share itpoint.cz

3G router NETGEAR s podporou hlasových a datových služeb

NETGEAR představuje nový 3G router NETGEAR MVBR1210C HSPA+ Mobile Broadband Voice Router, který byl vyvinut společně s Sierra Wireless - výrobcem špičkové mobilní výpočetní techniky. Router je vybaven i USB 2.0 portem pro připojení extrních zařízení.

NETGEAR MVBR1210C rozšiřuje zejména možnosti mobilních hlasových služeb. Na zadní straně přístroje je umístěn slot pro SIM kartu a „hlasový“ port pro připojení jakéhokoli telefonu určeného pro volání v pevných linkách, což umožňuje mobilním operátorům poskytovat kromě datových i hlasové služby nejvyšší kvality bez nutnosti současného provozu tradiční pevné linky. Odstranění potřeby provozování pevné linky může podstatně ušetřit náklady domácností za telefonování.

Kromě hlasových funkcí nabízí modem NETGEAR MVBR1210C samozřejmě i možnost připojení k širokopásmovému ADSL internetu rychlostí až 21 Mb/s pro stahování dat, resp. 5,7 Mb/s pro opačný směr (odesílání dat). Přístroj mj. obsahuje také dva ethernetové WAN porty pro zajištění nepřerušeného provozu při případném selhání a obnově připojení k síti. Pro připojení elektronických zařízení k lokální síti prostřednictvím kabelu jsou k dispozici čtyři ethernetové porty, připojit se lze také přes vysokorychlostní Wi-Fi síť standardu 802.11n.

3G router NETGEAR MVBR1210C HSPA+
3G router NETGEAR MVBR1210C HSPA+

"Díky partnerství se společností Sierra Wireless, která patří mezi přední světové technologické lídry, jsme dokázali integrovat nové pokročilé funkce pro hlasové přenosy a rozšířené možnosti práce v bezdrátových sítích do našeho konceptu mobilních širokopásmových routerů", řekl Patrick Lo, předseda představenstva a generální ředitel společnosti NETGEAR. "Nově představený modem MVBR1210C, první výsledek naší spolupráce v oblasti mobilních routerů, představuje významný milník pro optimalizaci hlasových služeb v domácnostech."

Modem NETGEAR MVBR1210C, který zajišťuje veškerý provoz generovaný domácími "triple play" sítěmi (přenosy dat, hlasu a videa), obsahuje kromě vlastní platformy společnosti NETGEAR i pokročilé 3G mobilní širokopásmové technologie společnosti Sierra Wireless. Vzájemná spolupráce obou společností tak spojila a výrazně urychlila dva samostatné technologické vývoje a výsledný vysoce výkonný, univerzální a cenově efektivní mobilní širokopásmový router MVBR1210C nyní nabízí unikátní řešení, které lze navíc bezproblémově integrovat do každé kompatibilní mobilní širokopásmové síťové infrastruktury.

"Modem MVBR1210C je skutečně velmi důležitým milníkem v naší dlouhodobé spolupráci se společností NETGEAR", uvedl Jason Cohenour, generální ředitel společnosti Sierra Wireless. "Vlastní špičkové technologické zázemí umožňuje společnosti NETGEAR neustále pokračovat ve vývoji špičkových mobilních zařízení a my jsme pyšní, že v tomto procesu také hrajeme významnou roli."

"Náš nový modem naplňuje představy mobilních operátorů o jediném univerzálním přístroji, který zajistí provoz hlasových i datových služeb při zachování všech výhod mobilních sítí", doplnil Patrick Lo. "Mobilní operátoři tak mohou rozšířit portfolio svých mobilních hlasových služeb o volání v rámci kabelových sítí a obsadit nové pozice v oblasti domácího telefonování. Díky integraci vzdálené správy TR-069 nabízí naše novinka snadno spravovatelné a univerzální řešení pro všechny kompatibilní inteligentní domácí sítě."

Nový modem obsahuje rovněž USB 2.0 port určený např. pro připojení tiskárny, DLNA zařízení nebo zprovoznění ReadySHARE cloud úložiště. Podporuje protokol IPv6 i rodičovskou kontrolu OpenDNS.

Článek Netgear Czech Republic s.r.o. ze dne 23. února 2012 - čtvrtek, čteno 2862x