logo Netgear Czech Republic s.r.o.

WiFi router pro multimediální streaming, zálohování dat i virtuální realitu

Nový čtyřstreamový WiFi router NETGEAR Nighthawk X10 nabízí připojení nové generace 802.11ad s technologií Wave 2 WiFi, díky nimž umožňuje dosáhnout rekordní přenosové rychlosti až 7,2 Gb/s.

Společnost NETGEAR uvádí na český a slovenský trh Nighthawk X10 - první a nejrychlejší WiFi router na trhu vyvinutý speciálně pro potřeby multimediálního streamování, využívání virtuální reality či nepřetržitého zálohování dat.

Novinka vyniká především WiFi připojením nové generace dosahujícím extrémní rychlosti až 7,2 Gb/s, špičkovým pokrytím díky čtveřici inovativních aktivních antén a komfortním zálohováním dat díky kombinaci vestavěného 10Gb portu a zdarma dostupného cloudového úložiště Amazon Drive.

WiFi router NETGEAR X10 (R9000) je v prodeji v distribuční síti všech obchodních partnerů společnosti NETGEAR za doporučenou koncovou cenu 12700 Kč s DPH.

Komfortní zálohování dat díky 10Gb portu a zdarma dostupnému cloudu

Nighthawk X10 je vybaven dvojicí USB 3.0 portů a šesticí ethernetových portů, z nich dva lze vzájemně agregovat do jednoho broadbandového připojení. Mimo to je zařízení v současnosti jediným domácím routerem, který disponuje 10Gb portem podporujícím fiber připojení.

Jeho prostřednictvím lze k zařízení připojit lokální datové úložiště, např. NAS, a následně zálohovat či streamovat data. Komfortní zálohování dat navíc zajišťuje cloudové úložiště Amazon Drive s neomezenou kapacitou, jenž mají majitelé routeru k dispozici po dobu šesti měsíců zdarma.

Snadná správa díky nové mobilní aplikaci

Snadnou a rychlou instalaci a správu zařízení zajišťuje nejnovější mobilní aplikace NETGEAR Up. Jejím prostřednictvím uživatelé mimo jiné získají i základní informace o jejich síti, připojených zařízeních či novém firmwaru, který se do routeru stáhne automaticky.

Plex Media Server i pro mobilní zařízení

Nighthawk X10 je prvním routerem na trhu, který umožňuje v rámci programu Plex Media Server plynule přehrávat 4K média nejen prostřednictvím počítače, ale také v mobilních zařízeních.

Uživatelé tak mají možnost snadno a rychle ukládat a organizovat svá videa, hudbu či fotografie a následně je přehrávat na svém SmartPhonu, tabletu, herní konzoli, smart TV nebo jiném streamovacím zařízení. Každý majitel routeru Nighthawk X10 navíc získá prémiové služby Plex Pass po dobu prvních tří měsíců zdarma.

Extrémní rychlost a pokrytí

NETGEAR Nighthawk X10 je vybaven výkonným čtyřjádrovým 1,7GHz procesorem, který společně s nejnovějším WiFi standardem 802.11ad a technologiemi Multi-User MIMO a Wave 2 WiFi se čtyřmi nezávislými streamy ve třech vysílacích pásmech nabízí uživatelům WiFi připojení s teoretickou rychlostí až 7,2 Gb/s.

Tato oproti stávajícím routerům až třikrát vyšší rychlost zajišťuje dokonale plynulé streamování 4K multimédií, využívání virtuální reality či nepřetržité zálohování dat.

Vysokou kvalitu připojení a široké pokrytí zabezpečuje čtveřice interních antén doplněných o čtyři speciální externí antény Active, jež vedle běžného přenosu WiFi signálu z mobilního zařízení směrem k routeru tento signál dále zesilují a minimalizují tak případný okolní šum.

Další články k tématům - Amazon - broadband - cloud - router - SmartPhone - streaming - úložiště - video - WiFi - zálohování - zdarma

Článek Netgear Czech Republic s.r.o. ze dne 20. ledna 2017 - pátek

Další články od Netgear Czech Republic s.r.o.

WiFi router pro multimediální streaming, zálohování dat i virtuální realitu