logo PCS s.r.o.

Letištní tělesné skenery nejsou zdraví škodlivé

PCS - divize Rapiscan má další argument pro své tvrzení o tom, že letištní tělesné skenery neohrožují lidské zdraví. Podle studie OIG by pro překročení bezpečné dávky radiace bylo nutné podstoupit nejméně 17000 kontrol ročně - tedy 47 denně.

Odbor kanceláře generálního inspektora amerického Ministerstva (OIG - Office of the Inspector General) pro vnitřní bezpečnost vydal zprávu, podle které detektory se zpětným rozptylem rentgenového záření neohrožují ani ty osoby, které cestují letecky každý den.

Studie vyhodnocovala výhradně rentgenovou technologii, která je v provozu na desítkách letišť, nezabývala se detektory s technologií milimetrových vln.

Zpráva vznikla na základě pětiměsíčního sledování OIG. Odbor vyhodnocoval plnění norem stanovujících limity při vystavení radiaci a dalších bezpečnostních požadavků a samotný průběh a správu provozu tělesných skenerů.

Pozn.: V současnosti jsou zařízení kontrolována dvakrát ročně v pravidelných intervalech. Dalším kontrolám zařízení podléhá při jejich přemisťování a údržbě.

Studie klade důraz na bezpečnost cestujících a v souvislosti s tím konstatuje, že "nikdy nedošlo k nežádoucímu překročení dávky radiace způsobenému bezpečnostním zařízením s technologií zpětného rozptylu".

Další články k tématům - detektor - skener - studie

Článek PCS s.r.o. ze dne 30. března 2012 - pátek

Další články od PCS s.r.o.

Vyzkoušejte si M-Files na 30 dní zdarma