logo OKsystem s.r.o.

Úspěšný sedmý ročník konference Smart Cards and Devices Forum 2014

Již 7. ročník odborné konference Smart Cards and Devices Forum proběhl v Praze 22.5. 2014 v konferenčním sále společnosti OKsystem. Akce byla věnována problematice kryptografických a biometrických aplikací.

Letošní ročník se plně soustředil na problematiku karet a zařízení ve vztahu ke kryptografickým a biometrickým postupům. Moderátor akce, známý internetový publicista Petr Koubský hned v úvodu poznamenal, že se konference rok od roku stále více posouvá tematicky směrem od chytrých karet k chytrým zařízením.

Letos poprvé si vzali přednášející i diskutující na paškál nejen smartphony, ale i tzv.chytré věci (hodinky, brýle či jiná chytrá zařízení). Letošní konference se zúčastnilo 250 IT specialistů a manažerů z celé ČR.

Po přivítání pana Ivo Rosola (ředitel vývojové divize společnosti OKsystem), se v prvním dopoledním bloku představil Jan Hajný (VUT) se svou přednáškou o možnostech, ve kterých chytré telefony již nahrazují čipové karty.

O budoucnosti karet ve světě internetu chytrých věcí hovořil Jan Němec (Gemalto), na kterého navazoval Filip Filipovič (OKsystem) se zajímavou přednáškou o nových funkcích, které přináší platforma Babel Business Edition pro šifrování dat a SMS.

První část konferenčního bloku ukončil host Karel Kalivoda (IMA-Institut mikroelektronických aplikací) s prezentací zaměřenou na možnosti osobní identifikace skrze chytrý telefon.

Druhý dopolední blok zahájil host Michal Doležel (VUT) s příspěvkem o bezpečnosti informací v biometrických systémech. Druhým v pořadí byl v tomto bloku přední český kryptolog Tomáš Rosa (Raiffeisenbank), který se věnoval specifickým otázkám matematických modelů biometrické autentizace v mobilních zařízeních.

Zahraniční host konference Abishek Balaria (Zentity ) zvědavému publiku představil různé aktuální možnosti mobilních aplikací s využitím biometrie.

Petr Dvořák (Inmite) započal odpolední část konference s přednáškou věnovanou překotnému rozvoji internetu věcí a odhadům, jak rychle vplují do běžného života a běžné míry bezpečnosti.

Marian Kechlibar (CircleTech) všem zúčastněným vylíčil současný stav softwarového a hardwarového světa, ve kterém vládní agentury hromadně podlehly pokušení a způsobily anihilaci důvěry v bezpečnost jakýchkoliv elektronických zařízení.

Celou konferenci uzavíral Ivo Rosol (OKsystem) s přednáškou o některých aspektech bezpečnosti operačních systémů iOS.

Věříme, že se s vámi setkáme i při osmém ročníku konference Smart Cards & Devices Forum 2014. Akce si již po sedmi letech získala popularitu v odborných kruzích a její účastníci vyjadřují vysokou míru spokojenosti s její úrovní a zajímavými tématy.

Na shledanou na SCDF 2015!

Článek OKsystem s.r.o. ze dne 23. května 2014 - pátek

Další články od OKsystem s.r.o.