logo PARALELNÍ POLIS, z.s.

Hacker a programátor Amir Taaki spíkrem letošního HCPP 2017 kongresu

Pražská Paralelní Polis zve na již čtvrtý hackerský kongres s podtitulem Liberate!, který navazuje tématem finanční svobody a nezávislosti na minulý ročník. Ten se zabýval decentralizací. Akce se koná ve dnech 6. - 8. 10. 2017 v Praze.

Opět se potvrdí, že je Praha významným centrem technologické, hackerské a krypto komunity. Hlavními spíkry kongresu budou mimo jiných hacker a programátor Amir Taaki, který je podle časopisu Wired jedním z nejnebezpečnějších lidí světového internetu, a kontroverzní americký vědec a kryptoanarchista Jim Bell, jenž byl za svou kariéru již několikrát vězněn.

Jejich vystoupení budou součástí programu zahrnujícího přibližně 50 přednášek, workshopů a diskuzí převážně v angličtině.

Vstupenky jsou nyní k dispozici za 2500 Kč až do jejich vyprodání. Koupit se dají za bitcoiny v e-shopu Paralelní Polis.

Jedním z hlavních cílů kongresu bude zmapovat celosvětově se zhoršující klima v oblasti finanční svobody a zároveň představit vybrané nástroje, které by mohly pomoci celkovou situaci zlepšit.

Jedná se například o anonymní kryptoměny Monero nebo Zcash, a také kryptomarkety a decentralizované směnárny.

"Letošní kongres je jedinečnou příležitostí potkat světové osobnosti a experty, kteří vidí budoucnost finanční svobody v decentralizovaných technologiích, a zároveň tuto budoucnost spoluvytváří," upřesňuje Martin Šíp, odborník na kryptoměny a spoluorganizátor kongresu s tím, že technologie umožní uživatelům vymanit se z ekonomické závislosti na státu a dosáhnout tak finanční a osobní svobody.

Speakeři kongresu

V první desítce speakerů, kteří potvrdili svou účast, je kromě Jima Bella také hacker a programátor Amir Taaki. Je odborníkem na bitcoin, vynalezl směnárnu s názvem Britcoin a byl jedním ze spoluzakladatelů decentralizovaného tržiště OpenBazaar.

Stejně jako minulý rok se i letos mohou návštěvníci těšit na slovenského ekonomického analytika Juraje Karpiše, autora bestselleru Zlé peniaze, v němž se alternativním způsobem pokouší popsat příčiny a důsledky finanční krize a vysvětlit krizové ekonomické jevy.

Českou republiku budou zastupovat Radim Kozub a Pavel Urbaczka, právníci se zaměřením na problematiku kryptoměn.

Z loňských účastníků se na půdě Paralelní Polis opět představí německý kryptoanarchista a privacy extremist Smuggler či slovenští hackeři a podnikatelé Pavol Lupták a Juraj Bednár.

Predikční markety

Část přednášek se bude soustředit na koncept takzvaných predikčních marketů. Jedná se o virtuální tržiště utvořené kolem události veřejného života, například prezidentských voleb či různých válečných konfliktů nebo přírodních katastrof.

Uživatelé mohou po návštěvě tržiště a složení určité částky v bitcoinech odhadovat pravděpodobný výsledek dané události, potažmo datum, kdy k ní dojde. Právě přihazováním mohou uživatelé konečný výsledek ovlivnit.

V případě uskutečnění události totiž celou částku získá uživatel s nejpřesnějším tipem. Takový anonymní systém může vést k tomu, že uživatel, který přihodil nejvíc, k realizaci události v tipovaném termínu sám fyzicky přispěje, aby částku získal.

Článek PARALELNÍ POLIS, z.s. ze dne 15. června 2017 - čtvrtek

Další články od PARALELNÍ POLIS, z.s.