logo Netgear Czech Republic s.r.o.

NETGEAR ReadyNAS Ultra: úložný systém s podporou pro přesouvání multimediálního obsahu mezi různými druhy médií

NETGEAR uvádí na trh novou řadu úložných zařízení, která odstraňují nutnost používat pro ukládání dat lokální - místní média. Síťové úložné systémy ReadyNAS Ultra se 4 a 6 diskovými pozicemi jsou ideální pro podniky a náročné uživatele, kteří preferují volnost digitálního multimediálního obsahu napříč různými druhy médií i místa přístupu.

Jedná se o vůbec první řadu úložných produktů s funkcemi přesouvání multimediálního obsahu, která umožňuje uživatelům přistupovat k souborům z jakéhokoli místa a jakéhokoli síťového zařízení. Řada Ultra je více než dvakrát rychlejší oproti starším modelům systémů ReadyNAS NV+ a nabízí rovněž uživatelské rozhraní plně lokalizované do českého jazyka. K dispozici jsou jak bezdiskové verze, tak i modely obsahující předinstalované pevné disky.

Revoluční integrace technologií Skifta a Orb a TiVo

NETGEAR ReadyNAS Ultra 4 je splněný sen fanouška technologií. Umožňuje kódovat, dekódovat a streamovat HD video bez ohledu na to, kde je uloženo - může také přehrávat hudbu a video na jakémkoli zařízení s certifikací DLNA díky zabudované technologii Skifta. Technologie ORB se pak postará o přehrávání videa, hudby a fotografií na iPhone nebo jiném vhodném chytrém telefonu. K této funkcionalitě NETGEAR přidal i procesory Intel Atom a plnou funkčnost X-RAID2, takže výsledkem je multimediální NAS bez kompromisů. Uživatelé mohou získat centrální úložiště s plnou datovou redundancí a dostatečnou úložnou kapacitou na několik let. Integrace zařízení NETGEAR ReadyNAS s technologií TiVo navíc umožňuje uživatelům streamovat video programy, hudbu a fotky na jakýkoli přístroj TiVo v domácnosti.

Nemodernější technologie i pro uživatele starších ReadyNASů zdarma

NETGEAR dbá na ochranu investic svých zákazníků, které vložili do datových úložišť ReadyNAS - umožňuje proto doinstalování pokrokových technologií obsažených v nové řadě ReadyNAS Ultra i majitelům dříve zakoupených úložišť z modelových řad ReadyNAS NVX a ReadyNAS Pro. Tato funkcionalita je k dispozici ve formě add-on doplňku na stránkách celosvětové komunity uživatelů přístrojů NETGEAR ReadyNAS na www.readynas.com.

Řada ReadyNAS Ultra mění způsob, jak lidé pracují s multimediálním obsahem

"Přístroje NETGEAR ReadyNAS Ultra představují zásadní průlom v konvergenci mobility a spotřeby obsahu," řekl Drew Meyer, marketingový ředitel divize úložných produktů NETGEAR. "Zařízení ReadyNAS byla vždy vynikající volbou pro ukládání, sdílení a ochranu mediálního obsahu, ale naše nová technologie posouvá možnosti využívání obsahu na zcela jinou úroveň. Uživatelé nyní mohou přesouvat média z libovolného síťového umístění na téměř libovolné zařízení a klidně odpojit lokální disky."

Produkty NETGEAR ReadyNAS Ultra jsou prvními úložnými systémy s podporou přesouvání médií (Skifta) - uživatelé mohou vzdáleně přistupovat ke svým soukromým sbírkám médií z PS3, XBox 360 či jakéhokoli zařízení s certifikací DLNA, aniž by se museli zabývat fyzickým umístěním obsahu.

Produkty NETGEAR ReadyNAS Ultra jsou také vůbec prvními síťovými úložišti schopnými překódovat obsah - již během přenosu. Díky integraci technologie Orb mohou automaticky formátovat a upravit streamované video pro používaná mobilní zařízení nebo prohlížeče.

Nejvyspělejší úložné funkce

"Jedná se o první úložná zařízení svého druhu na trhu," řekl Norm Bogen, analytik společnosti In-Stat. "Modely Ultra jsou skvělým rozšířením řady domácích úložných produktů NETGEAR. Poskytují pokročilé funkce pro multimediální nadšence, především rychlý přístup k uloženému mediálnímu obsahu z libovolného místa prostřednictvím jakéhokoli zařízení s certifikací DLNA."

Kromě toho nabízí řada NETGEAR ReadyNAS Ultra nejvyspělejší úložné funkce na současném trhu spotřebních zařízení NAS včetně unikátních funkcí automatické správy rozšiřování svazků X-RAID2, bezpečného vzdáleného přístupu s funkčností drag-and-drop ReadyNAS Remote či služby pro zálohování a obnovení ReadyNAS Vault. Přístroje ReadyNAS Ultra jsou ideálním úložným systémem pro domácí i firemní uživatele, kteří hledají lepší způsob, jak spolehlivě pracovat s velkým množstvím dat.

Klíčové funkce NETGEAR ReadyNAS Ultra :

Zařízení NETGEAR ReadyNAS Ultra 4 a Ultra 6 jsou již v prodeji v síti všech obchodních partnerů společnosti NETGEAR za koncovou cenu začínající na 16990 Kč vč. DPH (Ultra 4), resp. 24990 Kč vč. DPH (Ultra 6).

Článek Netgear Czech Republic s.r.o. ze dne 15. září 2010 - středa

Další články od Netgear Czech Republic s.r.o.