logo NESS Czech s.r.o.

Nový účtovací systém předplacených služeb O2

Společnost Ness Technologies úspěšně dokončila implementaci systému Oracle Communication Network Charging and Control System, který zajišťuje účtování telekomunikačních služeb v reálném čase pro držitele předplacených karet mobilního operátora O2.

"Přestože s O2 spolupracujeme dlouhodobě a implementovali jsme jim už řadu úspěšných řešení, zakázku jsme si museli vybojovat ve výběrovém řízení. Zhruba do roka jsme zvládli zavést toto moderní billingové řešení pro O2 v České republice i na Slovensku a současně i pro navázané virtuální operátory v obou zemích - Tesco Mobile, Gorila a Vinatel. Ness odpovídal za projektové řízení a implementaci produktového řešení i za dodávku technologií Oracle," říká Martin Silvička, ředitel divize Public & Communication, Ness Technologies.

Projekt byl realizován ve spolupráci se společností Oracle a odborníci Ness Technologies implementaci navrhli a realizovali tak, aby dopady na zákazníky a provoz byly nulové, ale přitom operátorovi umožnili okamžité nasazení nově plánovaných služeb.

"Naším cílem bylo získat řešení, které by nám umožnilo podstatně urychlit proces zavádění nových telekomunikačních produktů a služeb v souvislosti se změnami v systému účtování. Zároveň předpokládáme výrazné snížení provozních nákladů a minimalizaci chyb v účtování služeb a případných reklamací," říká Michal Dvořák, ředitel, divize IT & Operations.

Uživatelů předplacených karet je u O2 CZ, O2 SK a u návazných virtuálních operátorů celkem asi 5 miliónů. O2 je největším integrovaným poskytovatelem telekomunikačních služeb na českém trhu.

O2 plánuje úspěšné řešení využít i pro účtování telekomunikačních služeb u svých smluvních zákazníků.

Další články k tématům - billing - operátor - Oracle - účtování - Michal Dvořák - Martin Silvička

Článek NESS Czech s.r.o. ze dne 7. dubna 2016 - čtvrtek

Další články od NESS Czech s.r.o.

Začínáme s kolaborativními roboty