených bezpečnostních expertů. A ve hře není nic menšího, než zabezpečení dat a informační infrastruktury státu a rozpočtových organizací.

Ness Technologies se také v roli řešitele účastní grantů pro Technologickou agenturu a mezinárodní spolupráce v rámci programů EU Horizon2020. V loňském roce bylo společné řešení Ness, Vodafone a olomoucké univerzity nominováno na cenu Česká inovace v kategorii "Inovativní firma".

Článek NESS Czech s.r.o. ze dne 11. února 2015 - středa

Další články od NESS Czech s.r.o.

Konference Banking Forum 2018