logo Novicom, s.r.o.

Novicom na seminářích Active Network Security 2017 ve Vietnamu

Velvyslanectví České republiky v Hanoji a sdružení předních českých společností (výrobců a specialistů na oblast kybernetické bezpečnosti a zabezpečení počítačových sítí) Network Security Monitoring Cluster (NSMC) uspořádaly další dvojici odborných seminářů s názvem Active Network Security 2017 ve Vietnamu.

Novicom a ostatní české firmy tak měly možnost prezentovat ve Vietnamu své produkty a řešení z oblasti kybernetické bezpečnosti.

Stejně jako v roce 2016 se těchto seminářů i tentokráte zúčastnila společnost Novicom, jako jeden z českých technologických partnerů akce. Obchodní ředitel Novicomu, pan Jindřich Šavel, představil na seminářích klíčový produkt společnosti, kterým je AddNet - unikátní integrovaný DDI/NAC nástroj pro řádové zvýšení efektivity správy IP adresního prostoru a řízení bezpečnosti přístupu v rozsáhlých sítích.

20. 4. 2017 se konal seminář v Hanoji v hotelu Pan Pacific Hotel a druhý seminář proběhl 25. 4. 2017 v Saigonu, v hotelu Sheraton Saigon Hotel and Towers.

Obsahem seminářů byl poslední vývoj v oblasti zajištění kybernetické bezpečnosti. Účastníci se na nich dověděli o českém konceptu Aktivní bezpečnost sítě - jak se vyvíjí, v čem je unikátní a co přináší navíc od běžných postupů, řešících oblast kybernetické bezpečnosti většinou pouze partikulárně – tedy dílčími, na sebe nenavazujícími, produkty jednotlivých dodavatelů.

Vedle konceptu Aktivní bezpečnost sítě byly na seminářích představeny rovněž klíčové prvky tohoto konceptu v části zajištění interní sítě, tedy nástroje pro zajištění komplexní IP adresní správy s integrovaným řízením přístupu do sítě - DDI/NAC (AddNet), síťových toků a behaviorální analýzy sítě - NBA (FlowMon ADS) a nadstavbovým řešením pro správu kybernetických incidentů (SIEM a SOC).

To vše bylo doplněno zajímavými řešeními pro zajištění klientů - (Sodat Protection a Encryption), pro bezpečnou komunikaci mezi organizacemi (Babelnet) a zvládání krizových situací (EMOFF).

Partnery semináře byly české společnosti Novicom, s.r.o, Flowmon Networks a.s., AXENTA a.s., T-SOFT a.s., OKsystem a.s., SODATSW spol. s r.o. a PAMA spol. s r.o.

Semináře vzbudily mezi odbornou veřejností i zástupci vietnamské státní správy mimořádnou pozornost, o čemž svědčí i samotná účast na seminářích. Z původně odhadovaných 50 účastníků se semináře v Hanoji zúčastnilo více než 100 představitelů důležitých státních úřadů a státních firem, a v Saigonu se z původně plánovaných 45 účastníků dostavilo 68 hostů.

Oba semináře byly zahájeny ekonomickým diplomatem velvyslanectví v Hanoji, panem Davidem Jarkulischem, který ve svém úvodním proslovu vyzdvihl vysokou úroveň českého ICT průmyslu, ze kterého se rekrutují firmy světového významu.

Kromě výše zmiňovaných sérií seminářů ve Vietnamu v letech 2016 a 2017 proběhl zkraje prosince 2016 v Praze, při příležitosti pracovní návštěvy Ministra informatiky VSR Truong Minh Tuan v ČR, také odborný seminář vietnamských a českých společností na téma spolupráce v oblasti IT a telekomunikací.

Dlouhodobý zájem českých firem z klastru NSMC o vietnamský trh nyní přinesl první výsledky v podobě podpisu dvou významných dokumentů.

V půlce dubna 2017 v Praze podepsala společnost Novicom memorandum o spolupráci při dodávkách svých produktů vietnamským koncovým uživatelům s významnou vietnamskou státní telekomunikační firmou VNPT a sdružení NSMC podepsalo s firmou Viet Thanh Technology Corporation (VITA) dohodu o zřízení demonstrační verze bezpečnostního operačního centra v prostorách tohoto poskytovatele televizního kabelového signálu v Ho Či Minově Městě (Saigonu).

Článek Novicom, s.r.o. ze dne 17. května 2017 - středa

Další články od Novicom, s.r.o.

Novicom zve na seminář Kybernetická bezpečnost a GDPR - ochrana osobních údajů

Novicom partnerem Národní konference GDPR 2017 v Praze

Novicom na konferenci CyberSecurity 2017 v Praze

Novicom zve na další seminář Kybernetická bezpečnost a ochrana osobních údajů

Novicom pořádá odborný seminář Kybernetická bezpečnost a ochrana osobních údajů

Novicom partnerem konference SPI 2017 - Bezpečnost a ochrana utajovaných informací

Novicom na seminářích Active Network Security 2017 ve Vietnamu

Novicom podepsal dohodu o spolupráci v oblasti kybernetické bezpečnosti s vietnamskou společností VNPT

Novicom představí svá řešení na 20. ročníku ISSS 2017

Novicom opět na konferenci SecTec Security Day 2017

Novicom zve na seminář Bezpečná a spolehlivá síť

Novicom pořádá odborný seminář Bezpečnost sítí a dokumentů

Kybernetická bezpečnost - Novicom na semináři Hospodářské Komory

Novicom představí svá řešení na mezinárodní konferenci CYBER TRENDS 2016

SecTec je distributorem řešení Novicom na Slovensku

Novicom pořádá svůj další seminář Bezpečná a spolehlivá síť

Bezpečná a spolehlivá síť - seminář Novicom

Novicom na odborném semináři ve Vietnamu

Novicom na konferenci SecTec Security Day 2016 v Bratislavě

Novicom na konferenci ISSS 2016

Novicom na konferenci Bezpečnost informací ve výrobě

Personální změny v Novicomu

Práce v IT - Key Account Manager

Práce v IT - Specialista IT podpory

Práce v IT - Vývojář - programátor C/C++, SQL

Práce v IT - Vývojář - programátor PHP, HTML, JAVA Script

Propojení bezpečnostních řešení AddNet a LOGmanager