logo Factum Invenio s.r.o.

Factum Group zavádí International Omnibus Service

Skupina Factum Group uvedla do provozu efektivní nástroj pro měření znalosti značek (brand awareness) a jejich pozice na trhu (brand positioning), uživatelských zvyklostí a postojů (usage & attitudes) a veřejného mínění souběžně v řadě zemí střední a východní Evropy.

International Omnibus Service (IOS) pokrývá 10 zemí, v nichž žije celkem téměř 200 milionů lidí: Bělorusko, Českou republiku, Estonsko, Litvu, Lotyšsko, Maďarsko, Německo, Polsko, Slovensko a Ukrajinu. Možné je také dotazování jen v některých z těchto zemí.

IOS je standardizovaný reprezentativní syndikovaný průzkum. Popisuje obyvatelstvo každé ze zúčastněných zemí ve věku od 15 let. V každé zemi probíhá dotazování v příslušném jazyce (v některých zemích ve více jazycích), výběrový soubor činí celkem 9.500 respondentů. IOS je založeno na principu "single-entry". Klient si jednoduše zvolí kteroukoli agenturu ze sítě Factum Group a komunikuje pouze s jednou kontaktní osobou. Výstup obdrží za všechny země v jednom balíčku, obsahujícím třídění podle zemí i podle sociodemografií.

Jan Herzmann, CEO skupiny Factum Group a generální ředitel Factum Invenio, k tomu řekl : "Čím dál víc nadnárodních společností koordinuje své marketingové aktivity v různých zemích střední a východní Evropy. Factum Group nyní vychází vstříc jejich informačním potřebám efektivněji a při tom s menšími náklady."

Článek Factum Invenio s.r.o. ze dne 10. září 2008 - středa

Další články od Factum Invenio s.r.o.