logo Rittal Czech, s.r.o.

IT infrastruktura přejímá klíčovou roli digitalizace ve výrobě

Bezpečná a flexibilní IT infrastruktura je potřebným základem pro digitalizaci automatizované výroby. Společnost Rittal - jako spolehlivý partner nabízí příslušné komponenty - od racku až po kompletní datové centrum.

Digitalizace ve výrobě v rámci Průmyslu 4.0 vytváří nové, náročné požadavky na bezpečnost dat, procesů a IT služeb. IT infrastruktura přejímá klíčovou roli jako základní technologie. Bez stabilní a rozšiřitelné IT infrastruktury si Průmysl 4.0 nelze představit.

Společnost Rittal jako výrobce velmi kvalitní a bezpečné IT infrastruktury nabízí příslušné produkty, systémy a řešení nejen pro kancelářské prostředí, ale rovněž i pro výrobní prostředí průmyslových podniků - od IT racků, přes systémy chlazení a napájení, až po kompletní datové centrum.

Pokud je z výrobních důvodů zapotřebí mít servery umístěny přímo ve výrobní hale, instalují se do příslušných rozváděčů, které jsou připojeny k centrálnímu datovému centru.

Zvláštní pozornost je věnována fyzické bezpečnosti, chlazení, ochraně napájení a monitoringu. V závislosti na typu aplikace lze např. na úrovni výrobní haly volit pro ochranu serverů, dat a aktivních prvků rozváděče se stupněm krytí IP 55 nebo i datová mikrocentra v podobě sejfu.

Kompletní portfolio v oblasti chlazení

Energetická účinnost hraje klíčovou roli v oblasti IT chlazení, protože napomáhá snížit provozní náklady a zlepšuje tím vaši konkurenceschopnost.

V podobě hybridního kapalinového chlazením (LCP = Liquid Cooling Package) Rittal představil nový IT chladicí systém s celkovým maximálním výkonem 20 kW na každý rack a doplňuje tak svou LCP platformu.

Tento výměník tepla napomáhá eliminovat ložiska tepla a využívá nepřímé volné chlazení pro efektivní a spolehlivou kontrolu teploty datového centra bez nutnosti spotřeby další elektrické energie.

Energetická účinnost je rovněž prioritou i pro dvě nové jednotky pro přesné chlazení CRAC CW a CRAC DX. Sálové chlazení je ideální pro využití nepřímého volného chlazení a pro energeticky účinné chlazení v datových centrech.

Novými CRAC jednotkami Rittal doplnil své portfolio chladicích jednotek.

Serverové a datové skříně TS IT

Serverové a datové skříně TS IT s krytím IP 55 jsou ideální pro použití ve výrobních halách. Chrání IT hardware před prachem a tryskající vodou. Navíc Rittal rozšířil svou nabídku o novou stavebnici TS IT, která je veletržní novinkou.

Nová TS IT stavebnice obsahuje řadu skříní různých rozměrů a vybavení, což vytváří možnost realizace více jak 100 variant datových a serverových skříní.

Článek Rittal Czech, s.r.o. ze dne 5. června 2019 - středa

Další články od Rittal Czech, s.r.o.

Nabídka zaměstnání Rittal Czech, s.r.o.
Čeká Vás operace? Víte co urychlí hojení?
Komplexní řešení Účetnictví, Faktur, Mezd, Skladů, DPH, EET, GDPR.
Vyzkoušejte si kompletní ochranu až 3 počítačů a 3 mobilů!