logo NESS Czech s.r.o.

Nákupka srovnává ceny zboží v supermarketech

Mobilní aplikace Nákupka po sejmutí čárového kódu ověří, zda není dané zboží v jiných obchodech nabízeno za výhodnější cenu. Dá se použít pro nejrůznější sortiment a s drobnou úpravou i pro jiné provozy.

Společnost Ness Technologies, Inc. zorganizovala v rámci své spolupráce s vysokými školami soutěž studentských prací na téma mobilní aplikace. Posuzovány byly práce studentů vysokých škol zapojených do spolupráce s firmou Ness prostřednictvím projektu CollegeNess. Zvítězila práce Pavla Ivona z České zemědělské univerzity v Praze na téma "Hybridní mobilní aplikace Nákupka".

Výstupem této diplomové práce je plně funkční a otestovaná mobilní aplikace pro telefony s operačním systémem Android. Zákazníkům v supermarketu umožňuje sejmout čárový kód libovolného zboží a v reálném čase si ověřit, jestli v jiných obchodech není nabízeno levněji.

"Výhodu vítězného řešení Nákupka je i to, že je obecné a dá se použít pro nejrůznější zboží a s drobnou úpravou i pro různé jiné provozy. Vyhodnocením to ale nekončí. Snažíme se posouvat nápady do praxe, rozběhnout i úspěšnou obchodní spolupráci s tematicky příbuznými pracovišti vysokých škol a zajistit přenos know-how. Spolupracujeme na grantových projektech a podporujeme talenty na vysokých a středních školách nejen v České republice, ale i v zemích Visegrádské čtyřky. V loňském roce bylo jedno z našich ekonomicky úspěšných řešení nominováno i v projektu Česká inovace," hodnotí vítěznou aplikaci Martin Kult, viceprezident a obchodní ředitel Ness Technologies v ČR.

Soutěž proběhla pod záštitou Ministerstva školství a ve spolupráci s projektem CEMACH. Jeho partnerem je Česko-Izraelská obchodní komora a cílem představit technologickou vyspělost obou zemí.

Článek NESS Czech s.r.o. ze dne 9. června 2015 - úterý

Další články od NESS Czech s.r.o.

Chraňte svá data v cloudovém řešení na míru