logo PC HELP, a.s.

E-learning portálu UNYP zjednodušuje univerzitní vzdělávání

UNYP byl vytvořen v open-source systému LMS Moodle certifikovaným Moodle partnerem PC HELP, který na svých serverech zajišťuje hosting, upgrade systému, designovou podobu i specifické požadavky univerzity na e-learningové procesy portálu.

University of New York in Prague (UNYP) se již několik let řadí mezi vysoké školy, které používají e-learningový systém. Univerzitní e-learningový portál elearning.unyp.cz poskytuje studentům po přihlášení vše potřebné - od instrukcí k výuce, přes studijní texty, deadliny a termíny, zkušební testy, ankety, dotazníky až po diskusní fóra. Součástí textů jsou videa a audio materiály - zvyšují efektivitu práce s informacemi.

E-learning je dnes již běžnou součástí školní výuky. Svými vlastnostmi se hodí především pro vysoké a vyšší školy, které jsou založeny na principu samostatnější práce a možnosti přizpůsobit si harmonogram. Zejména pro dálkové studium je e-learning nepostradatelnou pomůckou, v prezenční výuce však také znatelně zjednodušuje práci s informacemi.

E-learningový systém na UNYP využívají rovněž pro evidování docházky studentů a sledování plagiátů (nedovolené kopírování textů). Celé řešení e-learningu bude v blízké propojeno s informačním systémem školy.

"Pro nás je kvalitní vzdělávací systém základní potřebou. Společnost PC HELP náš e-learning pravidelně aktualizuje, přizpůsobuje jeho funkce našim potřebám a požadavky řeší velmi rychle. Pomáhá nám e-learning zabezpečit nejen po technické stránce, ale dokáže nám poradit i s nastavením procesů a metodickými postupy," hodnotí spolupráci s PC HELP Bc. David Novák, IT manažer UNYP.

Learning Management System - LMS

Learning management system (LMS) je systém, který umožňuje realizovat e-learningovou formu výuky. Zajistí organizaci a administraci výuky e-learningového kurzu, dále může zajistit samotnou tvorbu kurzu.

Základní fuknce LMS:

Článek PC HELP, a.s. ze dne 28. ledna 2016 - čtvrtek

Další články od PC HELP, a.s.

AddNet - unikátní provozně bezpečnostní DDI/NAC nástroj