logo OKsystem s.r.o.

OKstartLAB podporuje technologiskou spolupráci mezi USA a ČR

OKsystem prezentoval v New Yorku svůj nový projekt OKstartLAB, který je společným dílem newyorské kanceláře OKsystemu a místní konzultantské firmy BK Advisory - dlouholetý partner GK New York při organizaci prezentačních akcí na podporu českého IT.

Akce proběhla 31.1. 2013 v prostorách České národní budovy v New Yorku s názvem "Disrupt, Innovate, Collaborate. Win. Repeat" a OKsystem byl jedním z pořadatelů. Na tomto odborném semináři byl představen projekt OKstartLAB.

Na uspořádání odborného semináře se podílel Generální konzulát ČR v New Yorku a osobně se jej zúčastnil i generální ředitel společnosti OKsystem Martin Procházka. Vedle jeho vystoupení si zhruba 80 přítomných hostů vyslechlo také prezentace ředitele odboru pro mezinárodní záležitosti newyorské radnice C. Carltona Vanna, ekonomického konzula Generálního konzulátu New York Stanislava Beneše a vedoucího newyorské kanceláře OKsystemu Martina Kudrnáče.

V příspěvcích byl zdůrazněn význam technologické spolupráce mezi ČR a USA, vyspělost a inovační potenciál českého IT sektoru. Program moderoval David Kinnear. V další části semináře se pak v rychlém sledu představilo devět zajímavých projektů a kolem těchto amerických start-upů se rozproudila živá diskuze.

OKsystem již na podzim roku 2012 založil v New Yorku své obchodní zastoupení a ve spolupráci s BK Advisory rozvíjí několik projektů, z nichž bezpochyby nejzajímavějším je OKstartLAB.

Jde o jakýsi privátní akcelerátor, sloužící nejen k předávání zkušeností začínajícím místním technologicky zaměřeným firmám, ale také k vytipování zajímavých projektů a myšlenek pro budoucí případnou spolupráci s mateřskou firmou OKsystem v České republice.

Článek OKsystem s.r.o. ze dne 14. února 2013 - čtvrtek

Další články od OKsystem s.r.o.