logo Red Hat Czech s.r.o.

Investice do mobility se vyplatí

Podle průzkumu Red Hat má 52% respondentů implementovanou ucelenou strategii pro využívání mobilních aplikací a 90% firem plánuje v roce 2016 zvýšit své investice související s rozvojem mobilních aplikací.

Průzkum společnosti Red Hat zaměřený na vyspělost mobilních technologií dále ukázal, že 74% organizací, které alespoň částečně využívají klíčové výkonnostní ukazatele pro měření úspěšnosti oblasti mobilních aplikací, dosahují kladné návratnosti investic. Jde o informaci, která potvrzuje, že investice do mobilních technologií se těmto respondentům vyplatily.

Výsledky průzkumu dále ukazují, že pro vyhodnocování úspěšnosti mobilních aplikací využívá klíčové výkonnostní ukazatele 85% organizací, jiné prostředky a nástroje využívá 9% firem a ostatní účastníci průzkumu uvedli, že úspěšnost svých mobilních projektů nezjišťují vůbec.

Účastníci průzkumu uznávají potřebu sledovat efektivitu mobilních technologií a většina respondentů (85%) využívá pro toto vyhodnocování klíčové výkonnostní ukazatele alespoň částečně. Mezi organizacemi využívajícími KPI považuje návratnost svých investic za kladnou více firem ve Spojených státech amerických (79%) než v západní Evropě (68%).

Zápornou návratnost investic spojených s mobilními aplikacemi naopak uvedla jen 4% respondentů a nulovou pouze každá šestá organizace (16%). Návratnost svých mobilních investic přitom nezná 7% firem.

Největších úspěchů v oblasti mobilních aplikací dosahují výrobní (92%), telekomunikační (83%) a stavební firmy (83%).

Další odvětví byla následující:

V roce 2016 pravděpodobně dojde k přenosu zodpovědnosti za měření úspěšnosti oblasti mobilních aplikací. V současnosti se 72% organizací využívajících klíčové výkonnostní ukazatele domnívá, že zodpovědnost za vyhodnocování rozvoje mobilních aplikací primárně náleží vedení IT oddělení a jeho podřízenému managementu.

Vedení ostatních oddělení přisoudilo tuto zodpovědnost 17% respondentů a šéfům nebo ředitelům majícím na starosti právě mobilitu pak 11% dotázaných. Pro letošní rok nicméně účastníci tohoto průzkumu předpokládají změnu. Zachování zodpovědnosti na IT managementu očekává 43% respondentů a ve 42% firem by mělo být za zjišťování úspěšnosti zodpovědné vedení ostatních oddělení. Management zaměřený přímo na mobilitu by měl mít tuto oblast na starosti ve 14% firem.

O průzkumu Red Hat

Zjištěním názoru IT odborníků s rozhodovacími pravomocemi z 200 soukromých firem ze Spojených států amerických a západní Evropy s nejméně 2500 zaměstnanci pověřil Red Hat společnost Vanson Bourne. Cílem průzkumu bylo získat informace související s rozvojem mobilních aplikací včetně podkladů pro lepší pochopení toho, jak respondenti s ucelenou strategií vyhodnocují úspěšnost svých projektů z oblasti mobilních aplikací právě pomocí KPI.

Článek Red Hat Czech s.r.o. ze dne 15. ledna 2016 - pátek

Další články Red Hat Czech s.r.o.

Cool letní akce datového centra Coolhousing