logo PCS s.r.o.

PCS uvádí na trh nejnovější bezpečnostní zařízení pro kontrolu osob, zavazadel a zásilek

PCS spol. s r. o., divize Rapiscan, představuje nová zařízení, která jsou určená pro zvýšení bezpečnosti v oblasti osobní i nákladní dopravy, soudnictví a vězeňství.

Mezi představené produkty patří zavazadlový rentgen Rapiscan 620XR a detektor kovů Metor 300 Portable od firmy Rapiscan Systems, aplikace SmartObject & SmartSystem od Smart Approach a detektor výbušnin Explonix, nový vynález české firmy RS Dynamics, která je globálním dodavatelem špičkových detektorů výbušnin.

"Stále sofistikovanější metody a použití nových materiálů při plánování teroristických útoků nás vedou k využívání nových technologií a k většímu důrazu na jejich kvalifikovanou obsluhu. To je také důvod, proč jsme rozšířili naši nabídku o uvedené produkty", říká Ing. Milan Krása, ředitel divize Rapiscan, PCS spol. s r.o.

Bližší informace o představovaných novinkách : 

Rapiscan 620XR
Rentgenové zařízení pro kontrolu zavazadel a zásilek, které je postaveno na standardizované platformě Windows XP, dual energy detekci pro separaci materiálů, pokročilých síťových možnostech a novém systémovém softwaru Rapiscan OS 600. Zmíněný software OS 600 poskytuje graficky intuitivní uživatelské rozhraní, vylepšenou kvalitu zobrazení a řadu dalších funkcí. Využití tohoto zařízení najdeme např. na letištích, věznicích, soudech, ve státní správě apod.

SmartObject & SmartSystem
Jedná se o výukové programy, které mají za cíl naučit operátory identifikovat předměty v zavazadlech a trénovat je v rozlišování nebezpečných předmětů. SmartObject je zaměřen na vyhledávání známých předmětů v naskenovaném obraze z rentgenového zařízení. Program SmartSystem navíc věrně simuluje skutečné rentgenové zařízení podle konkrétního typu a výrobce.

Metor 300 Portable
Univerzální a při váze 41 kg lehce přemístitelný detektor kovů určený pro bezpečnostní aplikace. Odolné provedení umožňuje nejen trvalou instalaci na jednom místě, ale i časté přemisťování. Krytí IP 55 dělá z tohoto detektoru kovů ideální zařízení jak pro vnitřní, tak pro venkovní aplikace. Jeho využití najdeme např. na soudech, ve věznicích, při ochraně VIP osob nebo sportovních či společenských akcích.

Explonix
Detektor výbušnin, který splňuje detekční parametry podle mezinárodní organizace pro civilní letectví (ICAO) a je schopen detekovat a rozpoznat výbušniny v řádu pikogramů. Extrémně nízké množství falešných poplachů, jednoduchost použití, doba odezvy a provozní náklady jej předurčují k použití na malých, středních i velkých letištích, v armádě, policii a jiných ozbrojených složkách. Tento detektor je také možné rozšířit o detekci radioaktivity.

Explonix
Vyráběný českou firmou RS Dynamics, také získal díky svým kvalitám cenu Lynx Award, jedno z nejprestižnějších ocenění v rámci programu evropské organizace pro vědu a výzkum. Tato cena je udílena každoročně za technologický přínos v rámci řešení projektů programu evropské organizace pro vědu a výzkum Eureka. Přístroj v podstatě okamžitě rozpozná přítomnost výbušnin ve stopových koncentracích, a navíc i za přítomnosti jiných látek, které většinou způsobují nefunkčnost u jiných detektorů.

Článek PCS s.r.o. ze dne 27. dubna 2009 - pondělí

Další články od PCS s.r.o.