logo Red Hat Czech s.r.o.

Red Hat CloudForms 4.5 přináší automatizaci do správy prostředí s více cloudy

Díky nejnovější verzi platformy Red Hat CloudForms 4.5 mohou nyní organizace nejen sledovat nesourodé zdroje, ale také efektivně řídit a optimalizovat jejich využívání. Platforma vylepšuje možnosti automatizace a výrazně zjednodušuje její zavedení do IT procesů.

Red Hat CloudForms, jejíž základem je open source projekt ManageIQ, je pokročilou open source platformou pro správu fyzických, virtuálních i cloudových prostředí včetně linuxových kontejnerů. Prostřednictvím samoobslužného portálu zpřístupňuje CloudForms IT manažerům a administrátorům potřebné podrobné informace, možnosti řízení i automatizaci - tedy vlastnosti, díky kterým mohou optimalizovat zdroje, porozumět jejich využívání i plánovat budoucí kapacity nutné pro virtuální infrastruktury.

Jde navíc o platformu, která umožňuje definovat a prosazovat pokročilé bezpečnostní politiky pro nová i stávající prostředí a lépe tak optimalizovat náklady spojené s jednotlivými prvky podnikové informační architektury.

Red Hat CloudForms s Ansible - špičkové řešení pro správu cloudů

Platforma Red Hat CloudForms 4.5 se nyní může pochlubit snadnějším použitím napříč celou organizací, a to díky interní integraci s Ansible - předním špičkovým, výkonným a snadno použitelným frameworkem pro automatizaci IT procesů nevyžadujícím speciální agenty.

Nejnovější verze Red Hat CloudForms je první platformou využívající pro správu prostředí s více cloudy právě technologii Ansible a naplňuje tak vizi společnosti Red Hat výrazně zjednodušit celkovou správu IT.

Mezi vlastnosti dostupné díky integraci Ansible patří:

Dostupnost

Platforma Red Hat CloudForms 4.5 by měla být prostřednictvím zákaznického portálu společnosti Red Hat všeobecně dostupná v průběhu května 2017.

Článek Red Hat Czech s.r.o. ze dne 15. května 2017 - pondělí

Další články Red Hat Czech s.r.o.

Cool letní akce datového centra Coolhousing