logo Samsung

Dvě třetiny Evropanů se spoléhají, že jim mobilní telefon zorganizuje život

Lidé používají mobil jako hlavní kalkulačku, budík a kalendář. 70 % mobilních telefonů užívaných pracovně v Evropě dosud nemá plné multimediální schopnosti, přestože téměř dvě třetiny (58 %) Evropanů považuje multimediální funkce svého pracovního mobilního telefonu při své práci za zcela nezbytné.

Toto zjištění vyplynulo to z Evropského průzkumu užívání mobilů v práci, který pro společnost Samsung provedla renomovaná výzkumná agentura Vanson Bourne a kterého se účastnilo 5105 respondentů z Velké Británie, Německa, Francie Itálie a Španělska. Průzkum měl za úkol zmapovat možnosti nového multimediálního telefonu Samsung i900 Omnia.

Mobilní telefony představují neodmyslitelnou součást většiny Evropanů a malý počet multimediálních manažerských mobilů, které jsou již v užívání, není způsoben tím, že by je firemní uživatelé nechtěli. Jak vyplynulo ze studie, ve skutečnosti téměř polovina (40 %) evropských manažerů přiznává, že vlastní dva a nebo i více mobilních telefonů, aby pokryli své rozdílné potřeby. Dle průzkumu jsou Evropané na svých mobilních telefonech tak závislí, že téměř polovina (48 %) se od nich nikdy neodloučí.

Vysoké požadavky Evropanů na funkcionalitu zahrnují poptávku po kvalitním fotoaparátu (35 %), rychlém a snadno použitelném emailu (32 %) a vysoké kapacitě paměti pro hry, obrázky a videa (23 %). Stejně tak i mezi uživateli, kteří mobil nepoužívají při práci, si zhruba třetina respondentů (32 %) přála snadný přístup k internetu a emailu ze svého současného telefonu.

Mobilní telefony se staly tak samozřejmou součástí života Evropanů, že jsou mnohem obvyklejší než ostatní mobilní zařízení. Téměř všichni dotazovaní (98 %) vlastní mobilní telefon, mnohem vyšší počet než je majitelů MP3 přehrávače (55 %), papírového diáře (44 %) nebo digitálního fotoaparátu (79 %).

i900 Omnia Pan GeeSung Choi, prezident Samsung Telecommunications Business k tomu říká :

"Chceme naslouchat tomu, co zákazníci chtějí. Naším cílem je nabídnout mobilní telefon pro každý životní styl. Evropský průzkum mobilního života dokazuje, že uživatelé chtějí stylové, snadno ovladatelné telefony, jednoduše připojitelné k internetu, se špičkovými multimediálními funkcemi a nejnovějšími mobilními aplikacemi pro business. Díky dvaceti letům zkušeností ve vývoji mobilních telefonů, můžeme představit mobilní telefon i900 Omnia, telefon, který zákazníkům přinese vše, co od telefonu očekávají."

Mobilní telefon Samsung i900 Omnia se na českém trhu objeví v polovině září za doporučenou cenu 13 999 Kč.

Článek Samsung ze dne 11. září 2008 - čtvrtek

Další články od Samsung