share itpoint.cz

V mobilní práci notebooky stále dominují

Notebooky zůstávají upřednostňovanou volbou evropských mobilních pracujících, avšak vzestup hybridních odnímatelných nebo konvertibilních zařízení hrozí narušit jejich současnou nadvládu.

V průzkumu, který pro Panasonic provedla společnost Market Dynamics, bylo tázáno více než 2650 nákupčích profesionálních technologií v 10 evropských regionech - Spojené království, Německo, Francie, Benelux, Itálie, Španělsko, Rusko, Turecko, Polsko a Švédsko. Notebooky používá pro svou práci stále ještě 90% zaměstnanců v Evropě. 72% používá chytrý telefon, 61% používá stolní počítač a 32% používá tablet. Hybridní konvertibilní nebo odnímatelná zařízení používá 12% zaměstnanců.

Na uvedené trendy reaguje i Panasonic uvedením novéno plně odolného notebooku 2-v-1 - Toughbook CF-20 - který naplňuje nové představy o mobilním pracovním počítači.

"Tento průzkum jasně prokázal, že pro mobilní pracovníky v evropských podnicích je dominantním zařízením notebook, i když si silné místo v krátké době vydobyly tablety. Nastupují ale konvertibilní a hybridní zařízení, která jen nedávno vstoupila na trh a nyní ohrožují postavení notebooků. S rozšířenými možnostmi a flexibilitou je zřejmé, že tato zařízení již přitáhla pozornost uživatelů a nákupčích, a vypadá to, že v budoucnu získají větší podíl na trhu," říká Jan Šplíchal, marketingový manažer společnosti Panasonic Computer Product Solutions.

Vyhrát může pouze jeden

Pokud mají uživatelé v Evropě vybrat pouze jedno zařízení pro budoucnost, jsou v čele vedle sebe notebooky a hybridní zařízení, kde 35% dotazovaných volí notebook a 34% hybridní zařízení. Tablety volí 10%, 9% stolní počítač a 7% chytrý telefon.

Zřejmé příčiny změny

Zaměstnanci v Evropě, kteří v budoucnu zvažují použití hybridních zařízení, uvádějí čtyři hlavní příčiny svého rozhodnutí: více funkcí a lepší dostupnost softwaru (44%), lepší výkon (42%), delší výdrž baterie (42%) a klávesnici (39%).

Dalších 30% láká více rozhraní, kterými jsou tato zařízení vybavena (např. více než jeden port USB atd.), zatímco až 29% bylo zaujato lepší konektivitou/perifériemi (např. čipovými kartami atd.). Skoro čtvrtině (24%) se zamlouvá lepší obrazovka a pouze něco málo přes pětinu (21%) si myslí, že jsou hybridy robustnější.

Existují jasné známky toho, že tak, jak se pracovníci stále více seznamují s mobilní výpočetní technikou, stále lépe chápou, že přidání důležitých funkcí jim usnadní život a budou více produktivní.

Více možností konektivity umožní spolupráci zařízení s důležitými periferními zařízeními, jako jsou čtečky čárových kódů, zvýšený výkon umožní použití softwaru s náročnou grafikou při práci v terénu, lepší obrazovky jsou určeny pro použití v terénu při jasném slunečním svitu nebo nepříznivém počasí.

Pravidla produktivity

Pokud se zeptáte na nejproduktivnější zařízení pro práci mimo kancelář, 48% pracovníků a nákupčích technologií v Evropě řekne, že nejlepší je notebook, 27% řekne hybridní zařízení, 15% vybere tablet a 8% chytrý telefon.

Nástup hybridů

Pokud se ale podíváme do budoucnosti, vypadá to, že dominance notebooků v Evropě končí. 36% dotázaných si myslí, že dominantním nástrojem pro profesionály budou do tří let hybridy, notebooky volí 26% dotázaných, tablety 14%, stolní počítače 11% a chytré telefony 7%.

Ve skutečnosti více než polovina pracovníků v Evropě (54%), která v současné době hybridní zařízení nepoužívá, věří, že je do tří let začne používat. Nejvíce pracovníků, kteří pravděpodobně přejdou na hybridní zařízení, je v oblasti obrany (80%) a maloobchodu (72%).

Článek Panasonic Marketing Europe GmbH - org. složka ze dne 9. února 2016 - úterý, čteno 1011x

Ušetřete peníze větším využitím proxy serverů
Další články Panasonic Marketing Europe GmbH - org. složka

Profesionální displeje Panasonic se záru...

Nová řada bezpečnostních kamer Panasonic...

Laserový projektor pro velkoplošnou proj...

Komplexní řešení pro konferenční místnos...

Nový standard pro bezpečnostní CCTV kame...

KX-HTS32 - nová telefonní ústředna Panas...

Jak flexibilní je váš komunikační systém...

Ověřovací software QuikID pro notebooky ...

Nová PBX Panasonic KX-NSX pro spojení z ...

Technologie detekce dronů snižuje hrozbu...

Plně odolný tablet Panasonic Toughpad FZ...

Superodolná otočná kamera do nejdrsnější...

Odolný tablet Toughbook CF-D1 pro práci ...

Odolný notebook Toughbook CF-54 má nová ...

Kapesní tablety Panasonic Toughpad FZ-F1...

Nové IoT technologie Panasonic

Displeje Panasonic s úzkými rámečky pro ...

V mobilní práci notebooky stále dominují...

Vizuální řešení pro ceremoniály Rio 2016...

Specializovaná dokovací řešení pro mobil...

SIP telefony Panasonic s dotykovou obraz...

Panasonic Toughbook CF-20 - plně odolný ...

Spolehlivé profesionální zobrazovací pan...

Odolný tablet s displejem ve formátu A3 ...

Bezpečnostní Full HD IP kamery pro malé ...

Jednotný komunikační systém Panasonic UC...

Video over IP ve spolupráci Panasonic a ...

Tablety Toughpad s certifikací ATEX pro ...

Hybridní osvětlovací řešení Panasonic Sp...

Panasonic AW-UE70 - 4K kamera pro pevnou...