logo Red Hat Czech s.r.o.

Red Hat podporuje studenty fakulty informatiky Masarykovy univerzity v Brně

Studenti doktorských programů fakulty informatiky mohou získat díky sponzoringu IT firem až dvojnásobné stipendium díky smlouvě o spolupráci, kterou fakulta podepsala s firmami Red Hat a Y Soft.

Red Hat se jako významný podporovatel vzdělanostní ekonomiky v České republice dlouhodobě zaměřuje na spolupráci s lokálními vysokými i středními školami. Cílem je nejen zlepšovat přípravu absolventů a hledání talentů, které budou na trhu práce konkurenceschopní v globálním měřítku, ale i poskytnutí studentům praxe v reálném prostředí a možnost vyzkoušet si různé pozice a různá zaměření a dále se vzdělávat.

Na fakultě informatiky na Masarykově univerzitě v Brně se Red Hat zavázal, že bude po dobu čtyř let podporovat čtyři vybrané doktorské studenty částkou 10000 Kč měsíčně. Smlouvy o spolupráci umožní vybraným studentům získat nejen finanční bonus až 10000 Kč měsíčně k běžnému stipendiu, které se u doktorandů na fakultě informatiky pohybuje kolem 10000 Kč měsíčně, ale i příležitost lépe se seznámit s potenciálním zaměstnavatelem už v době studií.

"Podporu doktorských studentů vnímáme jako přirozenou součást našeho programu spolupráce s fakultou, která navazuje na nedávné otevření výzkumné laboratoře v jejím objektu. Rádi bychom viděli více společností nabízet tuto formu podpory, aby se to stalo jednou ze standardních způsobů financování doktorandů," popisuje motivace ke spolupráci Radovan Musil, ředitel Red Hat Czech.

"Podpořené studenty vyberou samy firmy pomocí výběrových řízení, která se průběžně vypisují. Během studia se pak zástupci společností budou vyjadřovat k celkovému studijnímu plánu a budou mít také právo prezentovat výsledky práce doktoranda. Počítá se i s tím, že později může firma studenta využít jako experta-konzultanta pro svoje výzkumné a pokročilé vývojové aktivity," komentuje spolupráci Václav Matyáš, proděkan fakulty informatiky.

Článek Red Hat Czech s.r.o. ze dne 8. ledna 2016 - pátek

Další články Red Hat Czech s.r.o.

Cool letní akce datového centra Coolhousing