logo EMPIRE s.r.o.

Poštovní spořitelna provozuje Červené konto na systému EMPIRE

Společnost EMPIRE, přední český dodavatel informačních a komunikačních technologií, rozšířila funkcionalitu elektronického bankovnictví Poštovní spořitelny o možnost provozu a obsluhy tzv. Červeného konta. Spořicí účet Poštovní spořitelny umožňuje výhodné zhodnocení volných finančních prostředků.

Zavedení nového bankovního produktu - Červeného konta - bylo realizováno úpravou systému EMPIRE MIDDLEWARE 24x7 a operátorské aplikace pro mobilní bankovnictví. Prostřednictvím systému EMPIRE MIDDLEWARE 24x7 integruje Poštovní spořitelna své elektronické obchodní kanály (internetové a mobilní bankovnictví) s transakčními systémy. Nový typ účtu ovládají klienti Poštovní spořitelny prostřednictvím internetového, telefonického i mobilního bankovnictví, které pro Poštovní spořitelnu již dříve připravila společnost EMPIRE.

"Červené konto se díky svým specifickým vlastnostem stalo krátce po svém uvedení jedním z našich nejžádanějších produktů," řekl Petr Mikoláš, manažer útvaru Spoření a investice Poštovní spořitelny. "Díky výborné součinnosti s dodavatelskou společností EMPIRE se nám podařilo zavést nový produkt ve velmi krátké době. Klienti obsluhují Červené konto prostřednictvím pohodlných a jednoduše ovladatelných přímých kanálů."

Červené konto, úročené aktuální sazbou 2,2 %, se z pohledu elektronického bankovnictví odlišuje zejména tím, že povoluje provést převody peněžních prostředků pouze na dva předem uvedené účty. Výhodou je, že obě konta mohou být vedené u libovolné bankovní instituce. Implementace nového typu spořicího účtu si vyžádala úpravu několika interních aplikací Poštovní spořitelny a rozšíření funkčnosti elektronických obchodních kanálů o možnost obsluhy nové služby.

"Dobře zvolená integrační platforma je nezbytným základem pro další rozvoj nabízených služeb a souvisejících obchodních kanálů," dodal Robert Rott, Account Manager společnosti EMPIRE. "Díky modulární architektuře a škálovatelnosti systému EMPIRE MIDDLEWARE 24x7 můžeme našim zákazníkům z oblasti financí, telekomunikací či utilit nabídnout rychlou a bezproblémovou realizaci nových služeb a jejich propojení se stávajícími transakčními systémy."

Článek EMPIRE s.r.o. ze dne 19. listopadu 2007 - pondělí

Další články od EMPIRE s.r.o.

EMPIRE dodal společnosti ING Investment Management systém pro obchodování s cennými papíry

Poštovní spořitelna provozuje Červené konto na systému EMPIRE