logo NESS Czech s.r.o.

SAP ERP pomáhá řídit firemní procesy společnosti Daikin

Ness Technologies realizoval pro společnost Daikin Europe projekt, v jehož rámci zavedl SAP ERP systém pro hlavní finanční, logistické a výrobní procesy dceřiné společnosti Daikin Industries Czech Republic.

Hlavním důvodem zavedení nového ERP systému bylo sjednotit, harmonizovat a zefektivnit procesy všech společností v rámci skupiny Daikin a umožnit rychle reagovat na měnící se potřeby trhu. Výsledkem je i snížení nákladů na uvedené činnosti, vyšší efektivita skladového hospodářství a lepší výrobní plánování. Zajímavou výhodou je možnost vizualizace informací z výroby, která podporuje rychlé a přesné manažerské rozhodování.

Zhruba roční projekt zahrnoval koncept, nastavení systému a zadání pro programové úpravy, migraci dat, vypracování technické dokumentace, testy, školení uživatelů a následnou podporu provozu.

"Samozřejmě nás těší, že jsme pro tak významnou společnost úspěšně dodali celé řešení, včetně poměrně náročné fáze uvedení do provozu. Zhodnocujeme tak naše zkušenosti z řady dalších projektů a dlouhodobého zaměření na tento typ služeb. Výsledkem jsou systémy, které dokážeme maximálně přizpůsobit zákazníkům a jejich businessu. Poskytujeme kombinaci vyspělých technologií a návratnosti investic. Také proto se na nás 85 % klientů obrací opakovaně nebo jsou našimi stálými zákazníky," říká Karol Kubeczka, ředitel sektoru Utilitity & Manufacturing, Ness Technologies."

"Společnost Ness Technologies jsme vybrali v pečlivě připraveném výběrovém řízení s mezinárodní konkurencí. Společnost Ness dodala SAP ERP v dohodnutém čase i rozpočtu a prokázala své kvality pro dodávky takovýchto mezinárodních projektů. Ocenili jsme zejména velkou flexibilitu a chladnou hlavu při řešení problémů, které se vyskytnou u každého takto rozsáhlého projektu. Ness jsme ale znali už z jiných projektů, které pro nás úspěšně realizoval v roce 2009," říká Geert Baroen, projektový manažer společnosti Daikin.

Při práci na projektu odborníci Ness Technologies úzce spolupracovali se týmem Daikin v Belgii i s odborníky mateřské společnosti v Japonsku, kteří se podíleli na přípravě exportu velkého objemu dat z předchozího systému.

O společnosti Daikin

Daikin Europe NV je významným evropským výrobcem klimatizačních jednotek, tepelných čerpadel a chladicích zařízení. V celé Evropě má asi 5500 zaměstnanců a výrobní základny v Belgii, České republice, Německu, Itálii, Turecku a Velké Británii.

Daikin staví na inovativním přístupu k rozvoji produktů ve spojení s maximální kvalitou. S více než 50 lety zkušeností v designu a výrobě topných i chladicích zařízení, je Daikin lídrem na trhu v oblasti technologií tepelných čerpadel.

Článek NESS Czech s.r.o. ze dne 12. prosince 2014 - pátek

Další články od NESS Czech s.r.o.

Acronis Backup 12.5