share itpoint.cz

Nové IoT technologie Panasonic

Panasonic představuje na Mobile World Congress 2016 v Barceloně řadu produktů pro internet věcí z oblastí automobilového průmyslu, přímé komunikace se zákazníky přes Light ID displeje, osobní bezpečnosti i napájení jako služby pro ICT.

Prezentace IoT (Internet of Things) produktů Panasonic na MWC 2016 (Mobile World Congress) zahrnuje nové technologie pro připojení automobilů, veřejných prostor a bezpečnost, včetně formálního oznámení dostupnosti produktu Panasonic Nubo, první mobilní monitorovací kamery připojené přes síť 4G.

Přímá komunikace se zákazníky přes Light ID displeje

Co se veřejného prostoru týká, technologie Light ID od společnosti Panasonic spojuje chytré telefony a digital signage displeje. Ty poskytují další dodatečné informace prostřednictvím LED diod blikajících rychlostmi, jež jsou pro lidské oko nepostřehnutelné. K okamžitému sdílení obsahu mezi vysílači Light ID (např. displeji nebo informačními LED tabulemi) a chytrými telefony využívá tento systém speciální mobilní aplikaci.

Systémy pro připojené automobily

V oblasti automobilového průmyslu firma Ficosa, v níž společnost Panasonic zakoupila v roce 2015 49% podíl, představila svůj Smart Connectivity Module. Zařízení integruje antény, vysílače a lokální server pro vytvoření nové generace připojení vozidla. Cestujícím je tak umožněno zároveň procházet webové stránky, sledovat filmy, poslouchat hudbu, hrát online hry, využívat GPS, a to prostřednictvím různých mobilních zařízení.

Společnost také představila jednotku V2X, která je kompaktním a nákladově efektivním modulem podporujícím komunikaci mezi vozidly a mezi vozidlem a centrální infrastrukturou.

Nejmenší odolný tablet Toughpad

Společnost Panasonic také představila nejlehčí plně odolný ruční tablet pro profesionální použití. Jedná se o doposud nejmenší zařízení řady Toughpad. Tento 4,7palcový handheld FZ-F1 (Windows) a FZ-N1 (AndroidTM) je určen pro pracovníky poštovních a kurýrních služeb, do skladů, maloobchodu, k poskytování služeb v terénu a pro záchranné složky.

Zařízení je schopno komunikovat hlasově i datově, disponuje kapacitním multidotykovým displejem s HD rozlišením, který je čitelný za ostrého denního světla i v dešti, a lze jej ovládat i v rukavicích. Zařízení lze také používat s volitelným pasivním nebo aktivním perem a je vybaveno komunikačními hlasovými a datovými rozhraními 4G LTE / 3G.

Bezpečnost kdekoliv a kdykoliv

V oblasti osobní bezpečnosti společnost Panasonic oznámila dostupnost produktu Nubo, vůbec první mobilní videokamery s 4G/3G připojením na světě, která umožňuje uživatelům monitorovat a hlídat cennosti bez potřeby připojení prostřednictvím sítě WiFi.

Kamera Nubo je navržena pro použití ve vnitřních i venkovních prostorách. Je odolná vůči větru i dešti a nabízí bezdrátové připojení snímačů prostřednictvím integrovaného rádiového modulu. Kamera Nubo také podporuje obousměrnou zvukovou komunikaci, takže uživatel může při spuštění alarmu komunikovat skrze kameru. Produkt lze nyní předobjednat v celé Evropě a dodávky budou zahájeny na jaře 2016.

Řešení pro zelenou energii

Společnost Panasonic také představila Green Tower, komplexní řešení energie jako služby (Energy as-a-Service) pro obor informačních a komunikačních technologií. Kombinuje výkonnou lithium-iontovou baterii Panasonic a zkušenosti se solárními zdroji společně se špičkovou platformou pro správu energie v telekomunikačním oboru od PowerOasis.

Green Tower umožňuje mobilním operátorům snižovat náklady a zvyšovat energetickou efektivitu a spolehlivost. To vše díky přesunu od tradičních statických zdrojů energie k efektivnějším dálkově řízeným systémům.

Platforma OneConnect

Společnost Panasonic Automotive také představila platformu OneConnect, na níž staví obsahová služba Panasonic Personal Radio AUPEO!. Produkt je nyní vybaven zákaznickou službou, která umožňuje automobilovým společnostem a ostatním značkám přímo komunikovat s řidiči a poskytovat jim relevantní obsah a kontextové informace.

Například oznámení o aktualizacích softwaru, připomínky služeb a další zprávy lze uceleně integrovat do zvukového systému vozidla tak, aby řidič nebyl žádným způsobem obtěžován.

Článek Panasonic Marketing Europe GmbH - org. složka ze dne 25. února 2016 - čtvrtek, čteno 1335x

Zbrusu nová vzdálená správa pro Linux
Další články Panasonic Marketing Europe GmbH - org. složka

Profesionální displeje Panasonic se záru...

Nová řada bezpečnostních kamer Panasonic...

Laserový projektor pro velkoplošnou proj...

Komplexní řešení pro konferenční místnos...

Nový standard pro bezpečnostní CCTV kame...

KX-HTS32 - nová telefonní ústředna Panas...

Jak flexibilní je váš komunikační systém...

Ověřovací software QuikID pro notebooky ...

Nová PBX Panasonic KX-NSX pro spojení z ...

Technologie detekce dronů snižuje hrozbu...

Plně odolný tablet Panasonic Toughpad FZ...

Superodolná otočná kamera do nejdrsnější...

Odolný tablet Toughbook CF-D1 pro práci ...

Odolný notebook Toughbook CF-54 má nová ...

Kapesní tablety Panasonic Toughpad FZ-F1...

Nové IoT technologie Panasonic

Displeje Panasonic s úzkými rámečky pro ...

V mobilní práci notebooky stále dominují...

Vizuální řešení pro ceremoniály Rio 2016...

Specializovaná dokovací řešení pro mobil...

SIP telefony Panasonic s dotykovou obraz...

Panasonic Toughbook CF-20 - plně odolný ...

Spolehlivé profesionální zobrazovací pan...

Odolný tablet s displejem ve formátu A3 ...

Bezpečnostní Full HD IP kamery pro malé ...

Jednotný komunikační systém Panasonic UC...

Video over IP ve spolupráci Panasonic a ...

Tablety Toughpad s certifikací ATEX pro ...

Hybridní osvětlovací řešení Panasonic Sp...

Panasonic AW-UE70 - 4K kamera pro pevnou...