logo Red Hat Czech s.r.o.

Red Hat OpenShift s technologiemi CoreOS podpoří nativní hybridní cloudové služby

Red Hat provádí první kroky k integraci platforem CoreOS Tectonic, Quay a Container Linux se svým robustním kontejnerovým a na systému Kubernetes založeným portfoliem. Nové technologie podpoří automatizaci všech vrstev nativní cloudové struktury.

Kontejnerové aplikační platformy jako Red Hat OpenShift Container Platform již nyní poskytují podnikovým IT oddělením výkonná řešení vycházející z otevřených standardů s cílem podpořit digitální transformaci. Pomáhají firmám rychleji přijímat nové technologie jako Linuxové kontejnery a systém Kubernetes, aniž by bylo nutné obětovat stávající aplikace nebo předchozí investice do informačních technologií.

Technologie CoreOS doplňují komplexní nabídku kontejnerové infrastruktury Red Hat, poskytují digitálním firmám jasný směr a zároveň proměňují prostředí hybridního cloudu ve skvělou volbu pro nasazování moderních i tradičních aplikací.

Společnost Red Hat získala platformy Tectonic a Container Linux společně s firmou CoreOS v lednu 2018. Tyto technologie podpoří automatizaci všech vrstev nativní cloudové struktury v souladu s cílem společnosti Red Hat zajišťovat stabilitu a podporu pro podnikové zákazníky.

Automatizace se rozšíří i na robustní ekosystém nezávislých dodavatelů softwaru (ISV) Red Hatu, kterým umožní snáze dodávat a spravovat aplikace a služby na kontejnerové platformě Red Hat OpenShift Container Platform napříč hybridními prostředími při zachování jednoduchosti veřejných cloudů.

Automatizace Tectonic, Red Hat CoreOS a dalších technologií by se měly stát součástí budoucích verzí kontejnerové platformy Red Hat OpenShift Platform. Očekává se, že systém Container Linux bude zachován, zatímco jeho nástupce bude vyvíjen v rámci komunit Fedora a CoreOS.

Začlenění systému Container Linux do prostředí Red Hat OpenShift

Technologie Container Linux poskytuje několik klíčových součástí moderního nativně kontejnerového provozního systému, především neměnného a pro kontejnery optimalizovaného Linux hostitele, jenž zahrnuje automatizované „bezdrátové“ aktualizace s cílem usnadnit aktualizace velkých struktur.

Technologie Container Linux vychází z velké komunity a plánuje zachovat vizi zdarma dostupného, rychlého a automatizovaného hostitele, a přitom zpřístupnit i obsahové možnosti z ekosystému Red Hat Enterprise Linux a Fedora. Podporovaná varianta ponese název Red Hat CoreOS.

Od platformy Red Hat CoreOS se očekává, že bude zahrnovat koncepce, technologie a uživatelskou zkušenost systému Container Linux. Tato nabídka by měla ve výsledku nahradit infrastrukturu Atomic Host a stát se neměnným operačním systémem Red Hat zaměřeným na kontejnery.

Pro zákazníky, kteří preferují neměnnou infrastrukturní platformu Kubernetes s automatizovanými aktualizacemi by měl systém Red Hat CoreOS poskytnout základy také pro Red Hat OpenShift Container Platform, Red Hat OpenShift Online a Red Hat OpenShift Dedicated.

Pro zákazníky, kteří preferují tradiční životní cyklus a packaging jako základ pro své nasazené systémy Kubernetes, bude i nadále kontejnerová platforma Red Hat OpenShift Container Platform podporovat systém Red Hat Enterprise Linux.

Automatizace platformy OpenShift

Tectonic, firemní řešení Kubernetes od CoreOS, poskytuje výkonný způsob správy rozsáhlých systémů Kubernetes prostřednictvím automatizovaných „bezdrátových“ aktualizací. S pomocí této funkce mohou systémoví správci a IT manažeři v rámci automatizovaného procesu snáze nasazovat aktualizace na celé clustery Tectonic a hostitele Container Linux v základní vrstvě.

Společnost Red Hat plánuje začlenit tuto automatizační funkci do kontejnerové platformy Red Hat OpenShift Container Platform, své komplexní firemní distribuce Kubernetes.

Díky automatizovanému provozu budou moci týmy IT využívat automatizované aktualizace systému Tectonic společně se spolehlivostí, podporou a rozsáhlými možnostmi vývoje aplikací na kontejnerové platformě Red Hat OpenShift Container Platform.

Uvedená technologie usnadňuje správu ve větším měřítku nasazovaných systémů Kubernetes, protože velká část mechanických úkolů údržby se provádí automaticky.

Umožňuje to snížení neustálé administrátorské činnosti a omezení potřeby dohledu nad clusterem. Dodatečná automatizace v rámci platformy Red Hat OpenShift pomůže řešit i další potřeby podniků včetně zajištění stability platformy a podpory stávajících zařízení IT.

Red Hat Quay a OpenShift

V průběhu posledních několika let používalo mnoho zákazníků se systémem Red Hat OpenShift jako své firemní registrační řešení systém CoreOS Quay. OpenShift poskytuje integrovaný kontejnerový registr, ale zákazníci, kteří vyžadují komplexnější možnosti registru na firemní úrovni, mohou nyní získat od společnosti Red Hat i systémy Quay Enterprise a Quay.io.

Quay obsahuje automatizovanou geografickou replikaci, integrované bezpečnostní skenování pomocí projektu Clair či časové snímky pro prohlížení historie, provádí odvolávání transakcí, automatické redukce a další.

Systém Quay je nyní součástí portfolia společnosti Red Hat a je dostupný jako firemní softwarové řešení i jako hostovaná služba na adrese Quay.io. Očekává se, že budoucí verze přinesou další vylepšení a prohloubí integraci s prostředím OpenShift.

Operátorské prostředí

Technologie CoreOS rovněž zavádí v rámci systému Kubernetes koncepci operátorů, což jsou konkrétní aplikační řadiče, které v systému Kubernetes rozšiřují rozhraní API a umožňují vytvářet, konfigurovat a spravovat instance složitých stavových aplikací jménem uživatele Kubernetes.

Uvedený přístup v podstatě přebírá lidské znalosti správy aplikace Kubernetes a vkládá je do softwaru, čímž se zjednodušují typické náročné úkoly nasazení a údržby prostředí Kubernetes.

Článek Red Hat Czech s.r.o. ze dne 18. května 2018 - pátek

Další články od Red Hat Czech s.r.o.

OpenShift aneb Kubernetes - novinky a trendy

Podniková open source automatizace na platformě Ansible

Podnikový open source českému publiku představí Red Hat Fórum EMEA 2020

Moderní bankovnictví v prostředí Red Hat OpenShift

Inovativní cloudová platforma Amazon Red Hat OpenShift

Open source jako základ strategie pro podnikové IT

IT infrastruktura Fortuny staví na OpenShift Container Platform

Jednotné hybridní cloudové úložiště pro Red Hat OpenShift Container Platform

Red Hat OpenShift 4.2 - nejnovější verze podnikové platformy Kubernetes

RHEL 8 for SAP Solutions přináší robusní produkční platformu pro byznys

Open source v hodinách informatiky základních škol

Žáci základních škol objevují svět open source

Red Hat OpenShift 4 - nová generace průmyslové platformy Kubernetes

Platforma Red Hat Enterprise Linux posiluje růst globální ekonomiky

Vývoj v Javě zdarma s Red Hat OpenJDK

Den otevřených dveří Red Hat

OperatorHub.io - databáze operátorů využívaných v Kubernetes

Red Hat CloudForms 4.7 přináší nové možnosti správy infrastruktury

Technologické plány firem pro rok 2019

Red Hat Ansible Tower 3.4 zjednodušuje úkoly v komplexní infrastruktuře hybridního prostředí

IoT Pass - Red Hat Fuse je klíčem k úspěchu CRA na trhu internetu věcí

Red Hat Enterprise Linux 8 Beta podporuje inovace v oblasti IT

OpenStack Platform 14 - nativně cloudové IaaS řešení

Nové možnosti integrace automatizační technologie Ansible Automation

Podniková automatizace pro hybridní cloudová prostředí

Red Hat Ansible Engine přináší novou automatizaci cloudu, sítí a prostředí Windows

Red Hat Fuse 7 - nová verze distribuovaného cloudového integračního řešení

Kontejnerový cloud s podporou konzultačního programu pro vývoj nativních cloudových aplikací

Bezserverový computing jako nová kategorie ve způsobu vývoje a dodávek softwarových systémů

Red Hat OpenShift s technologiemi CoreOS podpoří nativní hybridní cloudové služby

Red Hat OpenShift na veřejném cloudu Microsoft Azure

Red Hat Enterprise Linux 7.5 jako základ pro hybridní cloudová prostředí

Red Hat Open House - den otevřených dveří v Brně

Jaké jsou firemní priority a výzvy ve využití IT v roce 2018

Kontejnerové nástroje CoreOS posilují portfolio Red Hat open source řešení

Rok 2018 bude ve znamení vzestupu inteligentních aplikací

Ukládání podnikových dat s úsporou nákladů a vyšší provozní efektivitou

Red Hat OpenStack Platform přináší kontejnerizované služby a vyšší bezpečnost

Automatizace IT výrazně zvyšuje potenciál firem

Nová verze Red Hat Cloud Suite přináší řadu nových vylepšení

Red Hat rozšiřuje vývojové centrum v Brně

Red Hat Ceph Storage rozšiřuje možnosti využití objektového ukládání dat

Red Hat CloudForms 4.5 přináší automatizaci do správy prostředí s více cloudy

Nová verze podnikové automatizační platformy Ansible Tower by Red Hat

Red Hat OpenStack Platform pro firemní aplikace a poskytovatele cloudových služeb

Red Hat CloudForms - otevřené platforma pro správu hybridních cloudů

Red Hat OpenShift Dedicated pro prostředí Google Cloud Platform

Red Hat Enterprise Linux 7 přináší vyšší výkonnost sítí a úložišť

Red Hat OpenShift Container Platform 3.3

OpenStack cloud pomáhá NASA při průzkumu sluneční soustavy